Masz je w domu, ale nie wiedziałaś, do ilu rzeczy możesz ich użyć. Oto kosmetyki wielofunkcyjne

2022-05-23 16:43

Nie ma kobiety, która nie kochałaby kosmetyków. Mimo że w łazience mamy wszystkie niezbędne produkty, ulegamy reklamom i opowieściom przyjaciółek i nieustannie kupujemy kolejne. Może niesłusznie? Zobaczcie, które kosmetyki można wykorzystać do kilku rzeczy jednocześnie!

Masz je w domu, ale nie wiedziałaś, do ilu rzeczy możesz ich użyć. Oto kosmetyki wielofunkcyjne
Autor: Getty images Oto kosmetyki wielofunkcyjne

Kremy, płyny micelarne, toniki, balsamy, oliwki, szampony, odżywki... Czy ta lista kiedyś się kończy? Większość łazienek wygląda następująco: trzy niezbędne kosmetyki mężczyzny i... trzydzieści buteleczek kobiety. Okazuje się jednak, że wiele produktów można wyeliminować, zastępując je tymi, które już posiadamy. Które kosmetyki mogą być wielofunkcyjne?

Spis treści

  1. 1. Płyn i szampon w jednym
  2. 2. Krem do rąk produktem... do włosów?
  3. 3. Odżywka do włosów pianką do golenia!
  4. 4. Cienie do powiek doskonałym różem
  5. 5. Balsam do ust produktem do pielęgnacji paznokci
Piękna prosto z kuchni - domowe kosmetyki

1. Płyn i szampon w jednym

Na pierwszy ogień niech pójdzie płyn do higieny intymnej. Wydawałoby się, że jest to rzecz do jasno określonego użytku i raczej nikomu nie przyszłoby do głowy, żeby próbować używać go do pielęgnacji innych okolic. A to błąd, kosmetyk ten ma wiele innych zastosowań!

Delikatny płyn do higieny intymnej może nie tylko służyć do mycia całego ciała, ale również do mycia... włosów. To znakomity szampon, pozbawiony siliconów i innych substancji, które negatywnie wpływają na włosy. I jak dobrze działa na skórę głowy!

Jeśli nie jesteście pewne, czy wasze płyny intymne możecie wykorzystać do mycia włosów, przeczytajcie informacje na opakowaniu. Powinna tam się znajdować informacja na temat możliwości innego zastosowania produktu.

Czytaj również: Te kosmetyki na lato musisz mieć w swojej kosmetyczce! Zobacz co warto kupić i dlaczego

Makijaż dla mam - TOP 5 produktów do łatwego i trwałego make-upu

2. Krem do rąk produktem... do włosów?

Kremy do rąk kupujemy często i równie często nie zużywamy ich do końca. Nie podoba nam się zapach, konsystencja jest zbyt rzadka, nawilżenie zbyt małe - przyczyn, dla których wrzucamy je w głąb szafki, jest wiele.

Tymczasem taki niewykorzystany krem może być świetnym produktem do włosów! Możecie dodać go do ulubionej maseczki do włosów albo wykorzystać do zabezpieczania końcówek. I voila, nic się nie będzie marnowało.

3. Odżywka do włosów pianką do golenia!

Tak, to nie żart. Odżywka do włosów ma inne zastosowanie i może świetnie zastąpić nam piankę do golenia. Nie tylko nawilży skórę, ale również ułatwi wykonanie depilacji. Używając jej, z pewnością unikniemy skaleczeń podczas golenia.

4. Cienie do powiek doskonałym różem

Cienie do powiek to produkt wielokrotnego użytku. Kupiłyście różowe albo brzoskwiniowe cienie i nie podobają wam się na powiekach? Spróbujcie wykorzystać je jako róż do policzków. Może się okazać, że pasują idealnie!

5. Balsam do ust produktem do pielęgnacji paznokci

Balsam do ust wykorzystacie nie tylko do pielęgnacji skórek, ale również do rzęs. Warto najpierw sprawdzić, jaki ma skład i czy nie zawiera substancji, które mogą podrażnić nam oczy.

Te kosmetyki po prostu trzeba mieć! - Zobacz galerię