5 aplikacji mobilnych ułatwiających naukę dzieciom

2015-08-19 13:33

Smartfon w rękach dziecka nie musi być wyłącznie konsolą do gier. W sklepach z aplikacjami znajdziemy mnóstwo aplikacji, które mogą pomóc dzieciom w nauce. Szczególnie dobrze reprezentowane są programy uczące matematyki, astronomii czy geografii. Przedstawiamy pięć aplikacji mobilnych z kilku dziedzin wiedzy i dla dzieci w różnym wieku. W Google Play i iTunes Store można znaleźć programy dostosowane do potrzeb uczniów.

Aplikacje na komórkę
Autor: thinkstockphotos.com Aplikacje mobilne mogą pomóc dziecku w nauce.

Spis treści

  1. Pięć aplikacji mobilnych: Medieval Math Battle  - wydawca SpinFall
  2. Czytaj także: >> Tablet dla dziecka: kiedy kupić i właściwie po co? >>
  3. Pięć aplikacji mobilnych: Geography Quiz 3D – wydawca Webelinx
  4. Pięć aplikacji mobilnych: Skyview – wydawca Terminal Eleven LLC
  5. Czytaj także: >> 5 bezpiecznych gier mobilnych dla dziecka >>
  6. Pięć aplikacji mobilnych: Chemist – Virtual Chem Lab – wydawca THIX
  7. Czytaj także: >> Jakie aplikacje mobilne polecają mamy na forum Mjakmama24.pl? >>
  8. Pięć aplikacji mobilnych: Duolingo – wydawca Duolingo

Pięć aplikacji mobilnych: Medieval Math Battle  - wydawca SpinFall

Wersja dla urządzeń z Androidem: Google PlayWersja dla urządzeń z iOS: iTunes

Medieval Math Battle, czyli średniowieczna bitwa matematyczna to typowa aplikacja wykorzystująca zabawę w nauce. Dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie – najprostsze działania matematyczne staną się dla dziecka atrakcyjniejsze dzięki średniowiecznej oprawie i misji młodego rycerza. Gra jest bezpłatna. Oferuje zakupy w aplikacji.

Czytaj także: >> Tablet dla dziecka: kiedy kupić i właściwie po co? >>

Pięć aplikacji mobilnych: Geography Quiz 3D – wydawca Webelinx

Wersja dla urządzeń z Androidem: Google PlayWersja dla urządzeń z iOS: iTunesGra edukacyjna dla nieco starszych dzieci gwarantująca dużą dawkę rozrywki i nauki w jednym. Młody gracz będzie musiał rozpoznać flagi, znane miejsca, stolice państw i same państwa, języki urzędowe. Aplikacja jest bezpłatna i dostępna w języku polskim.

Pięć aplikacji mobilnych: Skyview – wydawca Terminal Eleven LLC

Wersja dla urządzeń z Androidem: Google Play (6,56 zł)Wersja dla urządzeń z iOS: iTunes (1,99 euro)Patrzenie w gwiazdy to najprostsza  z metod nauki astronomii. Gdy nasze dzieci poznają już najbardziej rozpoznawalne gwiazdozbiory możemy zaproponować im aplikację Skyview. Program opiera się na rozszerzonej rzeczywistości (tzw. augmented reality) i wykorzystuje kamerę aparatu, by na ekranie smartfonu pokazać nam konstelacje, planety, gwiazdy, mgławice, a nawet satelity czy Międzynarodową Stację Kosmiczną. Aplikacja występuje w dwóch wersjach: ograniczonej, bezpłatnej i płatnej (6,56 zł w Google Play i 1,99 euro w iTunes Store) z pełnymi możliwościami odrywania nieba.

Czytaj także: >> 5 bezpiecznych gier mobilnych dla dziecka >>

Pięć aplikacji mobilnych: Chemist – Virtual Chem Lab – wydawca THIX

Wersja dla urządzeń z Androidem: Google Play (16,21 zł)Wersja dla urządzeń z iOS: iTunesNajlepsze laboratorium na świecie. Dlaczego? Bo całkowicie bezpieczne. Aplikacja Chemist – Virtual Chem Lab to wirtualne laboratorium, dzięki któremu uczeń będzie mógł przeprowadzać eksperymenty, mieszać różne substancje, decydować o proporcjach, poddawać je podgrzewaniu itp. Program kosztuje 16,21 zł w wersji dla Androida i 4,99 euro w wersji dla iOS.

Czytaj także: >> Jakie aplikacje mobilne polecają mamy na forum Mjakmama24.pl? >>

Pięć aplikacji mobilnych: Duolingo – wydawca Duolingo

Wersja dla urządzeń z Androidem: Google PlayWersja dla urządzeń z iOS: iTunes

Duolingo to aplikacja do nauki języków obcych. W wersji polskiej nasze dzieci będą mogły odbyć kurs angielskiego. Nauka jest przyjemna i ma formę wyzwań. Po przejściu poszczególnych etapów gracz otrzymuje odznaki. Aplikacja uczy angielskiego nie tylko w piśmie, ale i mowie. Wszystko dzięki wykorzystaniu mikrofonu smartfonu. Po założeniu konta nauka możliwa jest również na komputerze. Postępy synchronizowane są między urządzeniami. Program jest dostępny bezpłatnie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza