Prezent dla 7-latka. Pomysły na ciekawe prezenty dla siedmiolatka

2016-11-22 11:56

Prezent dla 7-latka najlepiej jeśli uczy, bawi i spełnia wymagania dziecka w wielu szkolnym. Idealnie sprawdzą się zabawki uczące logicznego myślenia, pobudzające wyobraźnię, kreatywność i poprawiające zdolności motoryczne. Jeśli nie macie pomysłu na prezent dla siedmiolatka - skorzystajcie z naszych propozycji! Prezentujemy ciekawe zabawki, które z pewnością spodobają się każdej siedmiolatce i siedmiolatkowi.

Prezent dla 7-latka
Autor: thinkstockphotos.com

Spis treści

  1. Na jakim etapie rozwoju jest siedmiolatek?
  2. Pomysł na prezent dla 7-latki
  3. Prezent dla chłopca w wieku 7 lat

Na jakim etapie rozwoju jest siedmiolatek?

Siedmioletnie dziecko potrafi już samodzielnie liczyć (przynajmniej do 10), zna litery i sylaby, a czytanie prostych wyrazów czy zdań nie jest dla niego problemem. Bez problemy rozpoznaje miejsca, figury geometryczne i potrafi porównywach i określać zbiory przedmiotów. Umie sprawnie malować, rysować i budować z klocków. 

7-latek bardzo szybko rozwija się emocjonalnie i społecznie, a wiąże się to z pójściem do szkoły, nowymi znajomościami. Już nie tylko zdanie rodziców liczy się dla dziecka najbardziej, ale powoli pojawiają się nowe autorytety. Będą nimi idole z filmów, gier czy prowadzący zajęcia nauczyciele. W zwiazku z wieloma wydarzeniami w życiu dziecka może reagować na nie obawą, strachem i lękiem przed nieznanym. Rodzice powinni oferować swoje wsparcie i dawać poczucie bezpieczeństwa, jednocześnie zachowując dystans do niektórych sytuacji. 

Siedmiolatki stają się coraz bardziej samodzielne i zaczynają spędzać czas w swoim własnym towarzystwie, nie oznacza to jednak, że nie potrzebują bliskości rodziców. Ta jest nadal bardzo ważna, a wspólne zabawy takie jak: gry planszowe, układanie puzzli czy budowanie z klocków doskonale zacieśniają więzy rodzinne i mobilizują do wspólnych rozmów. 

Sprawdź również kalendarz rozwoju dziecka >>>

Prezent dla 7-latki
Autor: materiały prasowe
Prezent dla 7-latka
Autor: materiały prasowe

Pomysł na prezent dla 7-latki

Większość prezentów w tym wieku jest podzielona ze względu na płeć dziecka. Dziewczynki bawią się domkami dla lalek, układają różnego rodzaju mozaiki i koraliki oraz uwielbiają gotować przy kuchniach dla dzieci. To takie prezenty ucieszą najbardziej każdą 7-latkę. Oprócz pomysłów na upominki skierowane do siedmiolatek każde dziecko w tym wieku z pewnością ucieszy się z gry planszowej, puzzli czy kreatywnego zestawu. 

Pomysł na prezent dla 6-latka >>

Fot. Koraliki do układania Magiczne mozaiki 59zł, Gra planszowa Prawda czy Fałsz 89 zł, Pytaki gra rodzinna 54zł, Stolik dla dzieci 170zł, Kuchnia Ikea 329zł, Mio Phone Smart World cena 500 zł

Prezent dla chłopca w wieku 7 lat

Idealnym prezentem dla chłopca będą zabawki, które ćwiczą motorykę i sprawność rąk czyli różnego rodzaju zestawy konstrukcyjne i klocki. Oczywiście w roli prezentu dla siedmiolatka sprawdzą się również puzzle, gry logiczne i drewniane układanki. Stymulują one logiczne myślenie, uczą koncentracji i cierpliwości. Dla aktywnych 7-latków proponujemy hulajnogi, deskorolki i rowery. Taka zabawka posłuży dziecku na dłużej i zachęci do spędzania czasu na świeżym powietrzu. 

Edukacyjne i ruchowe zabawy dla dzieci >>

Fot. Gra planszowa Wsiąść do pociągu 105 zł, Rower Kross 425zł, Było sobie życie 54zł, Klocki drewniane Kulodrom 126zł, Lego City 305 zł, Zgadnij Kto to? 6+ 99zł