Tę zagadkę ze zwierzętami dzieci rozwiązują w mig. Rodzicom zajmuje trzy razy dłużej

2024-04-19 11:21

Zmierz się ze swoim dzieckiem w tej zagadce, ale uwaga bez sprawdzania w sieci żadnych informacji! Klucz do jej rozwiązania jest prosty, ale dorośli nie tak szybko na niego wpadają. Ciekawi jesteśmy, o ile sekund wyprzedzi cię twoje dziecko.

Tę zagadkę ze zwierzętami dzieci rozwiązują w mig. Rodzicom zajmuje trzy razy dłużej
Autor: mjakmama24.pl Tę zagadkę ze zwierzętami dzieci rozwiązują w mig. Rodzicom zajmuje trzy razy dłużej

To jedna z tych zagadek, która dzieciom wydaje się banalna, a rodzice zachodzą w głowę, jak ją rozwiązać. Powodem tego może być to, że dzieci aktualnie w szkole przerabiają ten konkretny kawałek materiału, a rodzice już dawno się na nim nie skupiają i mają głowę zaprzątniętą wieloma innymi sprawami. Sprawdź swój refleks w konfrontacji ze swoim dzieckiem i koniecznie daj nam znać, jak ci poszło.

Jak skutecznie zachęcić dziecko do nauki?

Zagadka z rolnikiem i zwierzętami wyzwaniem dla rodziców

Rolnik Tomasz postanowił dać zwierzakom zamieszkującym jego farmę kieszonkowe. Kogutowi przekazał 13 złotych, pszczoła dostała 39 złotych, a pająkowi przypadło aż 52 złote. Pytanie w zadaniu brzmi: „Ile pieniążków dostanie od rolnika jego kot i pies?”.

Jeśli szybko nie wpadniesz na klucz rozwiązania tej zagadki, twoje dzieci z pewnością wykonają ją pierwsi. Podpowiemy tylko, że nie trzeba tu wykonywać żadnych skomplikowanych obliczeń, wyliczać wynik z proporcji. Przyda się natomiast nieco wiedzy z zakresu przyrody.

Rozwiązanie zagadki z kieszonkowym i rolnikiem

Kluczem do rozwiązania tej zagadki jest ilość nóg zwierzaków. Ten, który ma ich najwięcej, dostanie najwyższe kieszonkowe. Odpowiedź więc brzmi: zarówno kot jak i pies dostaną po równo, ponieważ mają po cztery nogi. A ile dokładnie?

Kogut dostał 6,5 za każdą nogę, pszczoła ma ich sześć więc 6,5 x 6 = 39. Pająk zaś ma aż osiem, więc dostanie 52 złote (6,5 x 8 = 52)”. W przypadku psa i kota należy wykonać proste równanie 6,5 x 4 = 26.

W sumie proste zadanie, ale trzeba w nim wyjść od pomysłu. Udało się wam na niego wpaść?