Krem z filtrem to arcywróg twojego dziecka? Ta mama znalazła na to prosty sposób

2024-07-04 14:21

Niemal każdy z nas zdaje sobie sprawę, jak ważna jest ochrona przed słońcem. Niestety, duża część rodziców wie jednak, jak ciężkie mogą być próby nałożenia kremy z filtrem na dzieci. Pewna tiktokowa mama ma na to jednak sprawdzony sposób.

Krem z filtrem to arcywróg twojego dziecka? Ta mama znalazła na to prosty sposób
Autor: fot. Getty Images Krem z filtrem to arcywróg twojego dziecka? Ta mama znalazła na to prosty sposób

Roxanne Hoyle, która znana jest lepiej pod swoim pseudonimem LadBaby, wie jak ważna jest ochrona zarówno naszej skóry, jak i skóry naszych pociech przed słońcem. Niestety, tak jak duża część rodziców, zdaje sobie sprawę, że nie zawsze łatwo jest nałożyć krem z filtrem na twarz dziecka. 

Prosty sposób na nakładanie kremu z filtrem. Wystarczy ten tani przyrząd

Znalazła na to jednak pewien prosty trik, który nie tylko oszczędzi nam czasu, ale również spodoba się naszym pociechom. Udostępniła go na swoim instagramowym koncie z podpisem "rodzicielski trik". 

Jak wyjaśniła, jest od dedykowany dla wszystkich rodziców, którzy mają problem z pociechami nienawidzącymi kremu przeciwsłonecznego na twarzy. Czego używa sprytna mama? Gąbki do blendowania lub pędzla do makijażu.

Jak twierdzi, "zabieg" ten trwa kilka sekund, a zapewnia dziecku pełną ochroną przed promieniowaniem UV. A co najważniejsze, nie wydamy na niego fortuny. W drogeriach można znaleźć obie te rzeczy za około 10 złotych, a są one wielokrotnego użytku. 

Ten sposób może się wydawać niezwykle prosty, jednak jest też skuteczny. Nie tylko pomoże nam nałożyć krem z filtrem, ale często jest również frajdą dla naszych pociech, które cieszą się, że mama je "maluje". Warto więc wypróbować go na naszych dzieciach, które krem z filtrem widzą, jako swojego największego wroga.

Jak chronić dzieci przed promieniowaniem UV? Plac Zabaw odc. 11

Inni rodzice byli zachwyceni tym prostym trikiem. Wiele osób przyznało, że sami z pewnością będą chcieli go wypróbować na własnych dzieciach. Jeden z komentujących przyznał, że sam również stosuje tę sztuczkę. Podpowiada, że nie tylko dzieci o wiele lepiej to tolerują, ale dzięki temu nie musi się również martwić o tłuste ręce.

Dlaczego krem z filtrem jest ważny? Ekspert przypomina

Przypominamy, że skóra naszych maluchów jest niezwykle wrażliwa, więc będzie wymagała dodatkowej ochrony. Bez tego możemy narażać ją bowiem na uszkodzenia pod wpływem długotrwałego działania promieni społecznych.

Jednak wiele osób zastanawia się, czy dzieci potrzebują kremów specjalnie dla nich dedykowanych. Według ekspertów, nie ma takiej konieczności. Matthew Gass z Brytyjskiego Stowarzyszenia Dermatologów powiedział w rozmowie z The Sun, że w przypadku kremów przeciwsłonecznych, droższy niekoniecznie oznacza lepszy.

Według niego, kluczem będzie znalezienie takiego, którym nasze pociechy chętnie się będą smarować. 

Przypominamy również, że wakacje to nie jedyny okres, kiedy powinniśmy używać kremów z filtrem. Trzeba o nich pamiętać w okresie od marca do października. 

Co więcej, warto zwrócić uwagę na to, czy ten krem jest skuteczny zarówno w przypadku promieniowania UVA, jak i UVB. Dlatego powinniśmy zwracać uwagę na gwiazdki i faktor podany na opakowaniu.

Sonda
Najlepszy krem z filtrem dla dziecka to ten: