Oryginalny prezent na chrzciny: zobacz co kupić na CHRZEST

2015-04-15 16:02

Prezent na chrzciny wręczają goście nowo ochrzczonemu dziecku. Chrzest to podniosła uroczystość, dlatego warto zadbać o to, aby prezent pasował do uroczystości. Najpopularniejszymi prezentami na chrzest są wszelkiego rodzaju dewocjonalia i pieniądze, ale dobrymi i taktownymi prezentami mogą być również inne propozycje. Zobacz oryginalne prezenty na chrzest!

Spis treści

  1. Sesja zdjęciowa jako oryginalny prezent na chrzciny
  2. Praktyczne prezenty na chrzciny 
  3. Tradycyjny prezent na chrzciny - biżuteria
  4. Oryginalne prezenty na chrzest: kuferek na skarby, srebrna skarbonka
  5. Polecamy wideo: Prezenty na chrzciny dla dziecka

Wybór prezentów na chrzest dziecka, także tych mniej tradycyjnych, jest bardzo szeroki. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na prezent na chrzciny, nad zakupem których, warto się zastanowić. Przeczytaj tekst, zobacz nasze propozycje i sama zdecyduj, jaki oryginalny prezent na chrzciny kupić dziecku!

Bańka my wish czyli ponadczasowy prezent na chrzciny

Bańka my wish to prezent na chrzciny, który z daleka wygląda jak zawieszona na eleganckim łańcuszku ozdoba. Trzeba jednak podejść bliżej, by zobaczyć, co tak naprawdę się w tej "ozdobie" znajduje. Okazuje się, że tą ozdobą nie jest nic innego, jak... malutka karteczka z zapisanymi życzeniami dla dziecka, które miało chrzest. Kupujący wybiera również kolor sznureczka, którym kartka zostanie przewiązana. Szczelnie zamknięta bańka my wish, będzie za kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat wspaniałą pamiątką.

Prezent na chrzciny - bańka my wish
Autor: materiały prasowe Prezent na chrzciny, Bańka my wish, Minty dot, cena 330 zł

Sesja zdjęciowa jako oryginalny prezent na chrzciny

Rodzice wydają mnóstwo pieniędzy na organizację chrzcin. Obiad w domu lub restauracji, fotograf, nowe ubrania dla mamy i taty i dla dziecka, zaproszenia - to wszystko kosztuje. Chyba każda mama i każdy tata chciałby mieć pamiątkę nie tylko z ceremonii chrztu, ale również z okresu niemowlęcego swojego dziecka. Dlatego dobrym pomysłem na prezent na chrzciny jest sprawienie im i dziecku sesji zdjęciowej z maluchemSesja zdjęciowa to oryginalny prezent na chrzest, który z pewnością będzie pamiątką dla całej rodziny.

Prezent na chrzciny - sesja zdjęciowa
Autor: thinkstockphotos.com Prezent na chrzciny, sesja zdjęciowa, cena od 300 zł

Praktyczne prezenty na chrzciny 

Dzieci często otrzymują na chrzest prezenty, których nie mogą używać od razu. Medaliki, albumy, biżuteria - to wszystko przyda im się później. Za to w danej chwili i dzieci, i ich rodzice, ucieszą się z praktycznych prezentów na chrzest. Zabawki, fotelik samochodowy, kocyk, zestaw kosmetyków czy zapas pieluch - wszystkie te produkty kosztują niemało, a z pewnością się przydarzą młodym rodzicom. Przed zakupem praktycznego prezentu na chrzciny warto się dowiedzieć czy dziecko nie ma już takiej rzeczy. Decydując się na praktyczny prezent na chrzciny w formie zabawki możemy wybrać matę edukacyjną, jeździk, pchacz czy zabawkę interaktywną. 

Zobacz:

Chrzest dziecka adoptowanego - formalności

Podziękowania dla gości - wesele, chrzest, komunia

Prezent na chrzciny - zabawki dla dziecka
Autor: materiały prasowe Prezent na chrzciny, zabawki dla dziecka, ceny od 99 zł 

Tradycyjny prezent na chrzciny - biżuteria

Często dzieci otrzymują biżuterię jako tradycyjny prezent na chrzciny. Medaliki i łańcuszki robią w naszym kraju furorę nie od dziś. Jednak co najmniej od kilku lat coraz popularniejszym podarunkiem z okazji zostania małym katolikiem jest biżuteria w przeróżnych kształtach i z różnymi wzorami. Bransoletki dla dziewczynek z zawieszkami: misiami, ich imionami, koniczynkami, zwierzątkami będą noszone przez dziecko już po kilku latach od ich otrzymania. Wybierając tradycyjny prezent na chrzciny, jakim jest biżuteria możemy wybierać spośród łańcuszków, zawieszek, bransoletek, kolczyków i pierścionków. Chociaż te ostatnie są najrzadziej kupowane, w końcu nie wiadomo jaki rozmiar palca dziecko będzie miało w przyszłości. 

Przeczytaj również, czy dziecko urodzone po zabiegu in vitro może przyjąć chrzest święty

Prezent na chrzciny - biżuteria
Autor: materiały prasowe Prezent na chrzciny, biżuteria, ceny od 99 zł. Mat. prasowe W. Kruk, Yes, Apart

Oryginalne prezenty na chrzest: kuferek na skarby, srebrna skarbonka

Kuferek na skarby można kupić w sklepach z wyposażeniem wnętrz. Jest to doskonały prezent na chrzest. Do takiego kuferka na skarby rodzice dziecka wkładaliby najcenniejsze ich zdaniem pamiątki, a po latach ono samo przejęłoby nad nim kontrolę. Dobrze, by taki oryginalny prezent na chrzest był zamykany na kluczyk. Wtedy dziecko będzie miało poczucie, że wkłada tam swoje najcenniejsze skarby. Kolejnymi oryginalnymi prezentami na chrzest są srebrne przedmioty np. skarbonka z imieniem dziecka, srebrne sztućće czy buciki.

Zajrzyj również do naszej galerii z oryginalnymi prezentami na chrzest!

Prezent na chrzciny - kuferek na skarby
Autor: materiały prasowe Prezent na chrzciny, kuferek na skarby Pola 130 zł dawanda.pl, kuferek na skarby Misie I pakamera.pl 72zł,  skarbonka Miś 129zł chrzestdziecka.pl, skarbonka but 94 zł chrzestdziecka.pl

Polecamy wideo: Prezenty na chrzciny dla dziecka

Wybór prezentu na chrzest dla dziecka wcale nie jest łatwy. Jeśli nadal zastanawiasz się, jaki prezent na chrzciny będzie odpowiedni skorzystaj z porad naszego eksperta. Kamila Andrychowicz, organizator imprez rodzinnnych, podpowiada co kupić dziecku na chrzciny.