REGULACJA BRWI krok po kroku. Jak prawidłowo stylizować brwi?

2019-01-08 16:21

Regulacja brwi nie jest rzeczą trudną, podpowiadamy, w jaki sposób można ją zrobić samemu. Warto spróbować tym bardziej, że brwi podkreślają urodę oczu i ich naturalną oprawę, dodają spojrzeniu głębi, a twarzy charakteru. Jest tylko jeden warunek – muszą być dobrze wymodelowane. Sprawdź, jak wykonać regulację brwi krok po kroku!

REGULACJA BRWI krok po kroku. Jak prawidłowo wymodelować brwi?
Autor: Thinkstockphotos.com Przystępując do regulacji brwi pęsetą należy wcześniej wyznaczyć łuk brwi. Osoby, które nie mają odpowiedniej wprawy, mogą wyznaczyć łuk na podstawie schematu, wyrysować łuk konturówką i wyskubać włoski, które znajdują się poza konturem.

Spis treści

  1. Zobacz na filmie, jak wyregulować brwi i podkreślić ich kształt:
  2. Jak regulować brwi? 
  3. Regulacja brwi pęsetą krok po kroku

Regulacja brwi sprawia, że twarz nabiera nowego wyglądu. Eleganckie, odpowiednio wymodelowane brwi nadają kobiecie charakteru, podkreślają naturalny kontur twarzy i doskonale współgrają z codziennym makijażem. Zarośnięte brwi zasłaniają oko i powiekę, co wyraźnie postarza i nadaje twarzy groźny wygląd.

Lepiej regularnie dbać o wygląd brwi, wtedy ich lekka kosmetyki nie zajmie więcej niż kilka minut raz w tygodniu. Jak regulować brwi? Na fachową depilację woskiem możesz wybrać się do gabinetu kosmetycznego – zabieg jest niedrogi (ok. 15 zł) i prawie zupełnie bezbolesny. Ale brwi bez problemu wyregulujesz też samodzielnie.

Czytaj też:

Regulacja brwi woskiem. Depilacja brwi w domu i u kosmetyczki

Demakijaż twarzy i oczu: jak go zrobić?

Jak dbać o rzęsy, by były zdrowe, długie i gęste?

Zobacz na filmie, jak wyregulować brwi i podkreślić ich kształt:

Jak regulować brwi? 

Najlepiej zabierz się do tego po kąpieli – skóra jest wtedy rozpulchniona i włoski łatwiej wychodzą. W pierwszym etapie potrzebny ci będzie ołówek. Przyłóż go do twarzy tak, żeby jednym końcem sięgał skrzydełka nosa, a drugim wewnętrznego kącika oka. Kredką zaznacz punkcik w miejscu, gdzie ołówek krzyżuje się z łukiem brwiowym. Potem przesuń górny koniec ołówka tak, by przechodził przez zewnętrzny kącik oka, i tak jak wcześniej zaznacz punkt, w którym przecina się z łukiem brwiowym. Wyznaczone punkty będą granicą regulacji brwi. Ich wyraźna linia powinna znajdować się w obrębie oka - od jego wewnętrznego, do zewnętrznego kącika.

Regulacja brwi pęsetą krok po kroku

Włoski poza zaznaczonym obszarem trzeba usunąć pęsetą. Możesz też delikatnie zwęzić brwi, wyrywając włoski od dołu. Uważaj tylko, żeby nie przesadzić – wąskie kreseczki dawno wyszły z mody. Jeśli masz wyjątkowo gęste brwi, możesz wyskubywać je od dołu, ale bardzo delikatnie i ostrożnie, zachowując ogólny kształt brwi.

To samo tyczy się włosków u góry łuku brwiowego. Ich nadmiar możesz wyskubać pęsetą lub usunąć woskiem. Lepiej nie zabierać się za podobne manewry, jeśli nie masz wprawionej ręki. Na pierwszą regulację brwi warto zgłosić się do profesjonalnej kosmetyczki i poprosić o wyznaczenie odpowiedniego dla nas łuku brwiowego. Potem, odrastające włoski, łatwiej będzie usuwać na bieżąco.

  • Aby szybko zlikwidować zaczerwienienie i pieczenie po zabiegu, na kilka minut przyłóż kostkę lodu owiniętą w chusteczkę. Jeśli podrażnienie utrzymuje się dłużej, pomoże smarowanie kremem z alantoiną, panthenolem lub maścią cynkową.
Jak regulować brwi?
Autor: Thinkstockphotos.com Kształt brwi należy dostosować do naturalnego kształtu twarzy. Regulując brwi można posiłkować się podstawowym schematem.

miesięcznik "Zdrowie"

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza