Życzenia wielkanocne - jak składać życzenia wielkanocne

2013-03-25 11:20

Jak co roku przed Wielkanocą składamy sobie życzenia wielkanocne. Co zrobić, by nie były one sztampowe, a oryginalne? Zobacz w jaki sposób składać życzenia wielkanocne.

zyczenia wielkanocne
Autor: _photos.com

Spis treści

  1. Życzenia wielkanocne składane osobiście
  2. Życzenia wielkanocne przez telefon
  3. Znasz te tradycje wielkanocne? WIDEO
  4. Życzenia wielkanocne na kartkach świątecznych
  5. Życzenia wielkanocne sms i mail

Tradycja składania życzeń wielkanocnych jest bardzo bogata. Niestety w ostatnim czasie przez wielu znienawidzona. Krępujemy się składania życzeń, szczególnie osobiście. Zobacz jak złożyć życzenia, dostosowując ich formę i treść do odbiorców życzeń świątecznych.

Życzenia wielkanocne składane osobiście

Zwykle wywołują najwięcej emocji. Składając życzenia przy wielkanocnym stole warto przede wszystkim pamiętać, by kierować je najbardziej osobiście jak się da. Oczywiście ciężko będzie uniknąć wytartych frazesów jak: zdrowia, szczęścia, pomyślności... Warto jednak wzbogacić je o akcent osobisty, dotyczący życia osoby zainteresowanej.

Życzenia wielkanocne przez telefon

To najlepsze rozwiązanie, kiedy nie mamy możliwości złożenia życzeń osobiście. Są równie wartościowe jak te złożone twarzą w twarz. Zwykle poprzedzone luźną rozmową, wymianą informacji o aktualnym życiu. Powinny mieć podobny wydźwięk jak te składane osobiście - nawiązywać do rzeczywistych życzeń osoby, której składamy życzenia wielkanocne - gdy choruje - zdrowia, gdy się uczy lub pracuje - sukcesów, gdy spodziewa się potomstwa - szczęśliwego rozwiązania.

Znasz te tradycje wielkanocne? WIDEO

Życzenia wielkanocne na kartkach świątecznych

Na szczeście znów wracają do łask. Oprócz samych życzeń, adresat na pewno doceni fakt ich własnoręcznego wypisania i trudu wysłania. Mają jednak wadę - trzeba o nich pamiętać na długo przed świętami - wszyscy wiemy jak funkcjonuje nasza poczta - szczególnie w okresie świątecznym.

Życzenia wielkanocne sms i mail

Są zupełnie passe. Maile raczej preferuje się w kontaktach oficjalnych i służbowych. Wysłane do bliskiej osoby są oznaką braku szacunku i ignorancji. Podobnie jak sms-owe wierszyki, wysyłane seryjnie do wszystkich adresatów z książki telefonicznej. Życzenia wielkanocne wysyłane przez telefon komórkowy są akceptowane w wyjątkowych sytuacjach - kiedy rzeczywiście zabrakło nam czasu na osobiste złożenie życzeń i nie chcemy na ostatnią chwilę nikogo niepokoić. Wtedy jednak muszą być napisane osobowo - konkretnie do danej osoby.

Zobacz przykładowe Życzenia wielkanocne

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza