Jak zregenerować włosy po zimie? 5 porad dla zabieganych mam [GALERIA]

2016-02-17 12:55

Włosy po zimie stają się suche i rozdwojone. Kilka kroków do idealnej pielęgnacji sprawi, że staną się odżywione oraz pełne blasku. Zobacz, jakie kosmetyki powinnaś przetestować, aby wzmocnić swoje włosy.

Spis treści

  1. Jak zregenerować włosy po zimie: szampon
  2. >> Czytaj także: Jak dbać o włosy zimą? Dobre kosmetyki, sprawdzone zabiegi >>
  3. Jak zregenerować włosy po zimie: odżywka
  4. >> Sprawdź też: Olejowanie włosów w ciąży: jakie oleje można stosować w ciąży? >>
  5. Jak zregenerować włosy po zimie: maska
  6. >> Czytaj także: Czy myć włosy codziennie w ciąży? >>
  7. Jak zregenerować włosy po zimie: serum
  8. >> Zobacz również: PIELĘGNACJA WŁOSÓW w CIĄŻY: jak powinna wyglądać i jakie zabiegi można wykonywać? >>
  9. Jak zregenerować włosy po zimie: termoochrona

Zaczynając regenerację włosów, musisz na początku określić swój problem. Po zimie mogą być one przesuszone, nadmiernie przetłuszczające się lub końcówki mogą zacząć się rozdwajać. Te objawy mogą występować razem lub pojedynczo. Niezależnie od tego, jaki jest twój kłopot, postaramy ci się pomóc!

Jak zregenerować włosy po zimie: szampon

Wiele kobiet nie przykuwa szczególnej uwagi do szamponów. Prym wiedzie ideologia, że trzymamy go najkrócej na włosach i ma za zadanie tylko je odświeżyć. Jeżli jednak masz problemy z nadmiernym przetłuszczaniem, powinnaś zainwestować w trochę droższy produkt. Dzięki temu twoje włosy powinny odzyskać naturalny cykl oczyszczania. Zastanawiasz się skąd pochodzi ta dolegliwość? Może być ona spowodowana noszeniem czapki lub zbyt częstym myciem głowy. Powinnaś robić to co 2-3 dni, ale nigdy codziennie.

>> Czytaj także: Jak dbać o włosy zimą? Dobre kosmetyki, sprawdzone zabiegi >>

Jak zregenerować włosy po zimie: odżywka

Kolejnym, często pomijanym krokiem, jest odżywka. Ma ona za zadanie nawilżyć nasze włosy i przywrócić im zdrowy blask. Jeśli posiadasz cienkie włosy i wszystkie tego typu kosmetyki je obciążają, spróbuj odżywki w sprayu. Mają one formę lekkiej pianki, która intensywnie regeneruje, a zarazem szybko się wchłania i nie pozostawia tłustej warstwy. Pamiętaj, żeby nakładać odżywkę mniej więcej od ucha w dół, aby nie przetłuścić skóry głowy.

>> Sprawdź też: Olejowanie włosów w ciąży: jakie oleje można stosować w ciąży? >>

Jak zregenerować włosy po zimie: maska

Maski do włosów to gęste preparaty, które mają najsilniejszą moc regeneracji. Nakłada się je zazwyczaj po odżywce na ok. 20 min. Taką kurację możesz sobie zafundować raz w tygodniu, aby nie przeciążyć włosów. Efekty widać niemal od razu po pierwszym zastosowaniu. Włosy stają się bardziej miękkie, silne oraz sprężyste.

>> Czytaj także: Czy myć włosy codziennie w ciąży? >>

Jak zregenerować włosy po zimie: serum

Serum powinno być stosowane na końcówki, ponieważ zapobiega ich rozdawajaniom. Pamiętaj jednak, że nie scali ono już uszkodzonych komórek. Jeśli chcesz widocznie zapobiec temu zjawisku idź do fyzjera i podetnij włosy ok. 3-4 cm, tak aby znów wyglądały zdrowo. Wtedy możesz zacząć je zabezpieczać, używając odpowiedniego serum lub olejku np. arganowego.

>> Zobacz również: PIELĘGNACJA WŁOSÓW w CIĄŻY: jak powinna wyglądać i jakie zabiegi można wykonywać? >>

Jak zregenerować włosy po zimie: termoochrona

Termoochrona to równie ważny aspekt pielęgnacji włosów. Jeżeli często używasz sprzętów wytwarzających wysoką temperaturę tj. lokówki czy prostownicy to powienien być to dla ciebie niezbędny kosmetyk. Włosów nie należy narażać na wszelkie czynniki mechaniczne, ponieważ są one bardzo podatne na łamanie oraz rozdwajanie. Możesz zabezpieczać je, używając produktów termoochronych, które wytwarzają specjalną barierę ochroną.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza