Wieniec na drzwi: jak udekorować drzwi na święta?

2015-12-07 13:10

Wieniec na drzwi to coraz bardziej popularna ozdoba. Wiel osób zawiesza je przy wejściu, aby dodać domowi świątecznej atmosfery już od samego progu.

wieniec
Autor: Thinkstock|thinkstockphotos.com Wieniec na drzwi to świetny sposób na dodanie domowi świątecznej atmosfery już od samego progu.

Spis treści

  1. Wieniec na drzwi: zawieszać dekorację świąteczną czy nie?
  2. >> Czytaj także: Jak zrobić bombkę? Zrób to sam: bombka DIY krok po kroku >>
  3. Wieniec na drzwi: zrobić samemu czy kupić?
  4. >> Czytaj także: Ozdoby na Boże Narodzenie: poznaj 8 propozycji >>
  5. Wieniec na drzwi: gdzie kupić?
  6. >> Czytaj także: Łańcuchy na choinkę: jak zrobić z dzieckiem łańcuchy? >>

Tradycja wieszania wieńca na drzwi wywodzi się z XVII wieku. Symbolizuje on naszą otwartość na przyjście małego Jezusa oraz zaproszenie go do swojego domu.

Wieniec na drzwi: zawieszać dekorację świąteczną czy nie?

Zwyczaj wieszania wieńca na drzwi nie jest jeszcze w Polsce bardzo popularny, jednak powoli staje się bożonarodzeniową tradycją. Głownym elementem ozdobnym w naszym domu jest choinka, której piękno podziwiają zazwyczaj tylko domownicy i ich goście. Jeśli więc chcemy się pochwalić swomi dekoracjami i podzielić radością ze świąt Bożego Narodzenia z innymi, możemy zawiesić właśnie wieniec na drzwi. Wykonany on jest zazwyczaj z gałązek świerkowych z przeróżnymi ozdobami.

>> Czytaj także: Jak zrobić bombkę? Zrób to sam: bombka DIY krok po kroku >>

Wieniec na drzwi: zrobić samemu czy kupić?

Wieniec na drzwi jest bardzo prostą do wykonania dekoracją. Wystarczy nam nieduża ilość gałązek, które należy uformować w koło. Reszta dekoracji to już tylko nasza wyobraźnia. Możesz dodać kolorowe wstążki, kwiatki, bombki czy kokardki. Jeżeli jednak wiesz, że nie masz zdolności manualnych, możesz taki wieniec zakupić po niskiej cenie.

>> Czytaj także: Ozdoby na Boże Narodzenie: poznaj 8 propozycji >>

Wieniec na drzwi: gdzie kupić?

Wieniec na drzwi można dostać w specjalnych sklepach z dekoracjami świątecznymi. Tego typu produkty znajdziesz również w dużych marketach i internecie. Jest to niedroga ozdoba. Kosztuje w granicach od 30 do 50 zł.

>> Czytaj także: Łańcuchy na choinkę: jak zrobić z dzieckiem łańcuchy? >>