Dziecko w szpitalu: jak przygotować dziecko do pobytu w szpitalu?

2014-07-29 16:07

Pobyt dziecka w szpitalu nie jest wydarzeniem przyjemnym ani dla niego, ani dla rodziców. Ci ostatni jednak powinni zachować zimną krew i starać się wesprzeć dziecko w tym nowym i trudnym dla niego momencie. Najważniejsza jest właściwa postawa rodzica. To trudne, bo emocje zwykle biorą górę. Sprawdź, jak zachować się kiedy Twoje dziecko jest w szpitalu?

Sprawdź również kalendarz rozwoju dziecka >>

Nastawienie dziecka do pobytu w szpitalu czy chociażby samej wizyty u lekarza jest bardzo ważne i na pewno ma też wpływ na sam proces leczenia. Przygotowanie do pozostawienia dziecka w szpitalu powinniśmy zacząć od samych siebie. Dziecko odczuwa nasze emocje i mogę mu się one udzielić.

Nie strasz dziecka szpitalem!

Częstym błędem popłenianym przez rodziców jest straszenie dziecka szpitalem: rozchorujesz się i trafisz do szpitala! Takie groźby nie pozostają dla dziecka obojętne i kiedy przyjdzie czas na faktyczną wizytę w szpitalu, może kojarzyć to miejsce z czymś naprawdę strasznym.

Polecamy wideo: Jak przygotować dziecko na pobyt w szpitalu?

Eksperci w telewizji śniadaniowej "Dzień dobry TVN" radzą jak rozmawiać z dzieckiem o pobycie w szpitalu, sugerują jak dorośli powinni się zachować, aby nie wystraszyć malca i wyjaśniają jakie konsekwencje dla dziecka ma straszenie szpitalem.

 

Dzień Dobry TVN/x-news

Rozwiąż test i sprawdź kim jest dla Ciebie dziecko?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

NOWY NUMER! W magazynie Dziecko Zakupy i My: mnóstwo inspiracji dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży – nie tylko na Święta! W najnowszym numerze przeczytasz o wirusach, o dobrym śnie, diecie alergika i życiu bez telewizora.

Czytaj więcej
DZiM 12/20
KOMENTARZE