Najpiękniejsze piosenki na Dzień Matki. Twoje dziecko umie je śpiewać?

2023-05-17 13:24

Piosenki na Dzień Matki mogą stanowić oryginalne życzenia dla każdej mamy z okazji jej święta lub po prostu towarzyszyć tobie i twojej rodzinie 26 maja. Przywołają wspomnienia, wprowadzą uroczysty nastrój i ciepłą atmosferę w domu.

Piosenki na Dzień Matki
Autor: Getty images Zaśpiewaj mamie w dniu jej święta!

Wybór odpowiedniej piosenki dla mamyi wcale nie jest taki łatwy, zwłaszcza kiedy Dzień Mamy coraz bliżej. Artyści od dawna śpiewają w swoich utworach o miłości do tak ważnej osoby w życiu, jaką jest mama. Na szczęście nie musisz decydować się tylko na jedną kompozycję, możesz zaprezentować swojej mamie całą ich składankę.

Jeśli sama masz małe dziecko, nic nie sprawdzi się lepiej jako recepta na zmęczenie i chwilowy brak sił niż właśnie taka piosenka motywacyjna. Posłuchaj siedmiu najpiękniejszych piosenek na Dzień Matki.

Spis treści

  1. Piosenki na Dzień Matki: Majka Jeżowska "A ja wolę moją mamę"
  2. Natalia Kukulska "Dłoń"
  3. Śpiewające Brzdące - Jesteś, mamo, skarbem mym
  4. Violetta Villas "Do Ciebie, Mamo"/"List do matki"
  5. Spice girls "Mama"
  6. Niebiesko-Czarni "Mamo, nasza mamo"
  7. Krzysztof Krawczyk - "Tobie, mamo"

Piosenki na Dzień Matki: Majka Jeżowska "A ja wolę moją mamę"

Majka Jeżowska to prawdziwa gwiazda piosenki dla dzieci. W jej repertuarze znalazł się również utwór dedykowany mamom. Według jego słów nic na świecie nie może się równać z mamą, która jednak czasem płacze, a dzięki piosence może się uśmiechnie?

Warto dodać, że autorką tekstu, który już od 30 lat poznaje prawie każde dziecko w Polsce, jest Agnieszka Osiecka, a muzykę skomponowała sama Majka Jeżowska. Oprócz wykonania wokalistki dużą popularnością cieszy się wersja Fasolek.

Piosenki na Dzień Matki - Majka Jeżowska "A ja wolę moją mamę" - możesz posłuchać tutaj.

Natalia Kukulska "Dłoń"

Piosenką "Dłoń" Natalia Kukulska postanowiła uczcić pamięć swojej mamy Anny Jantar, która zginęła w katastrofie lotniczej, gdy jej córka miała zaledwie 4 latka. Ta piosenka może być hymnem wszystkich, którzy również stracili już swoje mamy, ale także potężną dawką emocji dla osób, które mogą się cieszyć jej obecnością przy sobie.

Tekst "Dłoni" opowiada o pewności, że opieka matki czuwa nad dzieckiem nawet wtedy, gdy jest ona gdzieś daleko. Matka zawsze oznacza poczucie bezpieczeństwa.

Piosenki na Dzień Matki - Natalia Kukulska "Dłoń" - możesz posłuchać tutaj.

Śpiewające Brzdące - Jesteś, mamo, skarbem mym

To piosenka z popularnego kanały dziecięcego, śpiewana chętnie w przedszkolach i żłobkach. Jest prosta, wpada w ucho i ma łatwy tekst, idealny do zapamiętania przez kilkulatka.  

Piosenki na Dzień Matki - Jesteś, mamo, skarbem mym - możesz posłuchać tutaj.

Violetta Villas "Do Ciebie, Mamo"/"List do matki"

Utwór powstał w latach 60. specjalnie dla Violetty Villas. Wykonanie charakterystycznej wokalistki stało się szlagierem i nawet dzisiaj trudno sobie wyobrazić, by mówiąc o piosenkach na Dzień Matki nie wspomnieć właśnie o tym utworze.

Niezapomniany tekst stworzył Mirosław Łebkowski, pisarz, tłumacz i autor piosenek. Wykonanie Violetty Villas budzi w słuchaczach niemało emocji.

Piosenki na Dzień Matki - Violetta Villas "Do Ciebie, Mamo" - możesz posłuchać tutaj.

Czytaj również: Dzień mamy: najważniejsza data w roku. Jaka jest rola mamy w życiu każdego z nas?

Wierszyki na Dzień Mamy. Najpiękniejsze życzenia dla mamy

Laurka na Dzień Matki z motywem serca krok po kroku

Malowana filiżanka na Dzień Matki

Spice girls "Mama"

Najsłynniejszy girlsband świata ma na swoim koncie również piosenkę o mamie, a właściwie: mamach. Każda z pięciu wokalistek śpiewa o tym, jak ważna jest dla niej rodzicielka. Piosenki warto słuchać, oglądając również wzruszający teledysk, w którym razem z piosenkarkami występują ich mamy.

Utwór Spice Girls należy bez wątpienia do bardzo melodyjnych - łatwo je zapamiętać i na długo pozostają w głowie.

Piosenki na Dzień Matki - Spice girls "Mama" - możesz posłuchać tutaj

Niebiesko-Czarni "Mamo, nasza mamo"

Kolejny szlagier grupy Niebiesko-Czarni z Czesławem Niemenem na czele. Utwór, w przeciwieństwie do wielu innych piosenek na Dzień Matki, ma wydźwięk humorystyczny, nie należy do pompatycznych i wyrażających gorące uczucia.

Oto młodzi chłopcy śpiewają, że w ich życiu pojawiły się również inne kobiety, niestety taka jest kolej rzeczy, i proszą mamę o akceptację swojego wyboru. Jeśli nie chcesz się za bardzo w swoje święto wzruszać, aby wprowadzić się w bardziej radosny nastrój, posłuchaj właśnie tego utworu.

Piosenki na Dzień Matki - Niebiesko-Czarni - "Mamo, nasza mamo" - możesz posłuchać tutaj.

Krzysztof Krawczyk - "Tobie, mamo"

Zmarły niedawno artysta jest popularny w młodym pokoleniu, mimo że od jego debiutu scenicznego minęło prawie 60 lat. Jedną z popularnych piosenek Krzysztofa Krawczyka jest jego piosenka dla mamy, której warto nauczyć się na pamięć.

Piosenki na Dzień Matki - Krzysztofa Krawczyka - "Tobie, Mamo" - możesz posłuchać tutaj.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza