Jak zorganizować URODZINY dla dziecka?

2013-04-23 16:59

Organizacja urodzin dla dziecka wymaga trochę większych przygotowań niż zwykła „dorosła” impreza. Urodziny dla dziecka trzeba dokładnie zaplanować. Z racji niskiego wieku uczestników przyjęcia, sprawy organizacyjne należy do nich odpowiednio dostosować.  Bez względu na wiek, podstawą dobrej imprezy jest: fajne miejsce, sympatyczni goście, dobre jedzenie i udana zabawa.

jak zorganizowac urodziny dla dziecka
Autor: _photos.com

Spis treści

  1. Urodziny dla dziecka - miejsce
  2. Urodziny dla dziecka - goście
  3. Urodziny dla dziecka - jedzenie
  4. Urodziny dla dziecka - zabawa

Organizacja urodzin dla dziecka wymaga od nas wcześniejszego planowanie. Zobacz o czym warto pamiętać.

Urodziny dla dziecka - miejsce

W zależności od wieku jubilata należy odpowiednio dostosować wybór miejsca na przyjęcie urodzinowe dla dziecka. Roczne dziecko najlepiej czuje się we własnym domu, więc impreza w gronie bliskich to najlepsze rozwiązanie. W przypadku starszych dzieci, możliwości są dwie – impreza w domu lub miejscu, które oferuje organizowanie dziecięcych przyjęć. Jeśli jest ciepło, świetnym pomysłem jest przyjęcie w ogrodzie.

Urodziny dla dziecka - goście

Na samym początku warto pomyśleć o liczbie osób, które chcemy zaprosić na urodzinowe dziecka. Im mniejsze dziecko, tym lepiej zaprosić mniej osób, by nie robić zbyt dużego chaosu. Jeśli dziecko ma już swoich przedszkolnych lub szkolnych przyjaciół – powinniśmy wziąć ich pod uwagę w pierwszej kolejności. Pamiętajmy, że to impreza naszego dziecka i będzie ono chciało spędzić ten dzień ze swoimi towarzyszami zabaw.  Zapraszanie najmłodszych powinniśmy zacząć najwcześniej. Dobrze jest zaangażować dziecko w przygotowywanie takich zaproszeń. Jeśli zapraszane dzieci są małe – zaproszenia wręczamy ich rodzicom.

Urodziny dla dziecka - jedzenie

Dzieci nie lubią siedzieć przy stole, dlatego większość swoich urodzin z pewnością spędzą na zabawie. Z tego powodu należy im przygotować szybkie przekąski – na słodko i słono.  Śmieszne kanapeczki, fikuśne koreczki, ciasteczka, paluszki, popcorn, cukierki ,żelki, owoce i napoje – to wystarczające menu. Zadbajmy o to, by jedzenie było kolorowe i podane na dziecięcej zastawie (najlepiej  jednorazowej).

Urodziny dla dziecka - zabawa

Choć dzieci potrafią się same świetnie bawić i są w tym bardzo kreatywne, warto podsunąć im kilka pomysłów na gry. Biorąc pod uwagę warunki jakie mamy, wymyślmy konkursy np. sprawnościowe. Jeśli organizujemy przyjęcie w ogrodzie –warto skorzystać z pomysłu zachodniego i powiesić na drzewie piniatę wypełnioną słodyczami, w którą dzieci będą uderzać, by dostać się do jej wnętrza. Na imprezę możemy również zaprosić klauna lub maga, który jeszcze bardziej uatrakcyjni dziecięce przyjęcie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza