Wyprawka pierwszoklasisty – jak przygotować dziecko do szkoły i co kupić?

Wyprawka pierwszoklasisty – jak przygotować dziecko do szkoły?
Autor: Getty images

Sierpień to czas na kompletowanie wyprawki pierwszoklasisty. Zobacz, co powinno wchodzić w skład wyprawki pierwszoklasisty i sprawdź ceny przyborów szkolnych.

Macie już przygotowana wyprawkę dla pierwszoklasisty? Jeśli nie, to spieszcie, się, bo wszystko wskazuje na to, że od 1 września 2021 rozpocznie się rok szkolny, a zajęcia będą odbywać się stacjonarnie, a nie zdalnie. Oto, co warto przygotować dziecku do pierwszej klasy.

Spis treści

  1. Jak skompletować wyprawkę pierwszoklasisty?
  2. Co powinno się znaleźć w wyprawce pierwszoklasisty?
  3. Dobre przybory szkolne. Sprawdź, ile kosztują i kup teraz!
Jak skutecznie zachęcić dziecko do nauki?

Jak skompletować wyprawkę pierwszoklasisty?

To szczególnie ważna informacja dla pierwszoklasistów, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze szkołą i na pewno z niecierpliwością czekają, aż będą mogły spakować swój tornister. Zanim to jednak nastąpi, rodzice muszą go kupić, a potem skompletować wyprawkę pierwszoklasisty, czyli pójść do sklepu po zeszyty, ołówki, kredki itd.

Jak przygotować dziecko do szkoły? Na szczęście obecnie nie ma problemu z kompletowaniem wyprawki pierwszoklasisty – w sklepach jest wszystko, czego tylko siedmiolatek może zapragnąć. Jedynym problemem może być tłok, dlatego lepiej zacząć kompletować wyprawkę pierwszaka wcześniej lub w sklepach internetowych.

Zobacz, co trzeba kupić dziecku do wyprawki pierwszoklasisty – oto solidne, niedrogie i sprawdzone produkty.

Czytaj również: 300 plus na wyprawkę szkolną. Kiedy i gdzie złożyć wniosek?

Ile powinien ważyć szkolny plecak dziecka? Jaki plecak jest najlepszy dla kręgosłupa?

Co powinno się znaleźć w wyprawce pierwszoklasisty?

  • Tornister lub plecak

Musi być wygodny dla dziecka i dbać o jego kręgosłup. Dlatego wybierz taki dobrze wyprofilowany, z regulowanymi szelkami i dość lekki. Popularne są obecnie plecaki na kółkach, ale lekarze ostrzegają, że długotrwałe ciągnięcie tornistra zawsze ta samą ręką może powodować skrzywienie kręgosłupa.

  • Śniadaniówka

Przyda się porządne pudełko i bidon, bo dziecko w ciągu dnia, między śniadaniem a obiadem, musi zjeść dodatkowy posiłek.

  • Zeszyty i blok rysunkowy

W wyprawce pierwszoklasisty muszą znaleźć się zeszyty w 3 linie i w kratkę – najlepiej cienkie, 16–kartkowe. Przez pierwsze tygodnie szkoły maluch nie będzie jeszcze pewnie z nich korzystał, ale warto już teraz kupić po 2 –3 zeszyty różnego rodzaju .

  • Długopisy, ołówki, kredki

Aby nauczyć się pisać, trzeba mieć dobry sprzęt. Kup dziecku wygodne do trzymania ołówki (najlepiej o trójkątnym przekroju wymuszające na rączce poprawne ułożenie palców), które będą trwałe i nie będą się łamać w czasie treningu pisania literek. Nie zapomnijcie o temperówce i gumce do ścierania. Pierwszoklasiście przydadzą się też długopisy ścieralne, które ułatwia dziecku poprawianie błędów.

  • Przybory na plastykę

Plastelina farby akwarelowe lub plakatowe, kredki oraz bloki rysunkowe białe i z papierem kolorowym – to podstawowe przybory na plastykę. Kup też dziecku pędzelki, nożyczki, klej i flamastry, które na pewno przydadzą mu się do podkreślania w zeszycie i do rysowania szlaczków.

Czytaj również: Stres pierwszoklasisty: sprawdź czy nie dotyczy to twojego dziecka!

Wymagania edukacyjne dla klas 1-3

Warto wiedzieć

Zaangażuj dziecko w kompletowanie wyprawki dla pierwszoklasisty

Zaangażowanie pociechy w wybór szkolnych przyborów przyniesie dużo korzyści. Pozwoli oswoić się młodemu człowiekowi z tym, co go czeka w szkole, a jeśli będzie mógł wybrać rzeczy, które mu się podobają, na pewno chętniej będzie z nich korzystać - radzą specjaliści marki BIC.

Pod koniec wakacji sklepy „pękają w szwach” od nadmiaru artykułów szkolnych, dlatego przed wyjściem na zakupy warto wspólnie z dzieckiem przygotować szczegółową listę potrzebnych produktów.

Dobre przybory szkolne. Sprawdź, ile kosztują i kup teraz!

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka