Proces Franza Kafki - streszczenie lektury

2020-02-25 14:46
Proces Franza Kafki - streszczenie lektury
Autor: Getty images

Proces to powieść o totalitaryzmie, która wyprzedziła znacznie historię. Utwór powstała w 1914 roku, kiedy świat nie poznał jeszcze najgorszych skutków rządów totalitarnych. Posłuchaj streszczenia Procesu Franza Kafki i dowiedz się o czym mówi książka.

Franz Kafka napisał Proces, jako krytykę monarchii austro-węgierskiej. Powieść opowiada o urzędniku, niesłusznie oskarżonym o przestępstwo, który mimo braku dowodów winy, zostaje aresztowany i wrzucony w wir procesu. Wszystko, co teraz się dzieje, przypomina senny koszmar, z którego nie ma ucieczki. Powieść utrzymana w konwencji absurdu, wywołuje jednak przerażenie siłą totalitaryzmu oraz samotnością człowieka, który jest tylko małym elementem wielkiej machiny. Posłuchaj streszczenia Procesu Franza Kafki.

Posłuchaj również streszczenia: Przedwiośnia Żeromskiego

Sklepów cynamonowych Schulza

Tanga Mrożka

Proces - Franz Kafka - streszczenie lektury - posłuchaj podcastu. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Lektury szkolne
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE