Wielkanocne upominki: propozycje prezentów dla niej i dla niego

2020-03-06 15:03

Wielkanocne upominki wręcza nam przysłowiowy zając. Zazwyczaj są to drobne podarunki, które mają za zadanie jeszcze bardziej umilić nam te wyjątkowe święta. Sprawdź, co kupić z tej okazji bliskiej osobie.

Prezenty wielkanocne dla niej i dla niego
Autor: Getty Images

Spis treści

  1. Co warto kupić mężczyźnie?
  2. Co podarować kobiecie?
  3. Jakich prezentów unikać?
  4. Jak drogi powinien być wielkanocny upominek?

Obdarowywanie się prezentami w Wielkanoc to tradycja, która przyszła do nas z Niemiec. Nie przyjęła się jednak w każdym regionie. Czy warto ją podtrzymywać? No pewnie, że tak! Każda okazja jest dobra, by podarować bliskiej osobie wymarzony upominek.

Co warto kupić mężczyźnie?

Wybierając idealny prezent dla niego, postaraj się zrobić listę propozycji. Możesz pokazać ją partnerowi i zapytać, czy któryś z tych przedmiotów mu się podoba i chciałby go dostać w przyszłości. Jeśli tak, niech wybierze kilka opcji, a ty zdecydujesz się na jedną lub dwie z nich, aby prezent dalej był niespodzianką. Warto zwrócić uwagę na upominki, które będą praktyczne. Mężczyźni lubią wszelkiego rodzaju gadżety usprawniające życie codzienne.

Czytaj także: Kiedy przychodzi zając wielkanocny i dlaczego jest symbolem Wielkanocy?

Co podarować kobiecie?

Wielkanoc to raczej nie jest okazja do dawania kobietom kwiatów - chyba, że twoja partnerka jest miłośniczką kwiatów doniczkowych i taki właśnie wielkanocny prezent chcesz jej dać. Na ogół jednak od wielkanocnego zająca dostaje się podobne upominki, jak pod choinkę, choć często w mniejszym budżecie.

Nie wiesz, co podarować swojej partnerce na Wielkanoc? Jeśli ma to być niespodzianka, podpytaj o to jej siostrę lub przyjaciółkę, a jeśli nie lubicie robić sobie niespodzianek, po prostu zapytaj samej zainteresowanej, co "zamawia" u wielkanocnego zająca.

Jakich prezentów unikać?

Unikaj prezentów, które nie trafiają w gust i nie pasują do charakteru danej osoby. Jeśli chcesz kupić coś bardzo oryginalnego, ale nie wiesz, czy to spodoba się drugiej osobie, lepiej postaw na jakąś bezpieczniejszą, sprawdzoną opcję. Uważaj też na prezenty "z jajem". Nie każdy ma takie samo poczucie humoru, jak ty, a nietrafionym prezentem z dziedziny tych śmiesznych możesz nawet urazić bliską osobę.

Najbezpieczniej kupić coś, co jest zgodne z jej zainteresowaniami. Mól książkowy ucieszy się z nowej lektury (sprawdź listy nowości i bestsellerów w księgarniach), miłośnikom aktywnego stylu życia przyda się nowe akcesorium do biegania czy na siłownię, a amatorzy dobrych filmów będą zadowoleni z biletów na film, na którego premierę od dawna czekają.

Czytaj także: Pisanki wielkanocne: pomysły dla kreatywnych mam [GALERIA]

Jak drogi powinien być wielkanocny upominek?

Wielkanocne upominki nie powinny być tak drogie jak te na Boże Narodzenie. W końcu to nie oto chodzi w tych świętach. Lepiej jednak kupić jedną droższą rzecz za 100-150 zł, niż kilka drobiazgów, które razem wyniosą dużo więcej, a każdy z osobna nie przyda się na długo. Wystarczy spytać drugą połówkę, co najbardziej chciałaby dostać z danego przedziału cenowego, na jaki jesteśmy sobie w stanie aktualnie pozwolić.

Do głównego podarunku możesz dodać kilka ulubionych słodyczy, które są najpopularniejsze w tym okresie, np. czekoladowe jajka lub zająca.