Wyprawka pierwszoklasisty – jak przygotować dziecko do szkoły i co kupić?

2021-07-16 10:29

Sierpień to czas na kompletowanie wyprawki pierwszoklasisty. Zobacz, co powinno wchodzić w skład wyprawki pierwszoklasisty i sprawdź ceny przyborów szkolnych.

Wyprawka pierwszoklasisty – jak przygotować dziecko do szkoły?
Autor: Getty images

Macie już przygotowana wyprawkę dla pierwszoklasisty? Jeśli nie, to spieszcie, się, bo wszystko wskazuje na to, że od 1 września 2021 rozpocznie się rok szkolny, a zajęcia będą odbywać się stacjonarnie, a nie zdalnie. Oto, co warto przygotować dziecku do pierwszej klasy.

Spis treści

  1. Jak skompletować wyprawkę pierwszoklasisty?
  2. Co powinno się znaleźć w wyprawce pierwszoklasisty?
  3. Dobre przybory szkolne. Sprawdź, ile kosztują i kup teraz!
Jak skutecznie zachęcić dziecko do nauki?

Jak skompletować wyprawkę pierwszoklasisty?

To szczególnie ważna informacja dla pierwszoklasistów, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze szkołą i na pewno z niecierpliwością czekają, aż będą mogły spakować swój tornister. Zanim to jednak nastąpi, rodzice muszą go kupić, a potem skompletować wyprawkę pierwszoklasisty, czyli pójść do sklepu po zeszyty, ołówki, kredki itd.

Jak przygotować dziecko do szkoły? Na szczęście obecnie nie ma problemu z kompletowaniem wyprawki pierwszoklasisty – w sklepach jest wszystko, czego tylko siedmiolatek może zapragnąć. Jedynym problemem może być tłok, dlatego lepiej zacząć kompletować wyprawkę pierwszaka wcześniej lub w sklepach internetowych.

Zobacz, co trzeba kupić dziecku do wyprawki pierwszoklasisty – oto solidne, niedrogie i sprawdzone produkty.

Czytaj również: 300 plus na wyprawkę szkolną. Kiedy i gdzie złożyć wniosek?

Ile powinien ważyć szkolny plecak dziecka? Jaki plecak jest najlepszy dla kręgosłupa?

Co powinno się znaleźć w wyprawce pierwszoklasisty?

  • Tornister lub plecak

Musi być wygodny dla dziecka i dbać o jego kręgosłup. Dlatego wybierz taki dobrze wyprofilowany, z regulowanymi szelkami i dość lekki. Popularne są obecnie plecaki na kółkach, ale lekarze ostrzegają, że długotrwałe ciągnięcie tornistra zawsze ta samą ręką może powodować skrzywienie kręgosłupa.

  • Śniadaniówka

Przyda się porządne pudełko i bidon, bo dziecko w ciągu dnia, między śniadaniem a obiadem, musi zjeść dodatkowy posiłek.

  • Zeszyty i blok rysunkowy

W wyprawce pierwszoklasisty muszą znaleźć się zeszyty w 3 linie i w kratkę – najlepiej cienkie, 16–kartkowe. Przez pierwsze tygodnie szkoły maluch nie będzie jeszcze pewnie z nich korzystał, ale warto już teraz kupić po 2 –3 zeszyty różnego rodzaju .

  • Długopisy, ołówki, kredki

Aby nauczyć się pisać, trzeba mieć dobry sprzęt. Kup dziecku wygodne do trzymania ołówki (najlepiej o trójkątnym przekroju wymuszające na rączce poprawne ułożenie palców), które będą trwałe i nie będą się łamać w czasie treningu pisania literek. Nie zapomnijcie o temperówce i gumce do ścierania. Pierwszoklasiście przydadzą się też długopisy ścieralne, które ułatwia dziecku poprawianie błędów.

  • Przybory na plastykę

Plastelina farby akwarelowe lub plakatowe, kredki oraz bloki rysunkowe białe i z papierem kolorowym – to podstawowe przybory na plastykę. Kup też dziecku pędzelki, nożyczki, klej i flamastry, które na pewno przydadzą mu się do podkreślania w zeszycie i do rysowania szlaczków.

Czytaj również: Stres pierwszoklasisty: sprawdź czy nie dotyczy to twojego dziecka!

Wymagania edukacyjne dla klas 1-3

Warto wiedzieć

Zaangażuj dziecko w kompletowanie wyprawki dla pierwszoklasisty

Zaangażowanie pociechy w wybór szkolnych przyborów przyniesie dużo korzyści. Pozwoli oswoić się młodemu człowiekowi z tym, co go czeka w szkole, a jeśli będzie mógł wybrać rzeczy, które mu się podobają, na pewno chętniej będzie z nich korzystać - radzą specjaliści marki BIC.

Pod koniec wakacji sklepy „pękają w szwach” od nadmiaru artykułów szkolnych, dlatego przed wyjściem na zakupy warto wspólnie z dzieckiem przygotować szczegółową listę potrzebnych produktów.

Dobre przybory szkolne. Sprawdź, ile kosztują i kup teraz!

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza