Prezent na mikołajki: lalka Marie Skłodowskiej-Curie nowym hitem dla dziewczynek?

2014-11-26 10:32

Lalka przedstawiająca Marie Skłodowską-Curie jeszcze kilka lat temu nie zrobiłaby na nikim wrażenia. Dziś jest to idealny prezent na mikołajki, ponieważ zabawki nawiązujące do historii stają się coraz modniejsze.

Prezent na mikołajki, pomysł na prezent
Autor: materiały prasowe Lalka przedstawiająca Marie Skłodowską-Curie to idealny prezent na mikołajki. Fot. Indiegogo.com/screen

Spis treści

  1. Prezent na mikołajki: zabawki historyczne coraz bardziej trendy
  2. Prezent na mikołajki: lalka Marie Curie tegorocznym hitem?

Zabawki, nawiązujące do historii to hit z targów zabawek i idealny prezent dla dziecka. Są coraz bardziej popularne i nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić. 

>> Zabawa lalkami uczy dziewczynki empatii i odpowiedzialności? Co mówią eksperci? >>

Prezent na mikołajki: zabawki historyczne coraz bardziej trendy

Lalka Marie Skłodowskiej-Curie to kolejna z zabawek z tego nurtu. Wyprodukowała ją firma Miss Possible z... pieniędzy klientów. Firma bowiem zbiera pieniądze przez Indiegogo - panel crowdfundingu, w którym można umieścić swój projekt i zrealizować go, jeśli znajdą się ludzie, którzy zechcą go wesprzeć.

>> Kobiety wychowują... lalki! "Takie zachowanie może prowadzić do zaburzeń psychicznych" >>

Prezent na mikołajki: lalka Marie Curie tegorocznym hitem?

Miss Possible przedstawiło pomysł na stworzenie kolekcji lalek, przedstawiających kobiety ważne dla historii. Idea szybko znalazła zwolenników i w ten sposób pojawiła się na rynku lalka... Marie Skłodowskiej-Curie.

Zabawka bardzo dobrze przyjęła się na amerykańskim rynku, dlatego firma zamierza wyprodukować następne. Kolejnymi bohaterkami mają być pionierki technologii - informatyczka Ada Lovelance oraz czarnoskóra pilotka z USA Bessie Coleman, która latała już w XIX wieku.

Agencja TVN/x-news