Lista zakupów: pobierz PDF do druku

2018-11-27 9:21

Lista zakupów ułatwia życie, a przy okazji pozwala zaoszczędzić. Tworzenie takiej listy jest dobrym nawykiem także dlatego, że ćwiczy naszą pamięć. Wydrukuj jeden z szablonów i zabierz ze  sobą na kolejne zakupy.

Lista zakupów
Autor: Getty images

Lista zakupów to nic innego jak spis rzeczy, które mamy w planach kupić. Jak wiadomo, pamięć ludzka bywa zawodna, szczególnie w czasach, gdy mamy na głowie mnóstwo rzeczy. Tworzenie takiej listy jest zatem sporym ułatwieniem i uporządkowaniem naszego codziennego życia.

Robienie listy zakupów najlepiej zacząć kilka godzin przed planowanym wyjściem do sklepu, bo to pozwoli nam zapisać na liście wszystko, czego potrzebujemy – także to, co nam się przypomni po jakimś czasie.

Listę zakupów warto tworzyć zarówno przed codziennym robieniem sprawunków w osiedlowym sklepie spożywczym, jak i przed większą wyprawą do centrum handlowego.

Spis treści:

Dlaczego warto zrobić listę zakupów?

Jak powinna wyglądać lista zakupów?

Lista zakupów - szablony do druku

Dlaczego warto zrobić listę zakupów?

Lista zakupów ma wiele zalet:

  • oszczędza nasz czas, bo dzięki niej wiemy, po co przyszliśmy do sklepu i nie musimy chodzić bez celu między sklepowymi półkami
  • dzięki liście kupujemy wszystko, co planowaliśmy, więc mamy gwarancję, że nie będziemy musieli wracać po coś, czego zapomnieliśmy
  • tworzenie listy zakupów pozwala również zaoszczędzić pieniądze

Nastawieni na konkretne sprawunki, unikamy kupowania niepotrzebnych rzeczy i ulegania marketingowym sklepowym sztuczkom. Skupienie na konkretach wychodzimy ze sklepu z tym, po co do niego przyszliśmy.

Robienie listy rzeczy do kupienia ma też zaletę dla naszego mózgu. To świetne ćwiczenie umysłowe polepszające naszą pamięć.

Jak powinna wyglądać lista zakupów?

Lista zakupów może być zwykłą kartką zapisaną potrzebnymi rzeczami, ale o wiele lepiej sprawdza się lista porządkująca nasze planowane zakupy według kategorii

  • Taka lista jest bardziej czytelna i przejrzysta, umożliwia łatwiejsze przypomnienie sobie o wszystkich niezbędnych produktac

  • Z tak uporządkowaną listą, zakupy w sklepie przebiegają sprawniej. Nie wracamy po kilka razy do tego samego działu po różne produkty, tylko wszystkie rzeczy kupujemy od razu. Jeśli znamy rozkład sklepowych półek, warto sobie takie kategorie zakupowe dodatkowo ponumerować, dzięki czemu zaczniemy od działu najbliższego wejścia, a skończymy w dziale tuż przy kasach.

Lista zakupów może mieć formę papierową, ale również wirtualną. Istnieją darmowe aplikacje na telefon, które pozwalają na stworzenie szczegółowej listy zakupowej, a potem na „odklikiwanie” zakupionych produktów. No i mamy gwarancję, że o takiej liście nie zapomnimy, bo telefon towarzyszy nam wszędzie.

Lista zakupów – szablony do wydruku

Jeśli chcesz skorzystać z dobrej listy zakupów, wydrukuj któryś z szablonów. Gwarantujemy, że z taką listą o niczym nie zapomnisz.

Wzór 1 - pobierz PDF do druku

Wzór 2 - pobierz PDF do druku

Wzór 3 - pobierz PDF do druku

Co wiesz o polskich świętach?

Pytanie 1 z 10
Boże Ciało to święto: