Książka pod choinkę: 10 propozycji prezentów dla dziecka [GALERIA]

2015-11-20 18:04

Książka pod choinkę to wspaniały pomysł na prezent dla dziecka. Razem z jej bohaterami przeżyje wiele przygód i emocji i zapała swoim pierwszym entuzjazmem do czytania. Zobaczcie, jaką książkę pod choinkę warto kupić dla swoich pociech!

Spis treści

  1. Książka pod choinkę: dlaczego warto ją dziecku sprezentować?
  2. >> Czytaj także: Jakie książki rodzice najchętniej kupują swoim dzieciom? [WYWIAD] >>
  3. Książka pod choinkę: co daje dziecku czytanie?
  4. >> Czytaj także: Dlaczego warto czytać dzieciom? Czytanie książek to inwestycja >>
  5. Książka pod choinkę: które książki dla dzieci z motywem świątecznym są najpopularniejsze?
  6. >> Czytaj także: Książki dla dzieci: książki z dzieciństwa w sam raz pod poduszkę! [7 PROPOZYCJI] >>

Książka pod choinkę to najlepszy sposób na uczenie dziecka poprzez zabawę, którą jest dla niego wspólne czytanie z rodzicem. Z okazji Bożego Narodzenia warto, choć oczywiście nie trzeba, sprezentować najmłodszym utwory, które swoją treścią nawiązują właśnie do świąt. Mogą to być zarówno pozycje z klasyki literatury dziecięcej, jak i nowsze dzieła.

Książka pod choinkę: dlaczego warto ją dziecku sprezentować?

Książka pod choinkę to świetne rozwiązanie nie tylko dla dzieci, które już umieją czytać. Te mniejsze uwielbiają oglądać obrazki czy słuchać opowieści czytanych przez rodziców, trzymać w rączkach samą książeczkę. Tego rodzaju utwór to również idealne rozwiązanie dla pociech, które już umieją czytać. Wesoła, ilustrowana historia zachęci dziecko do siegnięcia na półkę. Dzięki książkom dziecko będzie szlifować naukę czytania.

>> Czytaj także: Jakie książki rodzice najchętniej kupują swoim dzieciom? [WYWIAD] >>

Książka pod choinkę: co daje dziecku czytanie?

Czytanie książek bez wątpienia stymuluje rozwój dziecka. Poprawiają one dziecięcą koncentrację oraz wyciszają. Jeżeli dziecko jest jeszcze małe koniecznie zacznij mu czytać sama. Dzięki temu pociecha będzie przysłuchiwała się i naśladowała twoją wymowę. Sprawi to, że szybciej nauczy się ono mówić, a co najważniejsze, poprawnie będzie składało zdania. W trakcie takiego wspólnego rodzinnego czytania rozwija się również więź między rodzicem a dzieckiem. Dziecko, któremu czyta się codziennie, czuje się bezpieczne, ważne, kochane.

>> Czytaj także: Dlaczego warto czytać dzieciom? Czytanie książek to inwestycja >>

Książka pod choinkę: które książki dla dzieci z motywem świątecznym są najpopularniejsze?

Najpopularniejszymi książkami na święta są te, które przedstawiają zimowe lub bożonarodzeniowe historie. Wśród starszych dzieci prym wiedzie słynna "Opowieść wigilijna" Charlesa Dickensa czy "Ekspres polarny" Chrisa van Allsburga, na podstawie którego powstała słynna bajka. Warto również zajrzeć do "Bożego Narodzenia w Bullerbyn" Astrid Lindgren czy nowszych pozycji, takich jak "Gwiazdka z nieba" Liliany Bardijewskiej.

>> Czytaj także: Książki dla dzieci: książki z dzieciństwa w sam raz pod poduszkę! [7 PROPOZYCJI] >>

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza