Kosmetyki na wiosnę: propozycje dla młodej mamy [GALERIA]

2016-03-18 11:44

Kosmetyki na wiosnę - jakie mają działanie? Skóra i włosy po zimie stają się bardzo przesuszone i zniszczone, a one pozwalają szybko i skutecznie je odżywić. Zobaczcie, które warto wybrać!

Spis treści

  1. Kosmetyki na wiosnę: postaw na owoce
  2. >> Czytaj także: Wiosenny makijaż: jak wykonać lekki wiosenny makijaż dla mamy? >>
  3. Kosmetyki na wiosnę: postaw na naturę
  4. >> Sprawdź też: Jak zregenerować włosy po zimie? 5 porad dla zabieganych mam [GALERIA] >>
  5. Kosmetyki na wiosnę: jakich produktów unikać?

Zima to pora roku, podczas której zapominamy o niektórych aspektach pielęgnacyjnych. Gdy przychodzi wiosna, wszystkie nasze dotychaczasowe mankamenty wychodzą na światło dzienne. Jak ujarzmić rozdwojone końcówki włosów? Co zaradzić na przesuszoną skórę? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedzi w poniższym artykule. Wystarczy skorzystać z odpowiednich kosmetyków na wiosnę.

Kosmetyki na wiosnę: postaw na owoce

Po ciężkich zimowych zapachach, takich jak kokos, wanilia czy czekolada przyszedł czas na owoce. Mają one nie tylko zbawienny wpływ na naszą cere i ciało, ale także wporwadzają w znakomity nastrój wakacyjny. Orzeźwiające zapachy od zawsze kojarzyły nam sie z budzącą się do życia wiosną. Warto więc wprowadzić trochę takich aromatów do swojej kosmetyczki. Pamiętaj jednak, aby zachować umiar i dostosować prodkuty do swojego typu skóry, a nie tylko ze względu na ulubiony zapach.

>> Czytaj także: Wiosenny makijaż: jak wykonać lekki wiosenny makijaż dla mamy? >>

Kosmetyki na wiosnę: postaw na naturę

Kosmetyki naturalne są w dzisiejszych czasach bardzo drogie. Dlatego też warto przynajmniej w niewielkiej ilości przemycić kilka odżywczych składników do codziennej pielęgnacji. Przede wszyskim mówimy tu o oliwie z oliwek. Jest źródłem witamin A, B, C, E i F oraz posiada silne właściwości nawilżające i odżywcze. Sprawdza się w takich kosmetykach jak pomadki do ust oraz kremy do rąk. Kolejnym wartym uwagi komponentem jest zielona herbata. Zapewne od razu skojarzyła wam się z napojem do picia, ale niewiele osób wie, że ma ona silne właściwości nawilżające, odżywcze i regeneracyjne. Ostatnim ciekawym składnikiem będą morele. Te owoce mają nie tylko zbawienny wpływ na nasze zdrowie, ale również włosy. Olej z pestek moreli ma silne właściwości nawilżające i odżywiające.

>> Sprawdź też: Jak zregenerować włosy po zimie? 5 porad dla zabieganych mam [GALERIA] >>

Kosmetyki na wiosnę: jakich produktów unikać?

W czasie wiosny zrezygnuj z wszelkich inwazyjnych kuracji na twarz. Niezalecane jest wykonywanie terapii różnymi kwasami, ponieważ wystawianie podrażnionej cery na działanie promieni słonecznych może zakończyć się nieodwracalnymi zmianami skórnymi. Wśród kosmetyków na wiosnę odpuść sobie też te wysuszające i podrażniające. Warto również zadbać o dodatkową ochronę włosów i odstawić na jakiś czas sprzęty do stylizacji na gorąco. Jeśli jednak nie potrafisz się bez nich obyć, spróbuj korzystać z preparatów termoochronnych, zawsze to jakieś zabezpieczenie przed wysoką temperaturą.