Laurki na Dzień Nauczyciela. Jak zrobić laurkę dla nauczyciela? Wzory gotowe do druku

2023-09-07 10:00

Dzień Nauczyciela to ważne wydarzenie w życiu każdego dziecka, zwłaszcza jeśli lubi swojego wychowawcę. Dzieci przedszkolne bardzo chcą sprawić swojej ulubionej pani przyjemność. Oto pomysły na laurki dla nauczyciela, które maluch będzie w stanie wykonać prawie samodzielnie.

laurka na dzień nauczyciela w przedszkolu
Autor: Getty Images Jak zrobić laurkę na dzień nauczyciela?

Dzień Nauczyciela to święto obchodzone zarówno w szkołach jak i w przedszkolach. Dla dzieci to ważny punkt w kalendarzu nauki, związany z ciekawymi wydarzeniami. Dzieci przecież kochają świętować, a jeśli ich wychowawca jest lubiany, wręczenie mu prezentu, czy laurki na dzień nauczyciela, to dla nich ogromna przyjemność. To z nim przecież spędzają długie godziny, a więc zwłaszcza przedszkolne "ciocie" są dla maluchów ważnymi osobami w życiu. 

Oto pomysły na proste laurki na dzień nauczyciela w przedszkolu.

Dowiedz się: Kiedy jest Dzień Nauczyciela?

#placzabaw - Przedszkole to dżungla

Laurka na Dzień Nauczyciela. Dlaczego to dobry pomysł?

Warto oprócz wręczenia wychowawcy tradycyjnej bombonierki lub kwiatków, pomóc dziecku w wykonaniu laurki na dzień nauczyciela, zwłaszcza jeśli chodzi ono jeszcze do przedszkola. To miły gest, który nie tylko sprawi nauczycielowi wychowania przedszkolnego przyjemność. To przy okazji także nauka, że dawanie może być równie przyjemne co otrzymywanie prezentów oraz, że liczy się nie tylko sam gest, ale też pomysł i zaangażowanie jakie wkładamy w obdarowanie bliskiej osoby. 

Pomysł na laurkę dla nauczyciela. Co będzie najlepsze?

Najlepsze pomysły na laurki na dzień nauczyciela to te najprostsze. Warto znaleźć technikę i pomysł, który dziecko będzie mogło wykonać samodzielnie z niewielkim udziałem rodzica. Trzeba mieć przy tym na uwadze umiejętności dziecka i dostosować pomysł do jego wieku.

Jak zrobić laurkę na Dzień Nauczyciela?

Najmłodsze maluchy mogą pokolorować wydrukowane obrazki przedstawiające kwiatki, trochę starsze mogę zrobić to techniką odbijania pędzla kropkami, dociskania kuleczek plasteliny, albo przyklejania kuleczek krepiny. 

Robiąc laurkę na dzień nauczyciela można pomóc dziecku wyciąć elementy, ale za to dać je ponaklejać według własnego uznania. Niech to maluch dobiera kolory i faktury, których użyje, by jego praca plastyczna była jak najbardziej osobista.

Laurka na Dzień Nauczyciela w przedszkolu

To właśnie w przedszkolu dzieci najbardziej uwielbiają swoje "ciocie". Przede wszystkim dlatego, że spędzają z nimi tak dużo czasu, niekiedy zdecydowaną większość dnia. Nauczycielki wychowania przedszkolnego w związku z tym dostają od dzieci całe mnóstwo laurek na dzień nauczyciela. 

Tym bardziej warto pamiętać o jej wykonaniu, by nasz maluch nie czuł się gorszy od reszty grupy. Oto kilka pomysłów, które zrealizujecie z łatwością.

laurka z okazji dnia nauczyciela
Autor: Getty Images laurka z okazji dnia nauczyciela
laurka z okazji dnia nauczyciela
Autor: Getty Images laurka z okazji dnia nauczyciela
laurka z okazji dnia nauczyciela
Autor: Getty Images laurka z okazji dnia nauczyciela

Laurki dla wychowawczyni z okazji Dnia Nauczyciela

Starsze dzieci rzadko kiedy wykonują laurki na dzień nauczyciela. Czasami jednak cała klasa robi jedną wielką laurkę dla wychowawczyni, na której wszyscy się podpisują. Może ona zawierać życzenia na dzień nauczyciela, zabawny wierszyk lub grupowo wykonane portrety całej klasy, które przyniosą wszystkim mnóstwo śmiechu i pozytywnych wspomnień. 

Dobrym pomysłem dla uczniów szkoły podstawowej jest także wręczenie wychowawcy gotowej i podpisanej przez wszystkich kartki na dzień nauczyciela

Laurka na Dzień Nauczyciela do druku - gotowe wzory

Dla młodszych dzieci, idealnym pomysłem na laurkę z okazji dnia nauczyciela, będzie taka wykonana z kolorowanki. Oto laurki na dzień nauczyciela do wydruku, które dziecko może pokolorować dowolną metodą. 

dzień nauczyciela laurka dla nauczyciela do druku
Autor: Getty Images dzień nauczyciela laurka dla nauczyciela do druku
dzień nauczyciela laurka dla nauczyciela do druku
Autor: Getty Images dzień nauczyciela laurka dla nauczyciela do druku
dzień nauczyciela laurka dla nauczyciela do druku
Autor: Getty Images dzień nauczyciela laurka dla nauczyciela do druku
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza