Jak narysować kota? Przykładowy szkic kota

2017-04-26 16:58
jak narysować kota
Autor: Anna Kuliberda|mjakmama.pl

Zastanawiasz się jak narysować kota, bo prosi cię o to twoje dziecko? Nic prostszego! Podpowiadamy jak narysować kota krok po kroku - skorzystaj z naszego szkicu kota i dowiedz się jak się rysuje kota. 

Niektóre rysunki tylko pozornie wydają się banalnie proste. Narysowanie kota może okazać się prawdziwym wyzwaniem! Skorzystaj z naszej podpowiedzi - szkic kota. Poniżej instrukcja jak się rysuje kota krok po kroku. 

Jak narysować kota krok po kroku?

1. Jak narysować kota - krok 1

Rysowanie kota zaczynamy od narysowania kółka (głowy kota) oraz "łezki", która stanie się tułowiem kota. Do tego dodajemy uszy kota - uszy kota możesz też zostawić na sam koniec. Tu dajemy dowolność. Rysując kota warto wspólnie z dzieckiem mówić np. wierszyki o kocie, a także zachęcić dziecko do samodzielnego narysowania kota. To doskonałe ćwiczenia ręki i wstęp do nauki kaligrafii. Zobacz ćwiczenia z kaligrafii

jak narysować kota - krok 1
Autor: Anna Kuliberda|mjakmama.pl

2. Jak narysować kota - krok 2
Teraz czas na łapki kota. Obieramy mniej więcej połowę wysokości "łezki" (tułowia kota) i rysujemy dwie łapki kota - jak na rysunku. Nasz kotek będzie siedzący, więc nie trzeba mu rysować tylnych łapek, które są zwykle najtrudniejsze.

Łapki kota to doskonałe ćwiczenie ręki dziecka - ich kształt przypomina szlaczki literopodobne. Jeśli uszy jeszcze nie są narysowane, teraz jest na to dobry czas - może je dorysować symetrycznie, względem łapek. 

Zobacz:

Zwierzęta na wsi – 5 kolorowanek do druku

jak narysować kota - krok 2
Autor: Anna Kuliberda|mjakmama.pl

3. Jak narysować kota - krok 3
Kolejnym etapem rysowania kota jest szkic ogona. Zaczynamy jego rysowanie mniej więcej w odległości 1/3 od dołu tułowia. Na łapkach kotka rysujemy pazurki. 

 

jak narysować kota - krok 3
Autor: Anna Kuliberda|mjakmama.pl

4. Jak narysować kota - krok 4 
Czas na najprzyjemniejszą rzecz podczas rysowania kota - pyszczek. Po środku głowy rysujemy oczy, pomiędzy ale nieco niżej odwrócony trójką, czyli nosek. Od dolnego wierzchołka nosa odprowadzamy dwie linie. Wąsy rysujemy po dwóch przeciwwstawnych bokach pyszczka. 

jak narysować kota - krok 4
Autor: Anna Kuliberda|mjakmama.pl

I gotowe! Kotek jak malowany! 
Zachęcamy do wspólnego rysowania z dzieckiem

Zobacz także:

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka
KOMENTARZE