Jagodzianka od Magdy Gessler kosztuje fortunę. Smak dzieciństwa wart każdej ceny?

2025-06-18 9:51

Jagodzianki to dla wielu z nas smak wakacji. Z prawdziwych leśnych jagód, z ulubionej piekarni lub te, które robiła babcia lub mama. W tej kwestii sporo z nas ma wysokie standardy i świadomość, że dziś dużo trudniej o naprawdę pyszne jagodzianki. Magda Gessler ma w swojej ofercie bułeczki z jagodami, ale... w zawrotnej cenie.

Jagodzianka od Magdy Gessler kosztuje fortunę. Smak dzieciństwa wart każdej ceny?

i

Autor: MARCIN GADOMSKI / SUPER EXPRESS, Getty Images

Magda Gessler słynie z tego, że przygotowując potrawy, korzysta z najlepszych składników i wiedzy, która pozwala wyczarować najlepszy smak. Mimo to w mediach regularnie wybucha dyskusja, czy najsłynniejsza polska restauratorka nie przesadza z wysokością cen za przysmaki.

Jagodzianki od Magdy Gessler: warte każdej ceny?

Jeszcze na długo, zanim w lesie na dobre pojawią się jagody, w piekarniach i cukierniach zaczynają królować jagodzianki. I trudno się dziwić - przecież dla wielu z nas to smak lata, któremu trudno się oprzeć.

Aktualnie cena jagodzianek zależy od tego, gdzie je kupimy. Najtaniej jest w piekarniach-sieciówkach, gdzie za sztukę zapłacimy ok. 5 złotych. Drożej jest w cukierniach, które nie są wielkimi fabrykami wypieków - tam za bułeczkę z jagodami już w tamtym roku trzeba było zapłacić od kilkunastu do ok. 20 zł lub więcej.

Jagodzianki od Magdy Gessler nigdy nie należały do najtańszych. W ubiegłym cena jednej wynosiła 31 zł. W tym sezonie już wiadomo, że taniej nie będzie, a wręcz przeciwnie. Za jagodziankę trzeba zapłacić 34 złote.

Jak czytamy w Super Expressie, cena wcale nie odstrasza klientów, którzy wolą "prawdziwe" jagodzianki od tańszych.

Niejadek - jak zachęcić dziecko do jedzenia, Plac Zabaw- odc. 19

Ile kosztuje jagodzianka domowa?

Bogata oferta jagodzianek nie znaczy, że już nikt nie piecze ich w domu. Wiele osób wciąż wychodzi z założenia, że sprawdzony przepis to gwarancja najlepszego smaku. A czas poświęcony na przygotowaniu pysznych domowych jagodzianek zwraca się również jeśli chodzi o poniesione koszty.

Cena produktów potrzebnych na jagodzianki w dużej mierze zależy od ceny jagód za litr. Cena owoców może być ona dość wysoka lub... wynosić 0 zł, gdy jagody zbierzemy sami w lesie.

Do tego potrzebujemy jeszcze mąki, mleka, jajek, cukru, drożdży i masła (więcej, jeśli przygotowujemy jagodzianki z kruszonką). A także cierpliwości podczas wyrabiania i wyrastania drożdżowego ciasta. W zależności od ceny, w jakiej kupimy nie tylko jagody, ale też masło lub jajka - koszt jednej jagodzianki zaczyna się od 2-3 złotych. 10 razy mniej niż jagodzianka od Magdy Gessler. 

M jak Mama Google News