ALERGIA U DZIECI: Co może pomóc w walce z alergią skórną u dzieci

2013-11-25 12:22

Alergia u dzieci to dziś spory problem dla rodziców, bo wiele środków piorących uczula. Skóra staje się od nich przesuszona lub zaczerwieniona. Mogą pojawiać się też wypryski, a nawet duszności. Sposobem na problemy z alergią skórną u dzieci może być ekologiczne pranie.

Zasady żywienia dziecka z alergią pokarmową
Autor: photos.com

Spis treści

  1. Co może pomóc na alergię skórną u dzieci
  2. Marsz alergiczny

Skóra dzieci jest bardziej wrażliwa niż dorosłych, dlatego łatwiej o podrażnienia. Najczęściej powodują je substancje wybielające, fosforany oraz intensywny zapach proszku czy płynu do prania. Zwykle reakcja alergiczna dziecka jest spowodowana wszystkimi trzema czynnikami. Najpierw na skórze pojawia się zaczerwienienie i dochodzi do otarć. Także zapach odzieży może być dla malucha drażniący i powodować duszności. – Im intensywniejszy zapach, tym większe prawdopodobieństwo, że będzie wpływał drażniąco i na skórę dziecka, i na śluzówki, zwłaszcza dróg oddechowych. Śluzówka w drogach oddechowych, również w nosie dziecka jest bardzo cienka, bardzo łatwo ulega przekrwieniu, jeżeli dostaje się do niej jakakolwiek substancja drażniąca. W związku z czym może to sprzyjać zwężaniu dróg oddechowych i dusznościom, bo taka substancja zapachowa będzie powodowała właśnie podrażnienie błon śluzowych – tłumaczy w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle dr Izabela Rogozińska, pediatra.

Co może pomóc na alergię skórną u dzieci

Lekarze polecają alergikom naturalne orzechy piorące. Od lat znane są w Nepalu i Indiach, od niedawna można je dostać także w Polsce. Są one całkowicie bezpieczne, nie pozostawiają na tkaninach zapachu ani osadu, można je stosować do prania w wysokich temperaturach, a w dodatku są przyjazne dla środowiska. Łupiny orzechów wkłada się w woreczku do pralki, a w kontakcie z wodą wytwarzają one mydlaną substancję, która czyści ubra nia. – Węch i słuch to są najważniejsze zmysły, którymi posługuje się noworodek. W związku z tym jest bardzo istotne, żeby ich nie przemęczać. Oprócz tego śluzówka w drogach oddechowych, również w nosku jest bardzo cienka, bardzo łatwo ulega przekrwieniu, jeżeli dostaje się do niej jakakolwiek substancja drażniąca – wyjaśnia dr Izabela Rogozińska. Idealne do prania ubrań alergików oraz małych dzieci, są specjalne eko-kule. W ich skład wchodzi mineralny granulat, który usuwa zabrudzenia i zmiękcza tkaninę. Specjalnie dla alergików na rynku dostępne są również płyny do prania i płukania w pełni hipoalergiczne i ekologiczne, które bez obaw można stosować do prania ubrań małych dzieci.

Marsz alergiczny

Marsz alergiczny – to pojęcie oznacza zmienność alergii postępującą wraz z rozwojem dziecka. Dzieci rodzą się bez objawów alergii. Pierwsze symptomy zazwyczaj pojawiają się w okresie niemowlęcym, ale alergia może rozpocząć się w każdym wieku. Zapytaliśmy eksperta o najczęstsze przyczyny i objawy alergii u dzieci.

materiały prasowe Newseria
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza