Matura poprawkowa 2024. Kiedy i kto może przystąpić? Najważniejsze terminy!

2024-07-09 11:10

9 lipca 2024 roku maturzyści poznali wyniki swoich egzaminów dojrzałości. Dla tych, którym jednak powinęła się noga, to wcale nie jest koniec świata! Istnieją bowiem egzaminy poprawkowe, do których można będzie przystąpić we wrześniu. Sprawdź najważniejsze informacje dotyczące matur poprawkowych.

Matura 2020. Jak wygląda egzamin maturalny w dobie pandemii?
Autor: Getty Images

Spis treści

  1. Matura poprawkowa 2024. Kiedy?
  2. Matura poprawkowa 2024. Deklaracje
  3. Matura poprawkowa 2024. Wyniki
  4. Matura poprawkowa 2024. Kto może przystąpić?

Opublikowano wyniki matur 2024!  Nie dla każdego jednak będzie to pozytywna informacja, bo są tacy, którzy nie uzyskali 30 procent puntów, czyli minimalnego progu zdawalności. Nie ma jednak co się załamywać, bo niezdana matura to nie koniec świata. Dla tych, którzy jednak będą chcieli poprawić swój wynik, są egzaminy poprawkowe.

M jak mama - okres dojrzewania

Matura poprawkowa 2024. Kiedy?

Maturzysta, który nie poradził sobie z egzaminem w terminie podstawowym ma dodatkową szansę przystąpienia do matury poprawkowej w sierpniu 2024 roku.

W części pisemnej egzamin odbędzie się 20 sierpnia (wtorek) o godzinie 9:00, natomiast w części ustnej 21 sierpnia (środa).

Matura poprawkowa 2024. Deklaracje

Trzeba jednak pamiętać o złożeniu wcześniej odpowiedniej deklaracji. Do 16 lipca (w należy złożyć pisemne oświadczenie o zamiarze przystąpienia do egzaminu maturalnego z danego przedmiotu w terminie poprawkowym.

Matura poprawkowa 2024. Wyniki

Wynik matur poprawkowych ogłoszone zostaną 10 września 2024 roku. Tego dnia będzie można odebrać w szkole świadectwo dojrzałości, aneksy do świadectw dojrzałości, a także zaświadczenia i informacje o wynikach egzaminu maturalnego.

Matura poprawkowa 2024. Kto może przystąpić?

Do poprawy matury może przystąpić absolwent, który nie zdał egzaminu maturalnego z jednego przedmiotu obowiązkowego w części pisemnej i ustnej.

Należy jednak pamiętać, że jeśli maturzysta nie poradził sobie z większą liczbą egzaminów obowiązkowych, nie ma możliwości podejścia do matury poprawkowej w sierpniu.