Kolorowanki

Pobierz darmowe kolorowanki dla dzieci. Specjalnie dla Twojego dziecka przygotowaliśmy gotowe malowanki do druku. Znajdziesz wśród nich kolorowanki zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Po prostu wybierz interesujący Cię motyw rysowanki, pobierz PDF i wydrukuj obrazki do malowania. Nasze kolorowanki to dobry sposób na spędzenie wolnego czasu.

Kolorowanki świąteczne to wspaniały sposób na przygotowanie dzieci do świąt. Kolorowanki na Boże Narodzenie z Mikołajem, reniferami, choinką, bałwankiem ucieszą wasze dzieci i pozwolą im poczuć magię świąt. Przygotowaliśmy dla was bezpłatne kolorowanki do druku.
Bezpłatna kolorowanka godło Polski do druku. Pobierz i daj swojemu dziecku godło do kolorowania. Przeczytaj też, jaka jest historia godła Polski i jaki ma ono związek z legendą o Lechu, Czechu i Rusie.
Flaga Polski to symbol naszego kraju. Kolory polskiej flagi nie są przypadkowe i nawiązują do ważnych dla nas wartości i historii. Poznaj najciekawsze fakty dotyczące flagi Polski.
Zwierzęta w Afryce to 5 kolorowanek gotowych do druku, które zachwycą Twoje dziecko! Lew, żyrafa czy małpki to zwierzęta wzbudzające największe zainteresowanie w zoo. Pokaż swojemu dziecku, że odwzorowanie na papierze afrykańskich zwierząt nie jest wcale takie trudne i pobierz nasze kolorowanki do druku!
Zwierzęta na wsi to kolorowanki, które łączą dobrą zabawę z poznawaniem i utrwalaniem wizerunków zwierząt gospodarskich. Wesołe kolorowanki mogą stanowić także ozdobę pokoju małego farmera! Pobierz 5 kolorowanek zwierzęta na wsi do druku!
Kolorowanki wielkanocne do wydruku wprawią dziecko w świąteczny nastrój. Bo Wielkanoc tuż tuż! Każde dziecko zapewne nie może się już doczekać malowania jajek, dekorowania mazurków, czy przygotowywania świątecznego koszyczka. Kolorowanki na Wielkanoc do wydrukowania z pewnością pomogą przywołać świąteczną atmosferę. 
Kolorowanki dla dziewczynek spodobają się zapewne twojej małej córeczce. Warto wybrać wzór z naszych kolorowanek dla dziewczynek, który lubi najbardziej. Taka malowanka do druku pomoże twojej małej księżniczce rozwijać pasję malowania.  Dziewczynki zazwyczaj uwielbiają malować. Kolorowanki i przeróżne obrazki do malowania to często ulubiony sposób spędzania wolnego czasu.
Kolorowanki jesień cieszą się wśród dzieci ogromnym powodzeniem. Jesień maluje przed nami tak piękne krajobrazy, że po powrocie ze spaceru dzieci aż chcą chwycić za kredki i namalować to samo. Przygotowaliśmy dla was kolorowanki jesienne do druku.
Kolorowanki pieski to ulubiony motyw dla chłopca i dziewczynki. Pies to najlepszy przyjaciel człowieka, a dzieci w szczególności. Nic więc dziwnego, że kolorowanki pieski cieszą się dużą popularnością u dziewczynek i chłopców. Z myślą o twoim dziecku przygotowaliśmy kolorowanki z psami w roli głównej. Kolorowanki pieski są bezpłatne, przygotowane do druku.
Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci... Ten znany fragment z "Misia Uszatka" zainspirował nas do przygotowania bezpłatnych kolorowanek z misiami w roli głównej. Misie do kolorowania mają proste, duże wzory - poradzi sobie z nimi nawet najmłodsze dziecko. Pobierz i wydrukuj bezpłatnie kolorowankę z misiami.
Z myślą o Twoim dziecku przygotowaliśmy bezpłatne kolorowanki kwiaty do wydruku. Wśród naszych propozycji znajdziesz takie kwiaty do kolorowania, jak róża, konwalie, stokrotka czy tulipan. Pobierz bezpłatnie malowanki z kwiatami do wydruku.
Małpka to zwierzątko, które dzieci wprost uwielbiają. Dlatego też z myślą o najmłodszych przygotowaliśmy kolorowankę z sympatyczną małpką. Pobierz ją i wydrukuj za darmo.

NOWY NUMER

W nowym M jak Mama o tym, czy w ciąży można zaszczepić się przeciwko grypie oraz jakie pozycje porodowe przyspieszają przejście dziecka przez kanał rodny. Przeczytaj również o tym, co przysługuje studiującej mamie i kiedy dziecko jest gotowe do siadania

Kup dostęp od 2,50 zł
mjm 11/19

Dlaczego kolorowanki są tak ważne dla dzieci?

Kolorowanki to dla dzieci nie tylko pomysł na ciekawą zabawę. Kolorowanie obrazków to dla dziecka również ważny etap w nauce pisania. Malowanki uczą koordynacji, ćwiczą rękę, a także rozwijają zmysł artystyczny. Obrazki do malowania stanowią dla dziecka okazję do rozwoju wyobraźni i estetyki. Uczą też dzieci cierpliwości. Dlatego właśnie warto zachęcać malucha do kolorowanek, nawet jeśli niespecjalnie przepada za tą czynnością.

Jakie kolorowanki wybrać?

Wybór malowanki zależy od wieku dziecka. Dla młodszego dziecka wybierz kolorowanki do druku o prostej kresce, które nie mają zbyt wielu szczegółów. Może to być obrazek do malowania przedstawiający zwierzątko, roślinę, samochód. Przedstawione motywy powinny być duże i pozbawione skomplikowanych detali. Kolorowanki dla starszego dziecka mogą już mieć więcej szczegółów i być znacznie bardziej skomplikowane. Kolorowanki dla bardziej zaawansowanych przedstawiają już całe scenerie, rysowane są też cieńszą kreską, wymagającą od ręki więcej precyzji. Pamiętaj zbyt prosta kolorowanka znudzi dziecko, a zbyt trudna – zniechęci. Warto zatem dopasować obrazki do potrzeb i możliwości dzieci.

Pobierz online kolorowanki do wydruku

Obecnie nie musisz już kupować książeczek z kolorowankami. Mnóstwo bezpłatnych kolorowanek znajdziesz w Internecie. My również przygotowaliśmy dla Twojego dziecka kolorowanki do druku. Znajdziesz wśród nich zarówno obrazki do malowania dla chłopców, jak i rysowanki dziewczynek. Życzymy miłej zabawy :)