Jak narysować psa? Przykładowy szkic psa

2017-06-06 14:51

Dawno nie posługiwałaś się ołówkiem, a twoje dziecko nieustannie nalega, byś narysowała z nim widzianego na osiedlu psa? Żaden problem! Specjalnie dla ciebie przygotowaliśmy krótki poradnik - jak narysować psa krok po kroku.

jak narysować psa
Autor: Redakcja

Z pozoru banalna czyność może okazać się nielada wyzwaniem. Czy narysowanie psa może być proste? Skorzystaj z naszej podpowiedzi - szkic psa. Poniżej dołączamy szczegółową instrukcję jak rysuje się psa krok po kroku. 

Jak narysować psa krok po kroku?

1. Jak narysować psa - krok 1

Rysowanie psa zaczynamy od narysowania kółka (głowy psa) oraz dwóch przednich łapek - jak na rysunku. Warto zachęcić dziecko, by najprostsze elementy spróbowało wykonać samo. Rysowanie jest podstawową czynnością, która rozwija u dziecka umiejętność posługiwania się ołówkiem oraz może być dobrym wstępem do nauki pisania. 

2. Jak narysować psa - krok 2

Teraz czas na uszka i tułów. Między przednimi łapkami rysujemy łuk, który będzie brzuszkiem psa. Na głowie psa rysujemy dwie, równoległe do łap, "łezki" (uszy psa).

jak narysować psa
Autor: Redakcja

3. Jak narysować psa - krok 3

Kolejnymi etapami rysowania psa są tylne łapy i ogonek. Za przednimi łapkami rysujemy dwa łuki, po jednym z każdej strony - tak jak na obrazku. Przyszedł czas na szkic ogonka. Za tylną łapą z prawej strony rysujemy ogon sięgający 2/3 wysokości tułowia psa.

jak narysować psa
Autor: Redakcja

4. Jak narysować psa - krok 4

Ostatnim krokiem rysowania psa są szczegóły - nosek, oczy oraz łaty. Na wysokości lewego ucha, rysujemy łuk, będący łatką na pyszczku zwierzaka. Rysowanie szczegółów może być dla dziecka za trudne i będzie potrzebowało twojej pomocy. Na środku głowy rysujemy dwie średniej wielkości kropki - oczy psa.

Dookoła prawego oka zataczamy kółko, które będzie kolejną łatą - jak na obrazku. Niżej, pomiędzy oczami rysujemy nos w kształcie zaokrąglonego na rogach trójkąta. Od środka nosa prowadzimy dwa łuki, jeden w lewo, a drugi w prawo, które nie są szersze niż odległość między oczami psa.

Pomiędzy łukami rysujemy język w kształcie "łezki". Ostatnim elementem są wąsy - po dwóch przeciwstawnych bokach pyszczka rysujemy po trzy punkty. Jeśli dziecko będzie chciało, można dorysować czworonogowi kilka łatek.

Zobacz:

Zwierzęta na wsi – 5 kolorowanek do druku

jak narysować psa
Autor: Redakcja

Gotowe! Warto kontynuować zabawę i zachęcić dziecko do pokolorowania psa.

Pobierz poradnik w formacie PDF.

Zobacz także:

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza