Prezent na chrzest dla chłopca: co warto kupić? [GALERIA]

2021-01-08 14:53

Prezent na chrzest dla chłopca jest ważną kwestią dla jego bliskich. W końcu chrzest to jedno z pierwszych większych wydarzeń w życiu malutkiego dziecka. Dlatego rodzinie zależy, by jak najlepiej podkreślić wyjątkowość uroczystości. Prezentujemy propozycje prezentów na chrzest dla chłopca. Zobacz, co warto kupić na chrzciny dla chłopca!

Spis treści

  1. Biżuteria chrzcielna jako prezent na chrzest dla chłopca
  2. Zabawki i kosmetyki czyli prezent na chrzciny dla chłopca
  3. Wyroby ze srebra w roli prezentu na chrzest dla chłopca
  4. O czym trzeba pamiętać kupując prezent na chrzciny dla chłopca

Pomysłów na prezent na chrzest dla chłopca jest mnóstwo. Najbliżsi dziecka, które będzie ochrzczone, mogą od nadmiaru produktów dostać zawrotów głowy. Przede wszystkim warto, by zastanowili się, czy chcą sprezentować coś użytecznego, czy raczej pamiątkowego. Już po takim podziale sprawa okaże się prostsza. Jeśli cały czas zastanawiasz się, co kupić w prezencie na chrzest dla chłopca, poniżej zamieszczamy kilka propozycji.

Czy dziecko musi mieć drugie imię?

Biżuteria chrzcielna jako prezent na chrzest dla chłopca

Biżuteria to tego rodzaju prezentu, który w jednych budzi całkowitą zgodę, a inni twierdzą, że tego typu podarunek będzie dziecku przydatny dopiero za kilka lat, więc lepiej, by je otrzymało na komunię. Nie pozostawia jednak wątpliwości fakt, że w polskiej tradycji jednymi z najpopularniejszych prezentów na chrzest są medaliki i łańcuszki.

To prezent dla chłopca, który podkreśla fakt jego wstąpienia w grono katolików. Może dziecko rzeczywiście nie będzie go nosiło od razu, ale jako dorosły może zachować taki podarunek do końca życia

Zabawki i kosmetyki czyli prezent na chrzciny dla chłopca

Warto pamiętać, że małemu obdarowanemu na pewno spośród wszystkich podarunków prezentów na chrzciny przypadną do gustu po prostu zabawki. Tradycyjny prezent na chrzciny taki jak: wielki miś, grzechotka czy któryś z bardziej nowoczesnych, dostępnych w wielu sklepach z zabawkami produktów na pewno zajmie rączki dziecka.

Dobrym prezentem na chrzest dla chłopca, z punktu widzenia rodziców, mogą się okazać specjalne zestawy, złożone z potrzebnych małym dzieciom kosmetyków, ręczniczków, innych akcesoriów do pielęgnacji. Wszystko jest pięknie ułożone w różne kształty, np. tortu. W takich prezentowych zestawach na chrzest znajdują się również maskotki.

Wyroby ze srebra w roli prezentu na chrzest dla chłopca

Srebro przejęło dominację nad złotem wśród kruszców, z których wykonuje się prezenty na chrzest. W sklepach jubilerskich, a także na wielu stronach internetowych można zakupić wiele produktów wykonanych ze srebra i srebropodobnych.

Ryngrafy, grzechotki, smoczki, pudełka na pierwsze ząbki i włoski, skarbonki w kształcie lokomotyw, statków czy samochodów - każdy znajdzie coś, co będzie uważał za najbardziej odpowiednie jako prezent na chrzest dla chłopca.

O czym trzeba pamiętać kupując prezent na chrzciny dla chłopca

Warto pamiętać, że prezent przekazujemy dziecku z okazji sakramentu chrztu. Dlatego dobrze jest mu podarować Biblię w wersji dla dzieci i kartkę pamiątkową. Matka chrzestna tradycyjnie okrywa dziecko podczas uroczystości szatką, którą sama kupuje, a ojciec chrzestny przynosi i zapala gromnicę. Czasem rodzice dziecka sami zajmują się ich zorganizowaniem i przekazują chrzestnym. Tę kwestię dorośli muszą ustalić między sobą przed dniem chrztu.