Jak zapobiegać PRÓCHNICY? Dając dziecku CUKIERKI BEZCUKROWE

2014-07-02 11:33

Coraz więcej dzieci ma fatalne zęby i zaawansowaną próchnicę. Sprzyjają temu nie tylko złe nawyki higieniczne oraz brak profilaktyki, ale także zbyt duża ilość słodyczy i cukru w diecie. Na szczęście, naukowcy stworzyli cukierki... bezcukrowe, które zapobiegają próchnicy u dzieci.

Próchnica
Autor: thinkstockphotos.com Coraz więcej dzieci ma fatalne zęby i zaawansowaną próchnicę. Sprzyjają temu nie tylko złe nawyki higieniczne oraz brak profilaktyki, ale także zbyt duża ilość słodyczy i cukru w diecie.

Spis treści

  1. Próchnica u dziecka: dbaj o higienę!
  2. >>> Jak PRAWIDŁOWO MYĆ ZĘBY mleczne u DZIECKA? [ZOBACZ FILM]
  3. Próchnica u dziecka: stosuj cukierki bezcukrowe
  4. Próchnica u dziecka: chodź na kontrole!

Zęby polskich dzieci są w gorszym stanie niż tych zza Odry. Za taki stan rzeczy odpowiadają przede wszystkim rodzice, którzy nie uczą ich odpowiednich nawyków higienicznych - zwykle dlatego że sami ich nie stosują. Dzieci nie potrafią prawidłowo szczotkować zębów, a o nitkowaniu w wielu polskich domach nikt nawet nie słyszał. Nie można się więc dziwić, że w krótkim czasie powoduje to ogromną próchnicę i stany zapalne dziąseł. Co robić, żeby zapobiegać próchnicy u dziecka?

Próchnica u dziecka: dbaj o higienę!

Profilaktyka to klucz do sukcesu. Nie warto odpuszczać dzieciom mycia zębów, nawet gdy bardzo marudzą i mówią, że są zmęczone. Takie niemycie w przyszłości poskutkuje ogromnymi problemami z zębami, zaawansowaną próchnicą, ubytkami, leczeniem kanałowym, a być może nawet usuwaniem zębów.

>>> Jak PRAWIDŁOWO MYĆ ZĘBY mleczne u DZIECKA? [ZOBACZ FILM]

Aby zapobiec próchnicy u dziecka, należy je przede wszystkim nauczyć prawidłowego szczotkowania oraz nitkowania zębów. Koniecznie trzeba też stosować płyny antybakteryjne, które będą zapobiegać tworzeniu się płytki nazębnej, odpowiadającej za tworzenie się stanów zapalnych.

Próchnica u dziecka: stosuj cukierki bezcukrowe

To najnowszy wynalazek niemieckich naukowców. Opracowali oni specjalną recepturę cukierków, które... nie zawierają cukru. W składzie znajdują się natomiast martwe bakterie, zawierające kwas mlekowy, które wypłukują bakterie próchnicowe z jamy ustnej. Żeby zapobiegać próchnicy u dziecka, można więc podawać mu do ssania specjalne cukierki.

Skuteczność działania takich cukierków została już potwierdzona w testach. Osoby, które wzięły w nich udział nie mogły w czasie badania myć ani płukać zębów oraz spożywać żadnych jogurtów. Okazało się, że ssanie cukierków pozwoliło obniżyć poziom bakterii próchnicowych o 75 procent.

Próchnica u dziecka: chodź na kontrole!

Oczywiście, nawet ssanie cukierków bezcukrowych nie zastąpi kontrolnych wizyt u stomatologa. Aby zapobiegać próchnicy u dziecka, trzeba systematycznie chodzić z nim do dentysty. Najlepiej, aby takie wizyty odbywały się co pół roku - wtedy będzie można mieć pewność, że nawet przy powstaniu małego ubytku, zostanie on w porę wyleczony.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza