Wieniec na drzwi: jak udekorować drzwi na święta?

2015-12-07 13:10

Wieniec na drzwi to coraz bardziej popularna ozdoba. Wiel osób zawiesza je przy wejściu, aby dodać domowi świątecznej atmosfery już od samego progu.

wieniec
Autor: Thinkstock|thinkstockphotos.com Wieniec na drzwi to świetny sposób na dodanie domowi świątecznej atmosfery już od samego progu.

Spis treści

  1. Wieniec na drzwi: zawieszać dekorację świąteczną czy nie?
  2. >> Czytaj także: Jak zrobić bombkę? Zrób to sam: bombka DIY krok po kroku >>
  3. Wieniec na drzwi: zrobić samemu czy kupić?
  4. >> Czytaj także: Ozdoby na Boże Narodzenie: poznaj 8 propozycji >>
  5. Wieniec na drzwi: gdzie kupić?
  6. >> Czytaj także: Łańcuchy na choinkę: jak zrobić z dzieckiem łańcuchy? >>

Tradycja wieszania wieńca na drzwi wywodzi się z XVII wieku. Symbolizuje on naszą otwartość na przyjście małego Jezusa oraz zaproszenie go do swojego domu.

Wieniec na drzwi: zawieszać dekorację świąteczną czy nie?

Zwyczaj wieszania wieńca na drzwi nie jest jeszcze w Polsce bardzo popularny, jednak powoli staje się bożonarodzeniową tradycją. Głownym elementem ozdobnym w naszym domu jest choinka, której piękno podziwiają zazwyczaj tylko domownicy i ich goście. Jeśli więc chcemy się pochwalić swomi dekoracjami i podzielić radością ze świąt Bożego Narodzenia z innymi, możemy zawiesić właśnie wieniec na drzwi. Wykonany on jest zazwyczaj z gałązek świerkowych z przeróżnymi ozdobami.

>> Czytaj także: Jak zrobić bombkę? Zrób to sam: bombka DIY krok po kroku >>

Wieniec na drzwi: zrobić samemu czy kupić?

Wieniec na drzwi jest bardzo prostą do wykonania dekoracją. Wystarczy nam nieduża ilość gałązek, które należy uformować w koło. Reszta dekoracji to już tylko nasza wyobraźnia. Możesz dodać kolorowe wstążki, kwiatki, bombki czy kokardki. Jeżeli jednak wiesz, że nie masz zdolności manualnych, możesz taki wieniec zakupić po niskiej cenie.

>> Czytaj także: Ozdoby na Boże Narodzenie: poznaj 8 propozycji >>

Wieniec na drzwi: gdzie kupić?

Wieniec na drzwi można dostać w specjalnych sklepach z dekoracjami świątecznymi. Tego typu produkty znajdziesz również w dużych marketach i internecie. Jest to niedroga ozdoba. Kosztuje w granicach od 30 do 50 zł.

>> Czytaj także: Łańcuchy na choinkę: jak zrobić z dzieckiem łańcuchy? >>

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza