Najdłuższy na świecie list do św. Mikolaja ma... 500 metrów. I powstał w Gdańsku

2014-12-22 11:34

Najdłuższy na świecie list do Mikołaja ma ponad 500 metrów długości i powstaje w Gdańsku! Stworzyły go dzieci z domów dziecka, trójmiejskich szkół oraz sportowcy. Listem otoczono Ergo Arenę, żeby pokazać innym, że warto pomagać.

List do Mikołaja
Autor: thinkstockphotos.com Poprzedni najdłuższy list do Mikołaja liczył 300 metrów.

List do Mikołaja to jeden z nieodzownych elementów świąt. Pisze go prawie każde dziecko, a później z niecierpliwością oczekuje wymarzonych prezentów.

>> Kiedy powiedzieć dziecku prawdę o Świętym Mikołaju? Radzą mamy na forum Mjakmama24.pl >>

W Gdańsku sportowcy, dzieci z domów dziecka oraz trójmiejskich szkół postanowili wspólnie napisać list do Mikołaja. Chcieli pobić rekord Guinnessa i udało im się to! Mimo że na miejsce nie przybył przedstawiciel Guinnessa, więc oficjalnie rekord nie został uznany, nikt na świecie jeszcze nie stworzył dłuższego listu do Mikołaja.

>> List do Mikołaja trafi do... sekretariatu Świętego Mikołaja. Jak on wygląda? >>

List do Mikołaja, który powstał w Gdańsku, ma bowiem... ponad 500 metrów. Najdłuższy, jaki dotychczas stworzono, był o 200 metrów krótszy!

Życzeniami, które napisały dzieci, otoczono halę sportową Ergo Arena. Sportowcy, pisząc list do Mikołaja, chcieli podkreślić, że warto pomagać innym. Teraz dzięki tej akcji podopieczni domów dziecka otrzymają świąteczne prezenty.

TVN24/x-news
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza