DZIECKO na SŁOŃCU. Czy dziecku wolno się opalać?

2013-07-19 17:08

Opalanie w przypadku dziecka powinno być bardzo ostrożne. Skóra dziecka jest bardzo delikatna, dlatego wymaga szczególnej ochrony podczas opalania. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy całkiem stronić od słońca i zabronić dziecku opalania. Najważniejsza jednak jest ochrona. Wychodząc nawet na krótki spacer, pamiętaj o kosmetykach z filtrem!

dziecko na sloncu
Autor: _photos.com

Spis treści

  1. Dziecko na słońcu: czym chronić przed nadmiernym opalaniem
  2. Krem na opalanie: jak wybrać?

Jeśli sami lubimy kąpiele słoneczne, nie ma powodu, byśmy odmawiali swoim dzieciom tej przyjemności opalania. Wszystko jednak z rozsądkiem! Niezwykle ważna jest też właściwa ochrona.

Dziecko na słońcu: czym chronić przed nadmiernym opalaniem

Kosmetyki z filtrem przeciwsłonecznym nakładamy na 10–15 minut przed wyjściem na dwór. Potem trzeba pamiętać o regularnym nakładaniu świeżej warstwy (średnio co 2 godziny). Nowa warstwę kosmetyku trzeba także nakładać po każdej kąpieli (nawet jeśli producent zapewnia, że preparat jest wodoodporny).

Krem na opalanie: jak wybrać?

Wybierając krem dla dziecka warto kupić taki, który ma rekomendację lub pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka albo Centrum Zdrowia Dziecka. Zawsze należy także dobierać kosmetyk do wieku dziecka. Krem, który świetnie chroni dwulatka, może nie być odpowiedni dla niemowlęcia.