5 aplikacji mobilnych ułatwiających naukę dzieciom

2015-08-19 13:33

Smartfon w rękach dziecka nie musi być wyłącznie konsolą do gier. W sklepach z aplikacjami znajdziemy mnóstwo aplikacji, które mogą pomóc dzieciom w nauce. Szczególnie dobrze reprezentowane są programy uczące matematyki, astronomii czy geografii. Przedstawiamy pięć aplikacji mobilnych z kilku dziedzin wiedzy i dla dzieci w różnym wieku. W Google Play i iTunes Store można znaleźć programy dostosowane do potrzeb uczniów.

Aplikacje na komórkę
Autor: thinkstockphotos.com Aplikacje mobilne mogą pomóc dziecku w nauce.

Spis treści

  1. Pięć aplikacji mobilnych: Medieval Math Battle  - wydawca SpinFall
  2. Czytaj także: >> Tablet dla dziecka: kiedy kupić i właściwie po co? >>
  3. Pięć aplikacji mobilnych: Geography Quiz 3D – wydawca Webelinx
  4. Pięć aplikacji mobilnych: Skyview – wydawca Terminal Eleven LLC
  5. Czytaj także: >> 5 bezpiecznych gier mobilnych dla dziecka >>
  6. Pięć aplikacji mobilnych: Chemist – Virtual Chem Lab – wydawca THIX
  7. Czytaj także: >> Jakie aplikacje mobilne polecają mamy na forum Mjakmama24.pl? >>
  8. Pięć aplikacji mobilnych: Duolingo – wydawca Duolingo

Pięć aplikacji mobilnych: Medieval Math Battle  - wydawca SpinFall

Wersja dla urządzeń z Androidem: Google PlayWersja dla urządzeń z iOS: iTunes

Medieval Math Battle, czyli średniowieczna bitwa matematyczna to typowa aplikacja wykorzystująca zabawę w nauce. Dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie – najprostsze działania matematyczne staną się dla dziecka atrakcyjniejsze dzięki średniowiecznej oprawie i misji młodego rycerza. Gra jest bezpłatna. Oferuje zakupy w aplikacji.

Czytaj także: >> Tablet dla dziecka: kiedy kupić i właściwie po co? >>

Pięć aplikacji mobilnych: Geography Quiz 3D – wydawca Webelinx

Wersja dla urządzeń z Androidem: Google PlayWersja dla urządzeń z iOS: iTunesGra edukacyjna dla nieco starszych dzieci gwarantująca dużą dawkę rozrywki i nauki w jednym. Młody gracz będzie musiał rozpoznać flagi, znane miejsca, stolice państw i same państwa, języki urzędowe. Aplikacja jest bezpłatna i dostępna w języku polskim.

Pięć aplikacji mobilnych: Skyview – wydawca Terminal Eleven LLC

Wersja dla urządzeń z Androidem: Google Play (6,56 zł)Wersja dla urządzeń z iOS: iTunes (1,99 euro)Patrzenie w gwiazdy to najprostsza  z metod nauki astronomii. Gdy nasze dzieci poznają już najbardziej rozpoznawalne gwiazdozbiory możemy zaproponować im aplikację Skyview. Program opiera się na rozszerzonej rzeczywistości (tzw. augmented reality) i wykorzystuje kamerę aparatu, by na ekranie smartfonu pokazać nam konstelacje, planety, gwiazdy, mgławice, a nawet satelity czy Międzynarodową Stację Kosmiczną. Aplikacja występuje w dwóch wersjach: ograniczonej, bezpłatnej i płatnej (6,56 zł w Google Play i 1,99 euro w iTunes Store) z pełnymi możliwościami odrywania nieba.

Czytaj także: >> 5 bezpiecznych gier mobilnych dla dziecka >>

Pięć aplikacji mobilnych: Chemist – Virtual Chem Lab – wydawca THIX

Wersja dla urządzeń z Androidem: Google Play (16,21 zł)Wersja dla urządzeń z iOS: iTunesNajlepsze laboratorium na świecie. Dlaczego? Bo całkowicie bezpieczne. Aplikacja Chemist – Virtual Chem Lab to wirtualne laboratorium, dzięki któremu uczeń będzie mógł przeprowadzać eksperymenty, mieszać różne substancje, decydować o proporcjach, poddawać je podgrzewaniu itp. Program kosztuje 16,21 zł w wersji dla Androida i 4,99 euro w wersji dla iOS.

Czytaj także: >> Jakie aplikacje mobilne polecają mamy na forum Mjakmama24.pl? >>

Pięć aplikacji mobilnych: Duolingo – wydawca Duolingo

Wersja dla urządzeń z Androidem: Google PlayWersja dla urządzeń z iOS: iTunes

Duolingo to aplikacja do nauki języków obcych. W wersji polskiej nasze dzieci będą mogły odbyć kurs angielskiego. Nauka jest przyjemna i ma formę wyzwań. Po przejściu poszczególnych etapów gracz otrzymuje odznaki. Aplikacja uczy angielskiego nie tylko w piśmie, ale i mowie. Wszystko dzięki wykorzystaniu mikrofonu smartfonu. Po założeniu konta nauka możliwa jest również na komputerze. Postępy synchronizowane są między urządzeniami. Program jest dostępny bezpłatnie.