Jak dbać o włosy zimą? Dobre kosmetyki, sprawdzone zabiegi [PORADY STYLISTY]

2015-12-16 20:48

Zimą włosy potrzebują specjalnej pielęgnacji. Są narażone na wiele szkodliwych czynników: mróz, wiatr, ogrzewanie, czapki i szaliki. Z tego powodu często tracą połysk, stają się matowe i łamliwe. Ale można temu zapobiec, stosując odpowiednie kosmetyki. Sprawdź, jak dbać o włosy zimą.

Włosy w ciąży
Autor: thinkstockphotos.com Jak dbać o włosy w zimę? Olejować je i stosować bogate maski odżywcze.

Spis treści

  1. Czytaj także: >> Czy myć włosy w ciąży codziennie? >>
  2. Jak dbać o włosy zimą? Stosuj dobre kosmetyki
  3. Czytaj także: >> Olejowanie włosów w ciąży: jakie oleje można stosować w ciąży? >>
  4. Jak dbać o włosy zimą? Stosuj sprawdzone zabiegi
  5. Czy można farbować włosy w ciąży? WIDEO

U kobiet w ciąży włosy zwykle są gęste i mocne. Ale ich stan w chłodne miesiące często się pogarsza. Mróz, obcisłe czapki i ogrzewanie przesuszają włosy, przez co elektryzują się one, nie mają połysku, a skóra głowy szybciej się przetłuszcza.

Czytaj także: >> Czy myć włosy w ciąży codziennie? >>

Jak dbać o włosy zimą? Stosuj dobre kosmetyki

Niekiedy przyczyną problemów są źle dobrane kosmetyki. Jeśli trzeba będzie je zmienić, GrzegorzSmoderek, fryzjer stylista z warszawskiego salonu Garaż 12, radzi, by przy wyborze szamponu brać pod uwagę rodzaj skóry głowy i jej problemy, zaś kupując odżywkę, kierować się rodzajem i stanem włosów. Zimą sprawdzają się kosmetyki nawilżające, np. z dodatkiem białek soi, pszenicy czy wyciągów roślinnych, które ratują przesuszone włosy i skórę głowy. W przypadku nadmiernego łojotoku jest trudniej, bo składniki aktywne szamponów zmniejszających łojotok mogą podrażniać skórę przyszłych mam.

Wtedy można zmienić szampon na taki do codziennego stosowania, z dodatkiem substancji nawilżających, i myć głowę częściej. Jeśli to nie wystarczy i włosy są matowe, przesuszone, trzeba pomyśleć o intensywnej regeneracji i sięgnąć po maski zawierające składniki odżywcze, np. proteiny jedwabiu czy algi. Można je stosować nawet dwa razy w tygodniu, nakładając na umyte włosy i trzymając przez pół godziny.

Włosy można też olejować, czyli wcierać w nie oleje, zarówno spożywcze (jak oliwa z oliwek czy olej słonecznikowy), jak i kosmetyczne (np. kokosowy, arganowy, z awokado) albo stosować gotowe mieszanki dostępne w salonach fryzjerskich. Włosy trzeba zwilżyć wodą, a następnie nałożyć na nie olej (może być zmieszany z odżywką w proporcjach 1:3) na pół godziny przed myciem. Potem myjemy włosy jak zawsze.

Czytaj także: >> Olejowanie włosów w ciąży: jakie oleje można stosować w ciąży? >>

Jak dbać o włosy zimą? Stosuj sprawdzone zabiegi

Podczas ciąży o włosy można dbać w salonie fryzjerskim. Nowością dobrą dla przyszłych mam jest zabieg Olaplex. Naprawia on uszkodzoną strukturę włosów, dzięki czemu po zabiegu są one mocniejsze. W ciąży można go wykonywać podczas farbowania włosów u fryzjera (preparat Olaplex dodany do farby sprawia, że nie osłabia ona włosów) albo niezależnie, jako zabieg regenerujący. Pomogą też zabiegi odżywcze, odbudowujące przesuszone i łamliwe włosy, np. zabieg marki Alterna, przeprowadzany przy użyciu preparatów zawierających wyciąg z kawioru, będący bogatym źródłem cennych dla włosów kwasów omega-3.

Czy można farbować włosy w ciąży? WIDEO