Jak narysować misia? Przykładowy szkic misia

2017-06-06 16:15

Zastanawiasz się co zrobić, gdy twoje dziecko chce stworzyć podobiznę swojego ulubionego pluszaka? Rysowanie wydaje ci się czymś trudnym? Żadem problem! Podpowiadamy, jak rysuje się misia. Skorzystaj z przygotowanej przez nas instrukcji.

jak narysować misia - całość
Autor: Redakcja

Spis treści

  1. Jak narysować misia krok po kroku?
  2. 2. Jak narysować misia - krok 2
  3. 3. Jak narysować misia - krok 3
  4. 4. Jak narysować misia - krok 4

Rysowanie nie musi być trudne! Jeśli Twoje dziecko lubi rysować, dołącz do niego - spędzajcie czas w sposób kreatywny. Poniżej podpowiadamy, jak narysować misia. Skorzystaj z przygotowanego przez nas poradnika jak narysować misia krok po kroku.

Jak narysować misia krok po kroku?

1. Jak narysować misia - krok 1

Pracę rozpoczynamy od narysowania 6 kółek - na środku największe (brzuszek). Nad nim - mniejsze, które lekko nachodzi na brzuch (głowa). Po dwóch przeciwstawnych stronach głowy rysujemy dwa mniejsze koła - uszy misia. Ostatnie dwa koła są oddalone od brzucha - jak na obrazku. Koła są najprostszym elementem rysunku - pozwól dziecku na odrobinę samodzielności i przekonaj, by spróbowało narysować je samo.

jak narysować misia - krok 1
Autor: Redakcja

2. Jak narysować misia - krok 2

Teraz czas na łapki. Dolne tworzymy poprzez połączenie oddalonych kółek z brzuszkiem czteroma liniami - po dwie z każdej strony. Górne łapy rysujemy po przeciwstawnych stronach - jak na obrazku.

3. Jak narysować misia - krok 3

Etap trzeci jest zdecydowanie najprostszy! Na środku brzuszka rysujemy kolejne koło. I już!

4. Jak narysować misia - krok 4

Ostatnim krokiem rysowania misia są detale na pyszczku i łapkach. Na środku uszek rysujemy dwa łuki, po jednym w każdym uchu. To samo robimy na górnych i na dolnych łapkach. Najwięcej pracy czeka nas z pyszczkiem. W połowie wysokości głowy rysujemy dwa czarne punkty (oczy misia). Niżej, rysujemy średniej wielkości koło, zajmujące mniej niż połowę dolnej części głowy misia. W środku tego koła rysujemy okrągły nosek, ze środka którego wyprowadzmy dwa łuki.

Zobacz:

Zwierzęta na wsi – 5 kolorowanek do druku

jak narysować misia - krok 4
Autor: Redakcja

I gotowe! Miś prawie jak żywy. Pobierz poradnik w formacie PDF.

Zachęcamy do wspólnego rysowania z dzieckiem.

Zobacz także:

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza