Kolorowanki dla dziewczynek – malowanki do druku [PDF]

2017-10-18 13:09

Kolorowanki dla dziewczynek spodobają się zapewne twojej małej córeczce. Warto wybrać wzór z naszych kolorowanek dla dziewczynek, który lubi najbardziej. Taka malowanka do druku pomoże twojej małej księżniczce rozwijać pasję malowania.  Dziewczynki zazwyczaj uwielbiają malować. Kolorowanki i przeróżne obrazki do malowania to często ulubiony sposób spędzania wolnego czasu.

Kolorowanka kwiaty - Bukiet
Autor: Redakcja

Spis treści

  1. Kolorowanki dla dziewczynek: najpopularniejsze malowanki
  2. Kolorowanka róża
  3. Kolorowanki dla dziewczynek: zalety
  4. Kolorowanka gruszka
  5. Papuga kolorowanka
  6. Kolorowanka jabłko
  7. Syrenka Warszawska - kolorowanka syrenka do druku
  8. Kolorowanki dla dziewczynek – malowanki do druku

Kolorowanki dla dziewczynek: najpopularniejsze malowanki

Kolorowanki dla dziewczynek to przede wszystkim malowanki zawierające motywy kwiatów, postaci z bajek, księżniczek. Ale nie tylko. Dziewczynki z zapałem kolorują również motywy owoców, warzyw, niektóre nawet samochodów i pociągów. Nasze kolorowanki dla dziewczynek wywołają uśmiech na twarzy twojego dziecka. Każda kolorowanka posiada prosty motyw do wypełnienia i idealne sprawdzi się dla kilkuletniej dziewczynki. Malowanki cechują proste kreski i brak skomplikowanych wzorów. Przeznaczone są dla dzieci zarówno do nauki, jak i zabawy. Kolorowanki dla dziewczynek stanowią proste ćwiczenia zwiększające sprawność manualną dziecka.

Kolorowanka róża

Kolorowanka róża - pobierz tę malowankę do druku

Kolorowanka róża to dobry pretekst do rozmowy o kwiatach. Opowiedz dziecku o krzewach, które rodzą piękne kwiaty i o tym, jak róża jest postrzegana w naszej kulturze. Na pewno chętnie Cię wysłucha!

Kolorowanki dla dziewczynek: zalety

Dzięki kolorowankom dziecko poznaje świat, rozwija wyobraźnię, uczy się dobierania kolorów i ćwiczy rękę przed nauką pisania. Na co zatem czekasz? Pobierz kolorowanki dla dziewczynek bezpłatnie z naszej strony. Księżniczka, kotek, a może warzywo - takie motywy znajdziesz u nas bezpłatnie do pobrania i wydrukowania.

 

Kolorowanka róża jpg
Autor: materiał archiwalny

Kolorowanka gruszka

Kolorowanka gruszka - pobierz tę malowankę do druku

Kolorowanka gruszka to dobra okazja, by porozmawiać z dzieckiem o owocach. Opowiedz mu, jakie owoce rosną w naszej strefie klimatycznej, jakie są ich odmiany, co ile lat owocują. Dziecko łatwiej przyswoi informacje, które przekazujesz mu w trakcie wspólnej zabawy - w tym wypadku kolorowania.

Papuga kolorowanka

Papuga kolorowanka - pobierz bezpłatnie papugę do druku

Kolorowanki zwierzeta cieszą się wśród dzieci dużym powodzeniem. Twoje dzieci na pewno z przyjemnością pomalują papugę kolorowankę we wszystkie kolory tęczy!

Kolorowanka jabłko

Kolorowanka jabłko - pobierz bezpłatnie kolorowankę jabłko do druku

Kolorowanka jabłko może stanowić dobry pretekst do rozmowy na temat zasad zdrowego odżywiania. Jeśli twoje dziecko namaluje soczyście czerwono-zielone jabłko, może z większą ochotą sięgnie po ten owoc na podwieczorek!

Syrenka Warszawska - kolorowanka syrenka do druku

Syrenka Warszawska - pobierz bezpłatnie kolorowankę syrenkę do druku

Wspólne kolorowanie syrenki to dobra okazja do rozmowy o symbolach miast. Syrenka Warszawska widnieje w herbie Warszawy. W stolicy stoją trzy pomniki Syrenki Warszawskiej: Syrenka na warszawskiej Starówce, Syrenka nad warszawską Wisłą, Syrena, wiadukt im. Stanisława Markiewicza.

Kolorowanki dla dziewczynek – malowanki do druku

Pobierz bezpłatnie inne malowanki dla dziewczynek:

Kolorowanka księżniczki – 3 bezpłatne kolorowanki

Kolorowanka kotek - 3 bezpłatne kolorowanki

Kolorowanka dom - 3 bezpłatne kolorowanki

Kolorowaka gruszka jpg
Autor: materiał archiwalny
Kolorowanka papuga
Autor: materiał archiwalny
Kolorowanka jabłko jpg
Autor: materiał archiwalny
Syrenka Warszawska jpg
Autor: materiał archiwalny