Jak narysować misia? Przykładowy szkic misia

2017-06-06 16:15
jak narysować misia - całość
Autor: Redakcja

Zastanawiasz się co zrobić, gdy twoje dziecko chce stworzyć podobiznę swojego ulubionego pluszaka? Rysowanie wydaje ci się czymś trudnym? Żadem problem! Podpowiadamy, jak rysuje się misia. Skorzystaj z przygotowanej przez nas instrukcji.

Rysowanie nie musi być trudne! Jeśli Twoje dziecko lubi rysować, dołącz do niego - spędzajcie czas w sposób kreatywny. Poniżej podpowiadamy, jak narysować misia. Skorzystaj z przygotowanego przez nas poradnika jak narysować misia krok po kroku.

Jak narysować misia krok po kroku?

1. Jak narysować misia - krok 1

Pracę rozpoczynamy od narysowania 6 kółek - na środku największe (brzuszek). Nad nim - mniejsze, które lekko nachodzi na brzuch (głowa). Po dwóch przeciwstawnych stronach głowy rysujemy dwa mniejsze koła - uszy misia. Ostatnie dwa koła są oddalone od brzucha - jak na obrazku. Koła są najprostszym elementem rysunku - pozwól dziecku na odrobinę samodzielności i przekonaj, by spróbowało narysować je samo.

jak narysować misia - krok 1
Autor: Redakcja

2. Jak narysować misia - krok 2

Teraz czas na łapki. Dolne tworzymy poprzez połączenie oddalonych kółek z brzuszkiem czteroma liniami - po dwie z każdej strony. Górne łapy rysujemy po przeciwstawnych stronach - jak na obrazku.

3. Jak narysować misia - krok 3

Etap trzeci jest zdecydowanie najprostszy! Na środku brzuszka rysujemy kolejne koło. I już!

4. Jak narysować misia - krok 4

Ostatnim krokiem rysowania misia są detale na pyszczku i łapkach. Na środku uszek rysujemy dwa łuki, po jednym w każdym uchu. To samo robimy na górnych i na dolnych łapkach. Najwięcej pracy czeka nas z pyszczkiem. W połowie wysokości głowy rysujemy dwa czarne punkty (oczy misia). Niżej, rysujemy średniej wielkości koło, zajmujące mniej niż połowę dolnej części głowy misia. W środku tego koła rysujemy okrągły nosek, ze środka którego wyprowadzmy dwa łuki.

Zobacz:

Zwierzęta na wsi – 5 kolorowanek do druku

jak narysować misia - krok 4
Autor: Redakcja

I gotowe! Miś prawie jak żywy. Pobierz poradnik w formacie PDF.

Zachęcamy do wspólnego rysowania z dzieckiem.

Zobacz także:

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka
KOMENTARZE