Prezent na Dzień Dziecka: zrób sama zabawkową kuchenkę dla dziecka [KROK PO KROKU]

2015-04-28 10:38

Prezent na Dzień Dziecka to kwestia szeroko omawiana zarówno przez rodziców, jak i przez dzieci. W końcu trafić z podarunkiem tak, by spodobał się dziecku, to nie lada sztuka. Jeśli chcesz, by twoje dziecko otrzymało oryginalny, a jednocześnie bardzo pożądany prezent - zrób go sama! Poniżej przedstawiamy, jak wykonać zabawkową kuchenkę dla dziecka.

Spis treści

 1. Prezent na Dzień Dziecka: co wybrać?
 2. Prezent na Dzień Dziecka: co będzie ci potrzebne?

Własnoręczne wykonanie prezentu na Dzień Dziecka wcale nie jest takie trudne. Wystarczy odrobina (no, może trochę więcej) zapału, cierpliwości i pracowitości. Przydadzą się również umiejętności manualne. Jeśli lubisz sama wykonywać w domu drobne poprawki, składać meble, czy wieszać półki - to zadanie jest wprost stworzone dla ciebie. Zobacz, w jakie narzędzia i produkty musisz się zaopatrzyć, żeby wykonać zabawkową kuchenkę, idealny prezent na Dzień Dziecka. Do tej pracy możesz również zaangażować ojca dziecka.

>>Poznaj również pomysły na niedrogie i wartościowe prezenty dla dziecka>>

Prezent na Dzień Dziecka: co wybrać?

Wybór prezentu na Dzień Dziecka nie jest łatwy. W sklepach jest mnóstwo propozycji, a dziecku podoba się prawie każda zabawka. Dlatego jeszcze w domu, najlepiej na kilka dni przed wyruszeniem na zakupy, dobrze jest z dzieckiem ustalić, którą z zabawek chciałoby dostać najbardziej. Dużym powodzeniem cieszą się w ostatnich latach zabawki edukacyjne, łączące przyjemne z pożytecznym - rozrywkę i naukę. Nieśmiertelne klocki, sterowane samochodziki również mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Dobrym pomysłem jest zorientowanie się, jacy bohaterowie, zwłaszcza ci z programów telewizyjnych, ale i książek, cieszą się największą popularnością wśród dzieci.

Dziecko samo nas zresztą poinformuje, co lubi najbardziej. Zakup gadżetu z ulubioną postacią na pewno ucieszy obdarowanego. Dzieci uwielbiają tworzyć, robiąc przy okazji niemały bałagan. Farby, kredki, tablice, kolorowanki - to wszystko powinno im się spodobać. Pamiętajmy, że dzieci bardzo lubią bawić się ze swoimi rodzicami, dlatego prezentem na Dzień Dziecka może być wspólna wyprawa. Nawet wycieczka po najbliższej okolicy sprawi mu przyjemność. Podobnie jak podarunek, który mama lub tata sami dla niego zrobili. Dlatego poniżej przedstawiamy, krok po kroku, jak samodzielnie wykonać zabawkową kuchenkę dla dziecka.

>>Poznaj również 5 złych prezentów, których raczej nie powinnaś dziecku kupować>>

Prezent na Dzień Dziecka: co będzie ci potrzebne?

Kuchenki dla dziecka nie wykonasz bez kilku niezbędnych elementów. Oto ich lista:

 • drewniana szafka nocna lub komódka o wymiarach ok. 55 cm wysokości x 45 cm długości x 35 cm szerokości
 • 3 deski o wymiarach ok. 40 cm długości x 10 cm szerokości
 • 5 drewnianych gałek
 • biała i czarna farba akrylowa
 • 4 korkowe podkładki
 • kawałek pleksi o wymiarach ok. 30x30 cm
 • ok. 12 wkrętów do drewna o średnicy 3,5 mm
 • system natryskowy do malowania, np. Bosch PFS 3000-2
 • akumulatorowa wiertarko-wkrętarka, np. Bosch PSR 18 LI-2
 • wyrzynarka akumulatorowa, np. Bosch PST 18 LI
 • narzędzie do klejenia na gorąco, np. Bosch GluePen
 • akcesoria do zabawy: rondelki, patelnie, przybory kuchenne itp.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza