Fryzura na sylwestra. Jak zrobić kok, warkocz dobierany i wysoki kucyk?

2017-12-27 10:36

Fryzury na sylwestra co roku zaprzątają myśli wszystkim paniom na długo, długo wcześniej. Którą wybrać dla siebie? Podpowiadamy, jak zrobić fryzurę na sylwestra krok po kroku i się nie zmęczyć. Poznaj instrukcję na warkocz dobierany, kok dla leniwych i inne upięcia na sylwestra.

Fryzura na sylwestra. Jak zrobić kok, warkocz dobierany i wysoki kucyk?
Autor: Thinkstockphotos.com Fryzura na sylwestra musi być efektowna, ale także długo się trzymać. Na całonocną imprezę najlepsze są wysokie upięcia, kucyki i ciekawe warkocze.

Spis treści

 1. Jak zrobić warkocz dobierany?
 2. Zobacz, jak zrobić dobierany warkocz holenderski
 3. Jak zrobić koszyczek opleciony warkoczem?
 4. Jak zrobić szybki kok?
 5. Jak szybko upiąć włosy na przyjęcie?
 6. Jak zrobić wysoki kucyk w stylu lat 60?
 7. Jak zrobić romantyczne upięcie?

Fryzura sylwestrowa, obok makijażu, składa się na sukces twojej imprezowej stylizacji. Bez znaczenia, czy wybierasz się na elegancki bal, czy na skromną prywatkę, fryzura musi trzymać swoją doskonałą formę przez całą noc. Fryzurę na sylwestra powinnaś w pierwszej kolejności dobrać do kształtu swojej twarzy i rodzaju włosów. W utrwaleniu fryzury pomogą również kosmetyki do stylizacji włosów: pianka dodająca objętości, mocny lakier i mgiełka nawilżająca.

Jak zrobić warkocz dobierany?

Ta klasyczna fryzura sprawdza się na każdą okazję, więc warto nauczyć się robić ją perfekcyjnie. Pięknie wygląda na włosach długich i półdługich. Będzie wyglądać bardziej sylwestrowo, jeśli na koniec spryskasz włosy brokatowym lakierem. Do warkocza dobieranego pasuje biżuteria oryginalna, bogato zdobiona, np. długie, kolorowe kolczyki lub nakładki na uszy w stylu elfów.

 1. Zbierz pasmo włosów nad czołem i odrzuć do tyłu. Rozdziel je na trzy części (lewą, środkową, prawą) i pierwszy ruch wykonaj jak w klasycznym warkoczu.
 2. Do lewej części dobierz włosy z boku i zapleć do środka (czyli nad lewym pasmem). To samo zrób po prawej stronie. Powtarzaj czynność i za każdym razem dodawaj pasmo do środka.
 3. Zawiąż warkocz gumką, włosy przy skroniach natapiruj, a całość utrwal lakierem.
 4. Jeżeli masz gęste włosy, przed rozpoczęciem warkocza dobieranego oddziel grube pasmo z boku i zapleć tam klasyczny warkoczyk. Następnie postępuj z instrukcją, a na koniec warkoczykiem opleć włosy jak gumką.

Zobacz, jak zrobić dobierany warkocz holenderski

Źródło: youtube/SuperStylerBlog

Jak zrobić koszyczek opleciony warkoczem?

Koszyczek z włosów wymaga nieco wprawy i skupienia, ale będziesz zachwycona efektem. Fryzura odbiera lat i podkreśla energiczną osobowość. Nie potrzebujesz do niej biżuterii, bo sama fryzura jest niesamowitą ozdobą. Dzięki niej osoby z niskim czołem ukryją swój mankament.

 1. Włosy zbierz do tyłu jak do końskiego ogona, zostawiając luźne pasma w miejscu od jednego do drugiego płatka usznego. Wyjmij też kilka grubych pasm przy skroniach. W ten sposób otrzymasz dwie części o podobnej objętości - górną do kucyka i dolną do warkocza.
 2. Górną część zwiąż w koczek.
 3. Z dolnej części chwyć pasmo grubości palca wskazującego, rozdziel je na trzy i zacznij pleść warkocz. Posuwaj się do boku, dobierając włosy tak, żeby warkocz oplatał głowę. Warkocz powinien zasłaniać przedziałek, który powstał po rozdzieleniu włosów.
 4. Pasma wywijaj pod spód, a nie do góry jak w klasycznym warkoczu.
 5. Włosy dobieraj ciasno i dokładnie, a luźną końcówkę zawiąż, schowaj pod warkocz na i przypnij wsuwką.
 6. Rozpuść koczek i natapiruj włosy. Zbierz wszystko do góry, robiąc koński ogon.
 7. Jeśli natura nie obdarzyła cię burzą gęstych loków, pasma z kucyka nakręć na lokówkę dla dodania objętości.  Następnie każde zakręcone pasmo lekko natapiruj, wywiń na zewnątrz i podepnij wsuwką. Tym sposobem na środku głowy otrzymasz koczek.
 8. Fryzurę utrwal lakierem.

Jak zrobić szybki kok?

Najprostszy kok na sylwestra, który każda z nas może wykonać w 5 minut bez użycia profesjonalnych kosmetyków. Pasuje do każdego kształtu twarzy i jest uniwersalny pod kątem stylizacji. Wieczorowa suknia wydobędzie z niego elegancki charakter, ale świetnie zgra się również z luźniejszym strojem.

 1. Włosy rozczesz, pojedyncze pasma spryskaj lakierem i natapiruj.
 2. Zbierz włosy do tyłu i zacznij formować je w skręcony rulon, kierując się do góry.
 3. Końcówki włosów zawiń pod rulon i całość przypnij wsuwkami. Fryzurę utrwal mocnym lakierem.
 4. Dla urozmaicenia możesz wpiąć we włosy ozdobną spinkę lub zawiązać na głowie cienką chusteczkę. Wtedy twoja fryzura nabierze charakteru pin-up girl.

Jak szybko upiąć włosy na przyjęcie?

Źródło: youtube/lamakeupebella

Jak zrobić wysoki kucyk w stylu lat 60?

Fryzura będzie idealna dla kobiet, które mogą pochwalić się gęstymi włosami. Pozostałe osoby mogą dodać doczepki (do kupienia w drogeriach internetowych i salonach fryzjerskich), aby fryzura wyglądała efektowniej. Kucyk odmładza i najlepiej komponuje się ze strojem mniej oficjalnym, zadziornym. Dobrze wygląda nawet z bardzo mocnym makijażem.

 1. Od połowy w dół nakręć włosy na wałki lub lokówkę.
 2. Zbierz włosy i zwiąż je w kucyk poniżej czubka głowy.
 3. Wyjmij dwa pasma przy skroniach i skrzyżuj je nad kucykiem.
 4. Pasma zawiąż (nie gumką, ale między sobą), opleć nimi kucyk i przypnij wsuwkami.
 5. Włosy nad kucykiem natapiruj i całość spryskaj mocnym lakierem.

Jak zrobić romantyczne upięcie?

Upięcie idealne do strojów eleganckich, wieczorowych. Podkreśla piękno bogato zdobionej biżuterii. Fryzura jest odpowiednia dla osób o twarzy pociągłej i trójkątnej. Z odpowiednim strojem będzie wyglądać jak wyjęta prosto z czerwonego dywanu.

 1. Wilgotne włosy utrwal sprayem teksturującym. Wysusz włosy bez użycia szczotki, używając samych palców. Możesz nałożyć piankę dla dodania objętości.
 2. Pasmami zbieraj włosy do tyłu, na kark, ale nie zaczesuj ich. Przypinaj pojedyncze pasma, a następnie zawijaj je do góry i znowu spinaj wsuwką.
 3. W zależności od długości włosów, możesz je wywijać i zakręcać na różne strony, aby stworzyć bardziej interesujący efekt. Fryzura wymaga bardzo mocnego utrwalenia.

Uwaga! Ta fryzura nie będzie odpowiednia dla osób z cienkimi lub przetłuszczającymi się włosami.