Kołysanki dla dzieci

Kołysanki dla dzieci pozwalają najmłodszym wyciszyć się przed snem. Spokojne nucenie dziecku kołysanki wprowadza atmosferę bliskości i poczucie bezpieczeństwa.

W cyklu naszych piosenek dla dzieci zapraszamy do wysłuchania piosenki "Pieski małe dwa". Ta lubiana piosenka przeniesie wszystkich do zaczarowanej krainy kołysanek. Daj się porwać lubianej piosence dla dzieci.
"Ta Dorotka ta malusia" to lubiana kołysanka dla dzieci. "Ta Dorotka" - to melodyjna, energiczna piosenka, która pomoże Ci przy usypianiu twojego maluszka. 
Tekst piosenki "Był sobie król" z bajkowym motywem znany jest od stuleci. Król, królowa to jedne z głównych postaci kołysanek dla naszych maluszków. Usypianie z motywem bajkowym przekazywanym przez mamę staje się dla dziecka wstępem do zaczarowanej krainy kołysanek.
"Idzie niebo ciemną nocą" to piosenka, która choć raz zapewne była nucona przez rodziców. Podstawowym celem kołysanki jest pomóc w dziecku w zasypianiu. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z faktu, że kołysanka może pełnić funkcję wzmocnienia więzi miedzy rodzicem a dzieckiem.
„Ach śpij kochanie" tekst piosenki nie jest znany w całości wszystkim, ale melodię kojarzą wszyscy.
Kołysanka "Na Wojtusia z popielnika iskiereczka mruga...", jest jedną z najpopularniejszych melodii dla dzieci. Śpiewając tę kołysankę rodzic przypomina sobie swoje dzieciństwo i wieczory w ramionach mamy.
Piosenka "Biedroneczki są w kropeczki" to znana i lubiana melodia. Pomóżmy dziecku wyciszyć się śpiewając mu kołysankę. Motywem takiej kołysanki mogą być ukochane biedroneczki, na pewno przypadną do gustu i wywołają uśmiech na twarzy nie tylko dziecka.
Przed narodzinami pociechy powstaje dylemat. Wybrać kołyskę dla dziecka czy łóżeczko? Oba meble mają swoje wady i zalety. Poniżej przygotowaliśmy dla was wygodne zestawienie, które pomoże wam w trakcie zakupów. Przeczytaj albo posłuchaj!
Każde dziecko lubi słuchać kołysanek na dobranoc. Piosenki dla dzieci mogą przybliżyć nam baśniowy świat, który może by źródłem wiedzy o świecie dla maluszka. Przybliż dziecku fantazyjny świat śpiewając mu piękna piosenkę o baśniowym śnie.
"Uśnijże mi, uśnij" to piękna ludowa kołysanka. A kto z nas nie lubi kołysanek? Dzieci przepadają za możliwością słuchania kołysanek na dobranoc. Warto przypomnieć sobie spokojne piosenki, które pomogą w zasypianiu dziecka.
"Naprawdę czeka ktoś" to piękna piosenka na dobranoc. Śpiewanie dziecku kołysanek pozwala mu się wyciszyć. Ta piosenka to piękna opowieść o trudach codziennego życia. Warto przypomnieć sobie słowa tej pięknej piosenki.
Bajkowe postacie to częsty motyw w piosenkach dla dzieci. Piosenka "My jesteśmy krasnoludki" to miła bajkowa opowieść, rytmiczna piosenka, która przypadnie do gustu maluszkowi. Przypomnij sobie bajkowe stworki.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza

Dlaczego warto śpiewać dziecku kołysanki?

Kołysanki dla dzieci to najlepszy sposób, by delikatnie utulić najmłodszych do snu. I choć co roku powstaje wiele nowych piosenek dla dzieci, te tradycyjne, znane i śpiewane przez nasze mamy, babcie i prababcie, cieszą się największą sympatią wśród najmłodszych.

Nawet, jeśli niemowlę niewiele jeszcze rozumie, to spokojny cichy głos mamy lub taty, śpiewjącego ulubioną kołysankę dla dzieci, uspokoi dziecko i zapewni mu poczucie bezpieczeństwa. Starsze dzieci mogą skupić się na historii, która opowiada kołysanka, w wyobraźni przenieść się do świata bajek i snów.

Kołysanki dla dzieci z płyty

Kołysankę najlepiej nucić dziecku samemu. Dziecko rozpoznaje głosy rodziców, one dają mu poczucie bezpieczeństwa. Jeśli jednak nie czujemy się na siłach sami śpiewać kołysanki, można na czas zasypiania puścić dziecku piosenki z płyty. Pamiętajmy jednak, by muzyka nie była zbyt głośna, aby nie rozbudziła maleństwa.