Literki do druku - szablony liter do wydruku dla dzieci

2023-05-25 12:16

Nauka literek wcale nie jest taka łatwa. Dzięki szablonom liter, które możecie wydrukować i wspólnie pokolorować, a nawet przywiesić na ścianie, pierwsze spotkanie z literkami stanie się dla twojego dziecka samą przyjemnością! Wybierzcie swoje szablony liter do druku. 

szablony liter do druku
Autor: Redakcja

Nauka pisania literek

Nauka pisania literek może rozpocząć się już wtedy, gdy dziecko ma około 4 lat. Małe dzieci chętnie się uczą i zazwyczaj zachwyca je świadomość, że potrafią robić coś tak jak osoby dorosłe. Jeśli dziecko ładnie rysuje, ma zdolności manualne i chętnie spędza czas przy kartce papieru, warto to wykorzystać i rozpocząć z nim naukę literek.

Na początku najlepiej jest zacząć od prostych rzeczy. Nauka literki "A" i "M" pozwoli maluchowi napisać "mama", co wywoła w nim radość i zachęci go do dalszej pracy. Nie warto jednak przesadzać — u tak małego dziecka kluczowe jest, by robiło wszystko z ochotą i z uśmiechem, w przeciwnym razie możemy wywołać efekty przeciwny do zamierzonego.

Czytaj: Jak nauczyć dziecko alfabetu?

Jak uczyć dziecko literek?

Jeśli chcemy nauczyć dziecko literek, możemy skorzystać z:

  • szablonów do odrysowywania literek, które sprawdzą się w przypadku mniejszych dzieci
  • puzzli z literkami (np. drewnianych)
  • literek magnetycznych, które pozwolą na układanie prostych wyrazów
  • klocków z literkami alfabetu
  • szablonów liter do druku

Szablony liter do wydruku

Pierwsze spotkanie z alfabetem, może okazać się wcale nie takie straszne, kiedy literki zostaną dziecku pokazane w przystępny i ciekawy sposób. Co ciekawe, takie szablony liter do druku mają nie tylko walory edukacyjne, ale także dekoracyjne! Z naszych szablonów możecie przygotować sobie plakaty, które ozdobią wnętrze pokoju dziecięcego. Wystarczy wydrukować dany szablon, ozdobić w unikatowy sposób, włożyć do ramki i modna dekoracja do pokoju gotowa!

Literki można wydrukować, pokolorować, wyciąć i układać w dowolnych konfiguracjach — wyrazy, zdania. Można opracować też własną grę, czy zabawę wykorzystując gotowe szablony do druku. Aby ich trwałość była dłuższa, warto je wydrukować na nieco grubszym (o większej gramaturze) papierze. 

literki do druku 3
Autor: Redakcja
szablon liter do druku 1
Autor: mjakmama.pl
szablon liter do druku 2
Autor: Redakcja
szablony liter do druku 4
Autor: Redakcja

Pobierz też szlaczki literkopodobne do druku

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza