Pisanki decoupage krok po kroku [GALERIA: ZRÓB TO SAM]

2015-04-02 11:07

Pisanki decoupage krok po kroku: pisanki wielkanocne nie muszą zawierać motywu kurczaczka, choć te również wyglądają uroczo. Dziś pokażemy wam jak w prosty sposób, bez umiejętności malarskich, wykonać pisankę wyglądającą jak malowana. Zobaczcie, jak zrobić pisanki decoupage, by wasz stół wielkanocny mienił się wiosennymi kolorami!

Spis treści

  1. Pisanki decoupage krok po kroku: czego potrzebujesz?
  2. Pisanki decoupage krok po kroku: od czego zacząć?
  3. Pisanki decoupage: krok pierwszy
  4. Pisanki decoupage: krok drugi
  5. Pisanki decoupage: krok trzeci
  6. Pisanki decoupage: krok czwarty

Pisanki decoupage wymagają niewielkiego nakładu pracy, a mogą pięknie przyozdobić wielkanocny stół. Ich wykonanie jest proste, więc możesz je zrobić razem z dzieckiem. Podpowiadamy ci, jak krok po kroku zrobić piękne pisanki decoupage!

Czytaj także: >> 5 pomysłów na pisanki z dzieckiem >>

Pisanki decoupage krok po kroku: czego potrzebujesz?

Materiały potrzebne do wykonania pisanki decoupage:

1. jajko styropianowe2. serwetka papierowa z wybranym motywem3. nożyczki4. klej do decoupage5. pędzelek z miękkiego włosia6. werniks inaczej lakier błyszczący7. wstążeczka8. szpilka z kolorową główką

Pisanki decoupage krok po kroku: od czego zacząć?

Jak zawsze zaczynamy od zakupu materiałów. Jajka styropianowe są dostępne w każdym sklepie papierniczym czy zabawkowym. Serwetki papierowe na pewno znajdziecie w swoich zbiorach domowych. Bardzo często sklepy internetowe oferują startery decoupage, które zawierają różne preparaty - jeśli chcecie tylko zrobić pisanki i na tym skończyć swoją przygodę z decoupage, możecie z tego skorzystać.

Czytaj także: >> Ozdoby wielkanocne: palma wielkanocna, pisanki, serwetki: jak je zrobić? >>

Pisanki decoupage: krok pierwszy

Zaczynamy od serwetki papierowej, której wzór musicie wyciąć. Nie starajcie się wycinać dokładnego wzoru, bo jak już zauważyliście, dobraliśmy serwetkę z tłem odpowiadającym tłu jajka styropianowego. Zaoszczędziliśmy sobie w ten sposób pracy, ponieważ nie musieliśmy malować jajka farbą akrylową.

Wycięty wzór serwetki rozwarstwiamy. Serwetka składa się zazwyczaj z 3 warstw, dlatego do przyklejenia wzoru potrzebna wam będzie tylko warstwa wierzchnia z nadrukiem.

Pisanki decoupage: krok drugi

Kolejnym krokiem jest naklejenie wzoru serwetki na jajko styropianowe. Do tego typu prac w decoupagu starajcie się używać pędzla z miękkim włosiem. Łatwiej wam będzie nakładać klej, nie uszkadzając serwetki.

Efekt końcowy pokazuje, że serwetka w kilku miejscach pomarszczyła się.... ale nie przejmujcie się, ponieważ po nałożeniu kilku warstw lakieru efekt ten będzie mniej widoczny.

>> Czytaj także: Wielkanocne menu: ile jajek może zjeść dziecko? >>

Pisanki decoupage: krok trzeci

Następny etap to nałożenie lakieru ochronnego inaczej zwanego werniksem. My wybraliśmy lakier błyszczący, ale na rynku dostępne są również matowe.

Pisanki decoupage: krok czwarty

Jednym z ostatnich kroków do ukończenia pisanki jest zamaskowanie paska, który każde jajko styropianowe posiada. Do tego może wam posłużyć wstążeczka, ale konturówka czy brokat też będzie wyglądał ciekawie. Jeśli zdecydujecie się na wstążeczkę, jej końce przyszpilcie szpileczką z kolorową główką jako dodatkowy element dekoracji. Na koniec kokardka i obcięcie nadmiaru wstążki. Gotowe! Prawda, że proste?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza