Kolorowanki jesień: pobierz kolorowanki jesienne do druku

2017-10-16 13:54
Kolorowanka wiewiórka
Autor: mjakmama.pl

Kolorowanki jesień cieszą się wśród dzieci ogromnym powodzeniem. Jesień maluje przed nami tak piękne krajobrazy, że po powrocie ze spaceru dzieci aż chcą chwycić za kredki i namalować to samo. Przygotowaliśmy dla was kolorowanki jesienne do druku.

Kolorowanka chmurka
Autor: materiał archiwalny
Kolorowanka wiewiórka jpg
Autor: materiał archiwalny
Kolorowanka liście jpg
Autor: materiał archiwalny
Kolorowanka grzyby jpg
Autor: materiał archiwalny

Kolorowanki jesień to najczęściej kolorowanki z motywami kolorowych liści, kasztanów, żołędzi, grzybów. Dzieci uwielbiają na spacerach robić bukiety z liści, zbierać kasztany, żołędzie, później robić z nich kasztanowe ludziki. Chętnie przenoszą również na papier wszystkie barwy i kolory jesieni. Zachęcamy was do pobrania gotowych darmowych kolorowanek do druku. 

Kolorowanka chmurka

Kolorowanka chmurka - pobierz bezpłatnie kolorowankę z motywem chmurki

 

Jesienią pogoda jest zmienna. Z małej chmurki często pada duży deszcz. Zabierając dziecko na spacer, koniecznie pamiętaj o parasolu. W pochmurną pogodę dobrze jest również założyć kalosze i kurtkę przeciwdeszczową.

 

Kolorowanka wiewiórka

Kolorowanka wiewiórka - pobierz bezpłatnie kolorowankę z motywem wiewiórki

 

Żołędzie to jeden z ulubionych jesiennych motywów dzieci. Wspólne zbieranie z dziećmi żołędzi, a później robienie z nich ludzików, może stanowić wspaniałą rozrywkę dla całej rodziny! Dzięki takiemu spędzaniu czasu rodzice mogą się zrelaksować i przenieść wspomnieniami do czasów dzieciństwa.

 

Kolorowanka liście

Kolorowanka liście - pobierz bezpłatnie kolorowankę z motywem liści

 

Kolorowe liście to symbol złotej polskiej jesieni. Żółte, czerwone, brązowe - dzieci uwielbiają je zbierać i robić z nich kolorowe bukiety. To również wspaniała okazja do nauki gatunków drzew.

 

Kolorowanka grzyby

Kolorowanka grzyby - pobierz bezpłatnie kolorowankę z motywem grzybów

 

Grzybobranie to najpopularniejszy sposób spędzania czasu jesienią w Polsce. Wspólna wyprawa do lasu może być znakomitą okazją do małej lekcji przyrody. Spacer po lesie to również świetny sposób na poprawienie odporności!

Zobacz też inne kolorowanki do wydruku

 

 

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

NOWY NUMER! W magazynie Dziecko Zakupy i My: mnóstwo inspiracji dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży – nie tylko na Święta! W najnowszym numerze przeczytasz o wirusach, o dobrym śnie, diecie alergika i życiu bez telewizora.

Czytaj więcej
DZiM 12/20
KOMENTARZE