DZIECKO na SŁOŃCU. Czy dziecku wolno się opalać?

2013-07-19 17:08

Opalanie w przypadku dziecka powinno być bardzo ostrożne. Skóra dziecka jest bardzo delikatna, dlatego wymaga szczególnej ochrony podczas opalania. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy całkiem stronić od słońca i zabronić dziecku opalania. Najważniejsza jednak jest ochrona. Wychodząc nawet na krótki spacer, pamiętaj o kosmetykach z filtrem!

dziecko na sloncu
Autor: _photos.com

Spis treści

  1. Dziecko na słońcu: czym chronić przed nadmiernym opalaniem
  2. Krem na opalanie: jak wybrać?

Jeśli sami lubimy kąpiele słoneczne, nie ma powodu, byśmy odmawiali swoim dzieciom tej przyjemności opalania. Wszystko jednak z rozsądkiem! Niezwykle ważna jest też właściwa ochrona.

Dziecko na słońcu: czym chronić przed nadmiernym opalaniem

Kosmetyki z filtrem przeciwsłonecznym nakładamy na 10–15 minut przed wyjściem na dwór. Potem trzeba pamiętać o regularnym nakładaniu świeżej warstwy (średnio co 2 godziny). Nowa warstwę kosmetyku trzeba także nakładać po każdej kąpieli (nawet jeśli producent zapewnia, że preparat jest wodoodporny).

Krem na opalanie: jak wybrać?

Wybierając krem dla dziecka warto kupić taki, który ma rekomendację lub pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka albo Centrum Zdrowia Dziecka. Zawsze należy także dobierać kosmetyk do wieku dziecka. Krem, który świetnie chroni dwulatka, może nie być odpowiedni dla niemowlęcia.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza