Jak narysować kota? Przykładowy szkic kota

2017-04-26 16:58

Zastanawiasz się jak narysować kota, bo prosi cię o to twoje dziecko? Nic prostszego! Podpowiadamy jak narysować kota krok po kroku - skorzystaj z naszego szkicu kota i dowiedz się jak się rysuje kota. 

jak narysować kota
Autor: Anna Kuliberda|mjakmama.pl

Niektóre rysunki tylko pozornie wydają się banalnie proste. Narysowanie kota może okazać się prawdziwym wyzwaniem! Skorzystaj z naszej podpowiedzi - szkic kota. Poniżej instrukcja jak się rysuje kota krok po kroku. 

Jak narysować kota krok po kroku?

1. Jak narysować kota - krok 1

Rysowanie kota zaczynamy od narysowania kółka (głowy kota) oraz "łezki", która stanie się tułowiem kota. Do tego dodajemy uszy kota - uszy kota możesz też zostawić na sam koniec. Tu dajemy dowolność. Rysując kota warto wspólnie z dzieckiem mówić np. wierszyki o kocie, a także zachęcić dziecko do samodzielnego narysowania kota. To doskonałe ćwiczenia ręki i wstęp do nauki kaligrafii. Zobacz ćwiczenia z kaligrafii

jak narysować kota - krok 1
Autor: Anna Kuliberda|mjakmama.pl

2. Jak narysować kota - krok 2
Teraz czas na łapki kota. Obieramy mniej więcej połowę wysokości "łezki" (tułowia kota) i rysujemy dwie łapki kota - jak na rysunku. Nasz kotek będzie siedzący, więc nie trzeba mu rysować tylnych łapek, które są zwykle najtrudniejsze.

Łapki kota to doskonałe ćwiczenie ręki dziecka - ich kształt przypomina szlaczki literopodobne. Jeśli uszy jeszcze nie są narysowane, teraz jest na to dobry czas - może je dorysować symetrycznie, względem łapek. 

Zobacz:

Zwierzęta na wsi – 5 kolorowanek do druku

jak narysować kota - krok 2
Autor: Anna Kuliberda|mjakmama.pl

3. Jak narysować kota - krok 3
Kolejnym etapem rysowania kota jest szkic ogona. Zaczynamy jego rysowanie mniej więcej w odległości 1/3 od dołu tułowia. Na łapkach kotka rysujemy pazurki. 

 

jak narysować kota - krok 3
Autor: Anna Kuliberda|mjakmama.pl

4. Jak narysować kota - krok 4 
Czas na najprzyjemniejszą rzecz podczas rysowania kota - pyszczek. Po środku głowy rysujemy oczy, pomiędzy ale nieco niżej odwrócony trójką, czyli nosek. Od dolnego wierzchołka nosa odprowadzamy dwie linie. Wąsy rysujemy po dwóch przeciwwstawnych bokach pyszczka. 

jak narysować kota - krok 4
Autor: Anna Kuliberda|mjakmama.pl

I gotowe! Kotek jak malowany! 
Zachęcamy do wspólnego rysowania z dzieckiem

Zobacz także: