Oto 5 powodów, dla których powinnaś pobrać aplikację mojeIKP!

2021-11-22 15:34 Materiał sponsorowany

Aplikacje mobilne na smartfony nie muszą służyć tylko i wyłącznie rozrywce. Niektóre z nich mają za zadanie ułatwić użytkownikom codzienne funkcjonowanie. Z pewnością na swoim urządzeniu masz już takich „pomocników”, np. aplikację banku czy zakupową. Pytanie, czy posiadasz aplikację ułatwiającą dbanie o zdrowie – swoje i Twoich dzieci – czyli mojeIKP? Jeśli nie, oto pięć powodów, dlaczego warto to zmienić!

Aplikacja mojeIKP - materiały prasowe
Autor: materiały prasowe

Spis treści

  1. Aplikacja mojeIKP – jak działa?
  2. Zalety używania aplikacji mojeIKP

Aplikacja mojeIKP – jak działa?

Ministerstwo Zdrowia postanowiło wyjść naprzeciw potrzebom pacjentów i stworzyć aplikację na urządzenia mobilne, która ułatwia dbanie o siebie i swoich bliskich, a także umożliwia  dostęp 24 godziny na dobę, do najważniejszych informacji o zdrowiu – w taki sposób powstało mojeIKP, dostępne zarówno na urządzenia z systemem Android, jak i iOS.

Wystarczy, że za pierwszym razem zalogujesz się do aplikacji za pomocą Profilu Zaufanego, konta internetowego wybranego banku lub e-dowodu. Gdy logowanie przebiegnie pomyślnie, ustawisz swój własny 4-cyfrowy kod PIN do aplikacji. Tyle wystarczy! Potem możesz korzystać z funkcjonalności aplikacji w każdym miejscu i o każdej porze – od razu po wyciągnięciu smartfona z kieszeni lub torebki.

Aplikacja IKP - poprawiona grafika
Autor: materiały prasowe

Zalety używania aplikacji mojeIKP

1. Łatwiej będzie Ci zapanować nad e-receptami i e-skierowaniami – nie będziesz musiała pamiętać o spisywaniu i porządkowaniu kodów, które otrzymałaś SMS-em. Wystarczy, że użyjesz aplikacji w smartfonie, a zobaczysz wszystkie e-skierowania i e-recepty, które zostały wystawione Tobie lub bliskim, którzy upoważnili Cię do wglądu w swoją dokumentację medyczną. Dzięki temu z łatwością skontrolujesz, czy pozostały jeszcze jakieś leki do wykupienia i kiedy mija termin ważności konkretnej e-recepty. Dodatkowo, gdy na Twoim koncie pojawią się nowe dokumenty, zostaniesz o tym poinformowana poprzez powiadomienie PUSH na telefonie.

2. Będziesz zawsze przygotowana – podczas wizyty u lekarza jednym kliknięciem sprawdzisz najważniejsze informacje o e-receptach i e-skierowaniach, a także historię przepisywanych leków. Dzięki temu nie będziesz musiała każdorazowo zapamiętywać nazw preparatów medycznych, które przyjmowałaś lub przyjmujesz, ponieważ wszelkie informacje zapisane są w Twojej aplikacji mojeIKP. To spore ułatwienie, zwłaszcza dla zapracowanych mam, które mają dużo na głowie.  W aplikacji znajdziesz także zakładkę Profilaktyka, a w niej przepisy na zdrowe dania dla Ciebie i całej rodziny. Po wybraniu interesującej Cię diety, uzyskasz także dostęp do listy zakupów, abyś nie musiała zaprzątać sobie głowy planowaniem posiłków i spisywaniem produktów. 

3. Sprawdzisz, gdzie odbędą się badania z e-skierowań, jakie jest dawkowanie przepisanego leku i zapoznasz się z jego ulotką – koniec z nerwowym zastanawianiem się, w którym miejscu została umówiona wizyta na badanie. Dzięki aplikacji bez problemu znajdziesz informacje, w której placówce medycznej odbędzie się wizyta. W przypadku leków, nie będziesz musiała wyciągać papierowej ulotki z opakowania ani pamiętać o dawkowaniu, które zalecał lekarz. Wszystkie te informacje sprawdzisz w aplikacji na Twoim  smartfonie.

4. Udostępnisz informacje o zdrowiu najbliższym – jeśli to Ty zgłosiłaś swoje pociechy do ubezpieczenia w ZUS, Twoje Internetowe Konto Pacjenta jest połączone z ich kontami (możesz nimi zarządzać do ukończenia przez nie 18. roku życia). Dostęp do konta dziecka masz również z poziomu aplikacji. W związku z tym, możesz kontrolować ich e-recepty i udostępniać je najbliższym, np. tacie dziecka. W przypadku, gdy jesteś zapracowana lub przebywasz z maluchem w domu, a Twoje dziecko koniecznie potrzebuje leków, wystarczy, że zrobisz zrzut ekranu e-recepty z kodem QR i wyślesz do swojej mamy, przyjaciółki lub innej bliskiej osoby, by ją zrealizowała. Jeśli zaś to Ty zachorujesz, możesz udostępnić bliskiej Ci osobie informacje o Twoich e-receptach i e-skierowaniach. Wystarczy, że skorzystasz z zakładki „Uprawnienia”  i nadasz dostęp partnerowi, czy rodzicom.

5. Będziesz w stanie skupić się na dziecku, zamiast na porządkowaniu dokumentacji – z pewnością wiesz, że czas spędzony z dziećmi, zwłaszcza w najmłodszych latach ich życia, jest najważniejszy. Dzięki aplikacji mojeIKP, zyskasz go dużo więcej i będziesz mogła poświęcić więcej uwagi swoim pociechom. Informacje na temat historii leczenia, potrzebne podczas wizyt u lekarza lub w aptece będziesz miała w swoim smartfonie.

Aplikacja mojeIKP jest bardzo wygodnym i funkcjonalnym narzędziem, które ułatwia organizację spraw związanych z leczeniem i dbaniem o siebie oraz dzieci. Aplikacja jest bezpłatna – pobierzesz ją ze sklepu Google Play albo App Store.

IKP - belka logotypy (materiały prasowe)
Autor: materiały prasowe
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza