Życzenia na święta: życzenia na Boże Narodzenie do pobrania

2015-10-09 12:28

Życzenia na święta to jedna z najważniejszych bożonarodzeniowych tradycji. W wigilijny wieczór dzielimy się z najbliższymi opłatkiem, a przez cały okres okołoświąteczny wysyłamy kartki, e-maile i sms-y z życzeniami. Przeczytajcie, skąd wziął się zwyczaj składania życzeń na Boże Narodzenie i poznajcie najpiękniejsze z nich! Życzenia na święta możecie również pobrać w pliku PDF!

Życzenia na święta
Autor: Thinkstock|thinkstockphotos.com Życzenia na święta są wyrazem tego, że zależy nam na relacji z daną osobą.

Spis treści

  1. >>Pobierz życzenia na święta w wygodnej formie PDF>>
  2. Życzenia na święta: życzenia oficjalne
  3. >> Czytaj także: Jak przeżyć święta i nie zwariować? Dając sobie i rodzinie trochę... luzu [3 porady] >>
  4. Życzenia na święta: życzenia dla znajomych
  5. >> Czytaj także: DEKORACJE DOMU NA BOŻE NARODZENIE: jak przygotować stroik na święta >>
  6. Życzenia na święta: życzenia dla rodziny
  7. >> Pobierz życzenia na Boże Narodzenie w wygodnej formie PDF!>>

Zwyczaj składania życzeń na święta ma swoje korzenie w historii. Na początku kultywowany był głownie na wsiach, gdzie ludzie składali sobie życzenia wierząc, że każde słowo się spełni. W zamian osoba obdarowywana przekazywała jabłka, pierniki czy orzechy. W dzisiejszych czasach zanika powoli tradycja wysyłania kartek na święta. Jeżeli tylko masz czas i ochotę, możesz powrócić do tego zwyczaju i wysłać życzenia bliskim ci osobom. Jeśli nie jesteś tradycjonalistką, wyślij je SMS-em, e-mailem lub opublikuj na portalu społecznościowym. Składanie życzeń na święta spełnia dwie podstawowe funkcje: jest wyrazem pamięci oraz tego, że zależy nam na relacji z daną osobą.

>>Pobierz życzenia na święta w wygodnej formie PDF>>

Życzenia na święta: życzenia oficjalne

Szefowi, współpracownikom i stałym klientom najlepiej jest złożyć życzenia osobiście. Wyrazisz tym samym swój szacunek do nich. Jeżeli nie możesz tego zrobić - wyślij maila z elektroniczną kartką. Jakie życzenia złożyć, aby pasowały do sytuacji? Oto kilka naszych propozycji:

"Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia przyniosą Państwu wiele szczęścia, wiary i nadziei, a pomyślność nie opuszcza Was przez każdy dzień Nowego Roku."

"Świąt pełnych radości, ciepła i niepowtarzalnej, rodzinnej atmosfery, a także pomyślności i samych sukcesów w Nowym 2016 Roku."

"Z okazji Świąt Bożego Narodzenia pragniemy złożyć wszystkim naszym Klientom najserdeczniejsze życzenia, wielu sukcesów, a także radości i uśmiechu."

>> Czytaj także: Jak przeżyć święta i nie zwariować? Dając sobie i rodzinie trochę... luzu [3 porady] >>

Życzenia na święta: życzenia dla znajomych

Dla bliskich przyjaciół i znajomych możesz przygotować życznia na Boże Narodzenie z humorem. Na pewno się nie obrażą, a przy czytaniu gwarantowane będą uśmiechy na ustach.

"Idzie zima pada śnieg, za oknami widać biel, dzieci bawią się śnieżkami, a wróbelki ziarenkami. Za oknami stoi coś, to bałwanek życzy Ci zdrowia i miłości pod jemiołą szczęśliwości. Gwiazdka świeci, szczęścia moc, bo Mikołaj prezentami Cię obdarzy. W Nowym Roku szczęścia i spełnienia marzeń."

"By Wam wszystko pasowało, by kłopotów było mało, byście zawsze byli zdrowi, by problemy były z głowy, by się wiodło znakomicie, by wesołe było życie!"

"Gdy na dachu parkuje renifer, kiedy ciepło mruczy kaloryfer, gdy choinka zdobi najważniejszy w domu kąt, ja Ci życzę zdrowych i Wesołych Świąt!"

>> Czytaj także: DEKORACJE DOMU NA BOŻE NARODZENIE: jak przygotować stroik na święta >>

Życzenia na święta: życzenia dla rodziny

Życzenia dla rodziny powinny być stonowane, ale mniej poważne niż dla osób z pracy. Najważniejsze, aby płynęły prosto z waszego serca.

"Cudownych, białych, miłych, radosnych, pogodnych, spokojnych, zdrowych świąt upływających we wspaniałej atmosferze."

"Czarodziejskich chwil, ciepłej, rodzinnej atmosfery, uśmiechów, zdrowia, pyszności na stole, cudownych prezentów, spełnienia marzeń, wyjątkowego Sylwestra i wszystkiego, co najlepsze w Nowym Roku."

"Dzieląc się opłatkiem, w te piękne Święta, życzymy samych radości. Niech będzie zdrowie, niech będzie szczęście, dobrobyt niech w Was gości."

>> Pobierz życzenia na Boże Narodzenie w wygodnej formie PDF!>>

Nasi Partnerzy polecają