Jarosław Jakimowicz jest przeciwnikiem LGBT. Z synami przeprowadził zaskakującą rozmowę

2025-07-16 11:35

Jarosław Jakimowicz nigdy nie krył, że jest przeciwnikiem LGBT. W jednym z ostatnich wywiadów odpowiedział na pytanie: a co jeśli któryś z jego synów okazałby się gejem? Okazało się, że już jakiś czas temu przeprowadził z nimi poważną rozmowę.

Jarosław Jakimowicz jest przeciwnikiem LGBT. Z synami przeprowadził zaskakującą rozmowę

i

Autor: Ig/jakim.1969

Jarosław Jakimowicz zyskał popularność dzięki roli w Młodych wilkach (1995). Aż trudno uwierzyć, że już jutro (17 lipca 2025) aktor skończy 55 lat.

Jarosław Jakimowicz: celebryta i tata

Jarosław Jakimowicz pochodzi z rozbitej rodziny. Jego rodzice rozstali się, gdy miał rok. Ojciec cierpiał na chorobę alkoholową, zmarł w wieku 41 lat. Syn nigdy go nie poznał...

Dzieciństwo spędził pod opieką babci. Po sukcesie Młodych Wilków wystąpił w 4. edycji Big Brothera, potem prowadził Pytanie na śniadanie Ekstra. Miał też swój program w TVP Info. Jego kontrowersyjne wypowiedzi (m.in. zadowolenie z choroby żony Tomasza Sekielskiego) doprowadziły do zwolnienia z TVP.

Jarosław Jakimowicz ma dwóch synów. Jovan (ur. 2000) to owoc jego małżeństwa z malarką Joanną Sarapatą, a mamą Jeremiasz (ur. 2001) jest Joanna Gołaszewska, którą poznał gdy była kelnerką w jego klubie.

Jarosław Jakimowicz otwarcie mówił zawsze o swojej niechęci do osób nieheteroseksualnych. Okazało się jednak, że jako ojciec był gotów pogodzić się z każdą orientacją seksualną swoich dzieci. Wyznał to, wspominając rozmowę, którą przeprowadził z synami, kiedy ci byli w wieku 15-16 lat.

Jarosław Jakimowicz: „jestem przeciwnikiem LGBT, homofobem i tak dalej”

W ostatnim wywiadzie dla Świata Gwiazd Jarosław Jakimowicz powiedział:

Jestem przeciwnikiem LGBT, homofobem i tak dalej, i tak dalej, no mam dwóch synów. Tak. świat jest taki, że przecież nie mogę założyć tego albo narzucić, albo sobie wyprojektować, albo nie wiem, wyczarować, że któryś z nich nie będzie gejem.

I właśnie dlatego, z każdym z synów postanowił odbyć poważną rozmowę. I Jovan, i Jeremiasz, około 5 lat temu usłyszeli od swojego ojca to samo:

Mówię: synek - wzruszam się teraz, bo to jest prawdziwe - synek, jeżeli poczujesz, że chcesz do domu przyprowadzić partnera, chłopaka nie będzie to Ewa, będzie to Tomek, Wojtek, nie wiem ktoś, mówię to. żebyś wiedział jedną rzecz, żebyś się nie bał nigdy tego zrobić.

Trzeba przyznać, że Jarosław Jakimowicz jest nie tylko „przeciwnikiem LGBT, homofobem i tak dalej”,  ale przede wszystkim: ojcem. 

Jak chronić dzieci przed promieniowaniem UV? Plac Zabaw odc. 11
M jak Mama Google News