Wystarczy wstawić dwa znaki, ale rodzice mają problem. Dzieci rozwiązują zagadkę błyskawicznie

2024-02-05 12:07

Dla uczniów szkoły podstawowej to proste. Chodzi o dodanie zaledwie dwóch symboli. Jednak rodzice nie radzą sobie z tym zadaniem. Sprawdź, czy tobie uda się je szybko rozwiązać.

Wystarczy wstawić dwa znaki, ale rodzice mają problem. Dzieci rozwiązują zagadkę błyskawicznie
Autor: Getty Images Wystarczy wstawić dwa znaki, ale rodzice mają problem. Dzieci rozwiązują zagadkę błyskawicznie

Moda na zagadki matematyczne w sieci trwa w najlepsze. I w sumie dobrze, bo zadania matematyczne zmuszają nasze szare komórki do myślenia. Są polecane w każdym wieku tak jak krzyżówki czy nauka języków obcych. I choć często nawet te proste zadania matematyczne sprawiają dorosłym kłopot, dojście w końcu do prawidłowego rozwiązania przynosi dużo frajdy. Sami spróbujcie na poniższej zagadce.

Jak skutecznie zachęcić dziecko do nauki?

Jak rozwiązać prostą zagadkę matematyczną?

Na portalu brainly.pl jeden z uczniów poprosił o szybką podpowiedź w sprawie pracy domowej z matematyki. „Oblicz to: 7 7 7 = 6 Jakie działanie trzeba zrobić, żeby powstał wynik 6 (trzeba użyć samych trzech 7 )” - napisał.

Innymi słowy należy pomiędzy trzy cyfry 7 wstawić znak dzielenia, dodawania, mnożenia lub dzielenia, tak by całe równanie było prawdziwe.

Choć zadanie na pierwszy rzut oka wydaje się banalne, to aby go prawidłowo wykonać, należy znać zasady dotyczące kolejności wykonywanych działań w matematyce. Okazuje się, że nie każdy dorosły je pamięta. Stąd problemy z prawidłowym rozwiązaniem.

Czy kolejność wykonywania działań jest kluczowa?

Rozwiązując każde równanie, powinniśmy zwracać szczególną uwagę na kolejność wykonywania działań. Oto prawidłowa kolejność:

  • nawiasy,
  • dzielenie,
  • mnożenie,
  • dodawanie,
  • odejmowanie.

Jaka więc jest prawidłowa odpowiedź do tej zagadki? Jest to 7 - 7 : 7 = 6. Dlaczego? Otóż najpierw należy wykonać dzielenie (które da nam wynik 1), a następnie liczbę tę odjąć od 7. W rezultacie otrzymamy wskazany wynik 6.

Jeśli macie ochotę sprawdzić się w podobnym równaniu, koniecznie zobaczcie nasz artykuł z podchwytliwą zagadką matematyczną. Kto wie, może wkrótce rozwiązywanie zadań matematycznych stanie się naszym sportem narodowym?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza