Oglądałaś serial „Dom”? Rozwiąż quiz i sprawdź, ile jeszcze pamiętasz z tej produkcji

2025-06-12 12:42

Serial „Dom” to 25 odcinków, które powstawały przez 20 lat. Produkcja zadebiutowała w 1980 r., ostatni epizod wyemitowano w 2000 r. Ci, którzy oglądali tę produkcję później, mogli to zrobić ciągiem, wcześniej trzeba było (latami) czekać na kolejny sezon. Jesteś fanką „Domu”? Przetestuj swoją pamięć.

Serial Dom zadebiutował na małym ekranie w 1980 r.

i

Autor: screen TVP Ryszard Popiołek to kultowy dozorca z serialu "Dom"

„Dom” jest jedną z moich ulubionych produkcji z dawnych lat. Uwielbiam Stanisława Anioła z serialu „Alternatywy 4”, ale stałe miejsce w moim sercu ma też Ryszard Popiołek. Nie pamiętam, kiedy oglądałam tę produkcję po raz pierwszy, wydaje mi się, że było to przed 2000 r. Ale nie kojarzę też, żebym czekała na kolejne odcinki - może już o tym zapomniałam.

W serialu „Dom” wypatrzysz wiele znanych twarzy, to nie tylko grający wspomnianego już dozorcę Wacław Kowalski, ale i Bożena Dykiel, Jan Englert, Zbigniew Buczkowski, Joanna Szczepkowska czy Tomasz Stockinger.

M jak Mama Google News

Oglądałaś ten serial o mieszkańcach warszawskiej kamienicy? Sprawdź, czy jesteś uważnym widzem!

„Dom” to też lekcja historii, możemy posłuchać warszawskiej gwary, zobaczyć, jak wyglądała odbudowa stolicy. O gruzach czytamy w książkach, ale jedno to sobie je wyobrazić, drugie - gdy widzimy zrujnowane kamienice.

Masz ochotę przypomnieć sobie tę produkcję? To dobry moment. Przejrzałam program telewizyjny, serial „Dom” można oglądać w weekendy, na antenie TVP Kobieta (w soboty i niedziele ok. godz. 22.30). Co istotne, w tę sobotę (14 czerwca) zostanie wyemitowany pierwszy odcinek, nic jeszcze nie przegapiłaś.

Sprawdź też, ile jeszcze pamiętasz z tej produkcji - zapraszam do rozwiązania quizu o serialu „Dom”!

Quiz o serialu „Dom”. Sprawdź, ile pamiętasz z tej produkcji
Pytanie 1 z 13
Bohaterowie serialu mieszkają w kamienicy przy ulicy:
Szybki makijaż dla mam? Testujemy szablony - Królowe Matki odc. 10