PREZENT na urodziny dla DZIECKA

2013-04-23 14:23

Prezent dla dziecka - jaki wybrać? Dzieci są bardzo wymagającymi jubilatami. Wybór prezentu dla dziecka może więc być kłopotliwy. Dzieci nie kryją się z emocjami, więc jeśli urodzinowy prezent dla dziecka im się nie spodoba, nie będą potrafiły ukryć swojego rozczarowania. Goście i rodzice stoją zatem przed dużym wyzwaniem.

prezent na urodziny
Autor: _photos.com Wręczenie nagrody za wyniki w nauce to dobry pomysł, ale z wyborem prezentu trzeba być ostrożnym.

Spis treści

  1. Prezent dla dziecka - jak wybrać odpowiedni prezent dla dziecka?
  2. Prezent dla dziecka - poprośmy o podpowiedź
  3. Prezent dla dziecka - prezent składkowy
  4. Prezent dla dziecka - pieniądze jako prezent dla dziecka?

Prezent dla dziecka - jaki wybrać? Na pewno często stajecie przed takim dylematem. Najłatwiej jest kupować prezent dla dziecka własnego, które znamy przecież najlepiej. Dobrze wiemy, o czym marzy nasza pociecha, więc ryzyko nietrafionego upominku jest tutaj minimalne. Zupełnie inaczej jest, gdy jesteśmy zaproszeni na urodziny innego dziecka, albo na taką imprezę wybiera się nasz syn lub córka.

Prezent dla dziecka - jak wybrać odpowiedni prezent dla dziecka?

Zakup prezentu dla dziecka nie powinien być przypadkowy. Nie należy ulegać fascynacji jakąś rzeczą w sklepie i na siłę uszczęśliwiać jubilata. O wiele bezpieczniej jest zrobić wcześniej pewne rozeznanie w temacie i zawęzić przynajmniej obszar poszukiwań. Przede wszystkim zwracamy uwagę na wiek i płeć dziecka. Jeśli postanowimy kupić na przykład puzzle, grę lub książkę – przeczytajmy, do jakiej grupy wiekowej są one skierowane. Z wiadomych względów poruszamy się także w bezpiecznych granicach – dla chłopców będzie to np.  tematyka samochodowa, sportowa lub militarna, dla dziewczynek – świat księżniczek, modelek lub czarodziejek.  Jeśli kompletnie nie mamy pomysłu na prezent urodzinowy dla dziecka, warto pójść do sklepu po radę. Sprzedawcy w sklepach z zabawkami bardzo dobrze się orientują, co jest teraz modne wśród dzieci w różnym wieku, więc na pewno pomogą w wyborze. Jeszcze łatwiej, gdy nasze dziecko jest w podobnym wieku co jubilat. Z pewnością dobrze zna jego upodobania, więc może być świetnym zakupowym doradcą.

Prezent dla dziecka - poprośmy o podpowiedź

Jeżeli chcemy mieć pewność, że wybrany prezent dla dziecka będzie trafionym, możemy poprosić o podpowiedź rodziców małego jubilata. To żaden nietakt z naszej strony, a za to najlepsze źródło informacji – niemal z pierwszej ręki. Warto jeszcze skontaktować się z innymi zaproszonymi gośćmi, by mieć całkowitą pewność, że prezent od nas się nie powtórzy.

Prezent dla dziecka - prezent składkowy

Czasem dzieci mają drogie marzenia. Jeśli o tym wiemy, najlepiej jest złożyć się z innymi gośćmi na jeden duży i wyśniony prezent, który na pewno uszczęśliwi i będzie lepszy niż kilka prezentów mniej wyczekiwanych przez dziecko.

Prezent dla dziecka - pieniądze jako prezent dla dziecka?

Choć zawsze jest to lepsze rozwiązanie niż brak prezentu, pieniądze nie są najlepszym pomysłem na urodzinowy prezent dla dziecka.  Po pierwsze może to świadczyć o naszej ignorancji, bo nie chcąc się głowić nad prezentem, wybraliśmy łatwiejszą drogę. Po drugie pieniądze nie cieszą dzieci, szczególnie tych małych, które nie mają do końca świadomości wartości pieniądza. Jedyna rzecz może usprawiedliwić podarowanie pieniężnego prezentu. To wyraźna prośba samego jubilata.  W innych przypadkach, warto się trochę bardziej postarać.