DIY

Domek dla lalek to marzenie każdej dziewczynki. Wybór tego najlepszego może być jednak trudny, bo zabawki te różnią się wielkością, materiałem i wyglądem. Jaki wybrać domek dla lalek? Kupić czy wykonać samodzielnie? Czy każda dziewczynka powinna mieć domek dla lalek?
Ludziki z plasteliny nie wymagają wielkich umiejętności. Wystarczy opakowanie plasteliny i łatwa instrukcja, by z kawałka kolorowej masy wyczarować prawdziwe cuda. Oto ludziki z plasteliny krok po kroku.
Sezon na dynie trwa. To dobra okazja by nie tylko wprowadzić dynię do swojej kuchni, ale również wykorzystać to warzywo w jesiennej dekoracji swojego domu. Oto najlepsze dekoracje z dyni dla dzieci.
Jesień inspiruje do zabawy. Dary natury, które nam ze sobą przynosi, idealnie nadają się do tworzenia dzieł sztuki. Oto najlepsze pomysły na jesienne prace plastyczne dla dzieci.
Jak narysować dom? Nasza instrukcja będzie łatwa do wytłumaczenia każdemu maluchowi. Domek z unoszącym się z komina dymem to jeden z najchętniej wybieranych przez dzieci rysunków. Zobacz, jak krok po kroku narysować dom.
Jak narysować drzewo? Możesz spodziewać się tego pytania, gdy tylko dziecko nauczy się rysować. Przygotowaliśmy poradnik, jak narysować drzewo krok po kroku, z pomocą którego nauczysz pociechę tej umiejętności. Przekonaj się, że to nic trudnego i już niebawem będziecie mogli wspólnie narysować cały las!
Jak narysować portret? Rysowanie portretu to prawdziwe wyzwanie, i to nie tylko dla najmłodszych! Chcąc narysować dobry portret, trzeba nastawić się na praktykę i uzbroić w cierpliwość w szkicowaniu krok po kroku. Pierwszy portret, narysowany wspólnie z dzieckiem, nie musi być idealny. Liczą się zachowanie proporcji i – przede wszystkim – dobra zabawa!
Jak narysować ptaszka? Możemy być pewni, że dziecko prędzej czy później zada nam to pytanie, ponieważ ptaszek to jedno z wdzięczniejszych stworzeń, które najmłodsi pragną rysować, obok pieska czy kotka. Zobacz jak narysować ptaszka krok po kroku i ciesz się czasem spędzonym z dzieckiem.
Jak narysować włosy? Nie jest to proste, ponieważ ani portret, ani rysunek sylwetki nie będą prezentowały się dobrze bez prawidłowego naszkicowania włosów. Bujne, kręcone, proste, damskie czy męskie – zobacz, jak narysować włosy krok po kroku i skorzystaj z naszego poradnika przy wspólnym rysowaniu z dzieckiem.
Jak zrobić masę solną? To nic prostszego! Masa solna to ponadczasowe źródło zabawy i sposób na wyczarowanie czegoś z niczego. Zrobienie masy solnej nie jest trudne, za to możliwości jej wykorzystania – nie tylko przez dziecko – jest całe mnóstwo. Zobacz nasz sprawdzony i prosty przepis na masę solną i wykonaj ozdoby krok po kroku.
Opaska do włosów okiełzna niesforne kosmyki i sprawi dużo frajdy małej dziewczynce, zwłaszcza jeśli przygotujemy ją wspólnie z dzieckiem. Jak zrobić opaskę do włosów? Sztuczne kwiaty, stare poodcinane guziki, filc, kawałki materiałów, wstążek i koronek mogą nas zainspirować do własnoręcznego zrobienia dekoracyjnych ozdób. Zobacz, jak krok po kroku wykonać opaskę do włosów.
Jak samodzielnie zrobić kostkę do gry? Bez kostki do gry nie można zagrać w żadną grę planszową. Małe kosteczki często giną, dlatego warto zrobić samemu dużą kostkę. Spróbuj do jej zrobienia zaangażować dziecko. Zobacz, jak wygląda kostka do gry DIY. 

NOWY NUMER

W nowym M jak Mama o tym, czy w ciąży można zaszczepić się przeciwko grypie oraz jakie pozycje porodowe przyspieszają przejście dziecka przez kanał rodny. Przeczytaj również o tym, co przysługuje studiującej mamie i kiedy dziecko jest gotowe do siadania

Kup dostęp od 2,50 zł
mjm 11/19