Życzenia na święta: życzenia na Boże Narodzenie do pobrania

2015-10-09 12:28

Życzenia na święta to jedna z najważniejszych bożonarodzeniowych tradycji. W wigilijny wieczór dzielimy się z najbliższymi opłatkiem, a przez cały okres okołoświąteczny wysyłamy kartki, e-maile i sms-y z życzeniami. Przeczytajcie, skąd wziął się zwyczaj składania życzeń na Boże Narodzenie i poznajcie najpiękniejsze z nich! Życzenia na święta możecie również pobrać w pliku PDF!

Życzenia na święta
Autor: Thinkstock|thinkstockphotos.com Życzenia na święta są wyrazem tego, że zależy nam na relacji z daną osobą.

Spis treści

  1. >>Pobierz życzenia na święta w wygodnej formie PDF>>
  2. Życzenia na święta: życzenia oficjalne
  3. >> Czytaj także: Jak przeżyć święta i nie zwariować? Dając sobie i rodzinie trochę... luzu [3 porady] >>
  4. Życzenia na święta: życzenia dla znajomych
  5. >> Czytaj także: DEKORACJE DOMU NA BOŻE NARODZENIE: jak przygotować stroik na święta >>
  6. Życzenia na święta: życzenia dla rodziny
  7. >> Pobierz życzenia na Boże Narodzenie w wygodnej formie PDF!>>

Zwyczaj składania życzeń na święta ma swoje korzenie w historii. Na początku kultywowany był głownie na wsiach, gdzie ludzie składali sobie życzenia wierząc, że każde słowo się spełni. W zamian osoba obdarowywana przekazywała jabłka, pierniki czy orzechy. W dzisiejszych czasach zanika powoli tradycja wysyłania kartek na święta. Jeżeli tylko masz czas i ochotę, możesz powrócić do tego zwyczaju i wysłać życzenia bliskim ci osobom. Jeśli nie jesteś tradycjonalistką, wyślij je SMS-em, e-mailem lub opublikuj na portalu społecznościowym. Składanie życzeń na święta spełnia dwie podstawowe funkcje: jest wyrazem pamięci oraz tego, że zależy nam na relacji z daną osobą.

>>Pobierz życzenia na święta w wygodnej formie PDF>>

Życzenia na święta: życzenia oficjalne

Szefowi, współpracownikom i stałym klientom najlepiej jest złożyć życzenia osobiście. Wyrazisz tym samym swój szacunek do nich. Jeżeli nie możesz tego zrobić - wyślij maila z elektroniczną kartką. Jakie życzenia złożyć, aby pasowały do sytuacji? Oto kilka naszych propozycji:

"Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia przyniosą Państwu wiele szczęścia, wiary i nadziei, a pomyślność nie opuszcza Was przez każdy dzień Nowego Roku."

"Świąt pełnych radości, ciepła i niepowtarzalnej, rodzinnej atmosfery, a także pomyślności i samych sukcesów w Nowym 2016 Roku."

"Z okazji Świąt Bożego Narodzenia pragniemy złożyć wszystkim naszym Klientom najserdeczniejsze życzenia, wielu sukcesów, a także radości i uśmiechu."

>> Czytaj także: Jak przeżyć święta i nie zwariować? Dając sobie i rodzinie trochę... luzu [3 porady] >>

Życzenia na święta: życzenia dla znajomych

Dla bliskich przyjaciół i znajomych możesz przygotować życznia na Boże Narodzenie z humorem. Na pewno się nie obrażą, a przy czytaniu gwarantowane będą uśmiechy na ustach.

"Idzie zima pada śnieg, za oknami widać biel, dzieci bawią się śnieżkami, a wróbelki ziarenkami. Za oknami stoi coś, to bałwanek życzy Ci zdrowia i miłości pod jemiołą szczęśliwości. Gwiazdka świeci, szczęścia moc, bo Mikołaj prezentami Cię obdarzy. W Nowym Roku szczęścia i spełnienia marzeń."

"By Wam wszystko pasowało, by kłopotów było mało, byście zawsze byli zdrowi, by problemy były z głowy, by się wiodło znakomicie, by wesołe było życie!"

"Gdy na dachu parkuje renifer, kiedy ciepło mruczy kaloryfer, gdy choinka zdobi najważniejszy w domu kąt, ja Ci życzę zdrowych i Wesołych Świąt!"

>> Czytaj także: DEKORACJE DOMU NA BOŻE NARODZENIE: jak przygotować stroik na święta >>

Życzenia na święta: życzenia dla rodziny

Życzenia dla rodziny powinny być stonowane, ale mniej poważne niż dla osób z pracy. Najważniejsze, aby płynęły prosto z waszego serca.

"Cudownych, białych, miłych, radosnych, pogodnych, spokojnych, zdrowych świąt upływających we wspaniałej atmosferze."

"Czarodziejskich chwil, ciepłej, rodzinnej atmosfery, uśmiechów, zdrowia, pyszności na stole, cudownych prezentów, spełnienia marzeń, wyjątkowego Sylwestra i wszystkiego, co najlepsze w Nowym Roku."

"Dzieląc się opłatkiem, w te piękne Święta, życzymy samych radości. Niech będzie zdrowie, niech będzie szczęście, dobrobyt niech w Was gości."

>> Pobierz życzenia na Boże Narodzenie w wygodnej formie PDF!>>

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza