Dzieci z 2. klasy podstawówki rozwiązują to zadanie szybciej niż dorośli. Sprawdźcie sami

2023-12-14 10:27

Zagadki matematyczne rozwijają nie tylko umiejętności liczenia. W równym stopniu rozwijają logikę, uwagę i koncentrację na szczegółach. Być może właśnie dlatego jest ich tak wiele w zadaniach z matematyki dla klas 1. i 2. szkół podstawowych. Logiczne myślenie w rozwiązywaniu ich można wytrenować. Pewnie dlatego dzieci są w nich lepsze od rodziców.

Zagadka matematyczna z 2. klasy podstawówki podzieliła rodziców
Autor: Canva/ kolaż mjakmama24.pl Zagadka matematyczna z 2. klasy podstawówki podzieliła rodziców

Rysunkowe zagadki matematyczne opierające się na kilku działaniach, w których bez rozwiązania pierwszego, nie uda nam się rozwiązać kolejnego i tak aż do końcowego wyniku, to dziś podstawa nauki matematyki w klasach początkowego nauczania. 

Dzieci są z tym oswojone na tyle, że te bystrzejsze mogą prześcignąć rodziców w podaniu wyniku. Jak szybko ją rozwiążecie i kto wygra wyścig na logiczne myślenie - dzieci czy dorośli?

Zobacz też: Zagadka matematyczna na poziomie 4 klasy podzieliła rodziców. Jaki jest poprawny wynik?

Spis treści

  1. Jak zachęcić dziecko do nauki matematyki?
  2. Zagadka polega na prostych działaniach
  3. Jaki jest wynik zagadki matematycznej?
K. LUBNAUER: W PODSTAWÓWKACH NIE BĘDZIE PRAC DOMOWYCH

Jak zachęcić dziecko do nauki matematyki?

To bardzo dobrze, że w klasach początkowego nauczania nieco zmieniono podejście. Matematykę trzeba polubić, żeby ją zrozumieć, a gdy będzie się ją rozumieć, nie będzie stanowiła problemu. 

Dzieci kochają zagadki, więc pomysł na taką zabawę połączoną z nauką jest doskonały. Oprócz robienia tego typu zadań na lekcjach matematyki w szkole, warto rozwijać umiejętności matematyczne dziecka także w domu. Może mała rywalizacja uatrakcyjni dziecku naukę? 

Zagadka polega na prostych działaniach

Skoro trzy banany dają 9, to znaczy, że jeden banan równa się 3. Jeśli banan i jabłko to 13, to odejmując od 13 wartość jednego banana uzyskamy 10. Jeśli jabłko równe 10, pomniejszone o arbuza wynosi 4, to wykonując działanie 10-4 dowiadujemy się, że arbuz jest równy 6.

Jaki jest wynik zagadki matematycznej?

Arbuz plus banan plus jabłko, to zgodnie z naszymi obliczeniami równianie 6+3+10, a to równa się 19. I jak? Kto był najszybszy w waszej rodzinie?

Zobacz też: Bystre dzieciaki zadają tę zagadkę rodzicom. Dasz się nabrać?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza