Kolorowanki dla dziewczynek – malowanki do druku [PDF]

2017-10-18 13:09

Kolorowanki dla dziewczynek spodobają się zapewne twojej małej córeczce. Warto wybrać wzór z naszych kolorowanek dla dziewczynek, który lubi najbardziej. Taka malowanka do druku pomoże twojej małej księżniczce rozwijać pasję malowania.  Dziewczynki zazwyczaj uwielbiają malować. Kolorowanki i przeróżne obrazki do malowania to często ulubiony sposób spędzania wolnego czasu.

Kolorowanka kwiaty - Bukiet
Autor: Redakcja

Spis treści

  1. Kolorowanki dla dziewczynek: najpopularniejsze malowanki
  2. Kolorowanka róża
  3. Kolorowanki dla dziewczynek: zalety
  4. Kolorowanka gruszka
  5. Papuga kolorowanka
  6. Kolorowanka jabłko
  7. Syrenka Warszawska - kolorowanka syrenka do druku
  8. Kolorowanki dla dziewczynek – malowanki do druku

Kolorowanki dla dziewczynek: najpopularniejsze malowanki

Kolorowanki dla dziewczynek to przede wszystkim malowanki zawierające motywy kwiatów, postaci z bajek, księżniczek. Ale nie tylko. Dziewczynki z zapałem kolorują również motywy owoców, warzyw, niektóre nawet samochodów i pociągów. Nasze kolorowanki dla dziewczynek wywołają uśmiech na twarzy twojego dziecka. Każda kolorowanka posiada prosty motyw do wypełnienia i idealne sprawdzi się dla kilkuletniej dziewczynki. Malowanki cechują proste kreski i brak skomplikowanych wzorów. Przeznaczone są dla dzieci zarówno do nauki, jak i zabawy. Kolorowanki dla dziewczynek stanowią proste ćwiczenia zwiększające sprawność manualną dziecka.

Kolorowanka róża

Kolorowanka róża - pobierz tę malowankę do druku

Kolorowanka róża to dobry pretekst do rozmowy o kwiatach. Opowiedz dziecku o krzewach, które rodzą piękne kwiaty i o tym, jak róża jest postrzegana w naszej kulturze. Na pewno chętnie Cię wysłucha!

Kolorowanki dla dziewczynek: zalety

Dzięki kolorowankom dziecko poznaje świat, rozwija wyobraźnię, uczy się dobierania kolorów i ćwiczy rękę przed nauką pisania. Na co zatem czekasz? Pobierz kolorowanki dla dziewczynek bezpłatnie z naszej strony. Księżniczka, kotek, a może warzywo - takie motywy znajdziesz u nas bezpłatnie do pobrania i wydrukowania.

 

Kolorowanka róża jpg
Autor: materiał archiwalny

Kolorowanka gruszka

Kolorowanka gruszka - pobierz tę malowankę do druku

Kolorowanka gruszka to dobra okazja, by porozmawiać z dzieckiem o owocach. Opowiedz mu, jakie owoce rosną w naszej strefie klimatycznej, jakie są ich odmiany, co ile lat owocują. Dziecko łatwiej przyswoi informacje, które przekazujesz mu w trakcie wspólnej zabawy - w tym wypadku kolorowania.

Papuga kolorowanka

Papuga kolorowanka - pobierz bezpłatnie papugę do druku

Kolorowanki zwierzeta cieszą się wśród dzieci dużym powodzeniem. Twoje dzieci na pewno z przyjemnością pomalują papugę kolorowankę we wszystkie kolory tęczy!

Kolorowanka jabłko

Kolorowanka jabłko - pobierz bezpłatnie kolorowankę jabłko do druku

Kolorowanka jabłko może stanowić dobry pretekst do rozmowy na temat zasad zdrowego odżywiania. Jeśli twoje dziecko namaluje soczyście czerwono-zielone jabłko, może z większą ochotą sięgnie po ten owoc na podwieczorek!

Syrenka Warszawska - kolorowanka syrenka do druku

Syrenka Warszawska - pobierz bezpłatnie kolorowankę syrenkę do druku

Wspólne kolorowanie syrenki to dobra okazja do rozmowy o symbolach miast. Syrenka Warszawska widnieje w herbie Warszawy. W stolicy stoją trzy pomniki Syrenki Warszawskiej: Syrenka na warszawskiej Starówce, Syrenka nad warszawską Wisłą, Syrena, wiadukt im. Stanisława Markiewicza.

Kolorowanki dla dziewczynek – malowanki do druku

Pobierz bezpłatnie inne malowanki dla dziewczynek:

Kolorowanka księżniczki – 3 bezpłatne kolorowanki

Kolorowanka kotek - 3 bezpłatne kolorowanki

Kolorowanka dom - 3 bezpłatne kolorowanki

Kolorowaka gruszka jpg
Autor: materiał archiwalny
Kolorowanka papuga
Autor: materiał archiwalny
Kolorowanka jabłko jpg
Autor: materiał archiwalny
Syrenka Warszawska jpg
Autor: materiał archiwalny
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza