Jak narysować psa? Przykładowy szkic psa

2017-06-06 14:51
jak narysować psa
Autor: Redakcja

Dawno nie posługiwałaś się ołówkiem, a twoje dziecko nieustannie nalega, byś narysowała z nim widzianego na osiedlu psa? Żaden problem! Specjalnie dla ciebie przygotowaliśmy krótki poradnik - jak narysować psa krok po kroku.

Z pozoru banalna czyność może okazać się nielada wyzwaniem. Czy narysowanie psa może być proste? Skorzystaj z naszej podpowiedzi - szkic psa. Poniżej dołączamy szczegółową instrukcję jak rysuje się psa krok po kroku. 

Jak narysować psa krok po kroku?

1. Jak narysować psa - krok 1

Rysowanie psa zaczynamy od narysowania kółka (głowy psa) oraz dwóch przednich łapek - jak na rysunku. Warto zachęcić dziecko, by najprostsze elementy spróbowało wykonać samo. Rysowanie jest podstawową czynnością, która rozwija u dziecka umiejętność posługiwania się ołówkiem oraz może być dobrym wstępem do nauki pisania. 

2. Jak narysować psa - krok 2

Teraz czas na uszka i tułów. Między przednimi łapkami rysujemy łuk, który będzie brzuszkiem psa. Na głowie psa rysujemy dwie, równoległe do łap, "łezki" (uszy psa).

jak narysować psa
Autor: Redakcja

3. Jak narysować psa - krok 3

Kolejnymi etapami rysowania psa są tylne łapy i ogonek. Za przednimi łapkami rysujemy dwa łuki, po jednym z każdej strony - tak jak na obrazku. Przyszedł czas na szkic ogonka. Za tylną łapą z prawej strony rysujemy ogon sięgający 2/3 wysokości tułowia psa.

jak narysować psa
Autor: Redakcja

4. Jak narysować psa - krok 4

Ostatnim krokiem rysowania psa są szczegóły - nosek, oczy oraz łaty. Na wysokości lewego ucha, rysujemy łuk, będący łatką na pyszczku zwierzaka. Rysowanie szczegółów może być dla dziecka za trudne i będzie potrzebowało twojej pomocy. Na środku głowy rysujemy dwie średniej wielkości kropki - oczy psa.

Dookoła prawego oka zataczamy kółko, które będzie kolejną łatą - jak na obrazku. Niżej, pomiędzy oczami rysujemy nos w kształcie zaokrąglonego na rogach trójkąta. Od środka nosa prowadzimy dwa łuki, jeden w lewo, a drugi w prawo, które nie są szersze niż odległość między oczami psa.

Pomiędzy łukami rysujemy język w kształcie "łezki". Ostatnim elementem są wąsy - po dwóch przeciwstawnych bokach pyszczka rysujemy po trzy punkty. Jeśli dziecko będzie chciało, można dorysować czworonogowi kilka łatek.

Zobacz:

Zwierzęta na wsi – 5 kolorowanek do druku

jak narysować psa
Autor: Redakcja

Gotowe! Warto kontynuować zabawę i zachęcić dziecko do pokolorowania psa.

Pobierz poradnik w formacie PDF.

Zobacz także:

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka
KOMENTARZE