Atrakcje dla dzieci - Warszawa 2021. Gdzie pójść z dzieckiem w stolicy?

2021-06-17 13:54

W Warszawie jest mnóstwo atrakcji dla dzieci i to w każdym wieku! Zależnie od waszych zainteresowań, znajdziecie tu parki, zamki, muzea, teatry i wiele, wiele więcej. Poniżej przedstawiamy nasze propozycje miejsc, które warto zobaczyć w Warszawie, razem z dziećmi. Oto atrakcje dla dzieci - Warszawa 2021!

Spis treści

  1. Pałac Kultury i Nauki
  2. Stadion Narodowy
  3. Centrum Nauki Kopernik i Niebo Kopernika
  4. ZOO - Warszawski Ogród Zoologiczny
  5. Dom zagadek
  6. Teatr Niewielki
  7. Muzeum kolejnictwa i Muzeum domków dla lalek

Pałac Kultury i Nauki

Pałac Kultury i Nauki to jedno z najsłynniejszych miejsc w naszej stolicy. Jest najwyższym budynkiem w całej Polsce. Posiada 44 piętra wraz z tarasem widokowym, który znajduje się na 30. piętrze. Możemy tu znaleźć wiele atrakcji dla dzieci takich jak kino, muzea czy teatry.

W tym miejscu założony został również tzw. Pałac Młodzieży, który oferuje wszelkiego rodzaju zajęcia plastyczne i muzyczne dla dzieci i młodzieży. Nasze pociechy może zainteresować m.in. Muzeum Ewolucji Instytutu Paleobiologii, gdzie można obejrzeć szkielety dinozaurów żyjących miliardy lat temu, czy Muzeum Techniki i Przemysłu NOT, w którym znajdziemy mnóstwo zabytków polskiej myśli technicznej.

Adres: plac Defilad 1

Wirtualne podróżowanie: muzea i zabytki, które można zwiedzać on-line

Stadion Narodowy

Niewątpliwe kolejną kultową atrakcją dla dzieci w Warszawie będzie PGE Stadion Narodowy. Wiosną i latem odbywają się tam oczywiście mecze, które zaciekawią zapewne głównie chłopców. Jednak zimą stadion rozpoczyna tzw. Zimowe Miasteczko. Boisko zamienia się w krainę zabaw i gier dla dzieci. Można spotkać tam nie tylko lodowisko, ale też górki lodowe, a nawet ice bar.

Pojawi się również coś dla fanów deskorolek, którzy w zimę nie mogą jeździć na powietrzu. PGE Narodowy przygotował dla nich, największy w Warszawie, kryty skatepark. Ponadto przy jednej z bram głównych ma miejsce "Warszawski Jarmark Świąteczny". Dla fanów sportu przez cały rok dostępne jest też tradycyjne zwiedzanie stadionu. Polecamy to miejsce dla rodzin z dziećmi na spędzenie aktywnego weekendu.

Adres: aleja Poniatowskiego 1

Centrum Nauki Kopernik i Niebo Kopernika

Centrum Nauki Kopernik to miejsce, do którego mogą iść zarówno dzieci jak i młodzież oraz dorośli. Na pewno każdy kto odwiedził ten budynek potwierdzi, że atrakcji dla dzieci tam nie brakuje. Można tutaj samodzielnie przeprowadzać eksperymenty, sprawdzać jak zostały skonstruowane różne maszyny, wszystkiego można dotknąć i doświadczyć na własnej skórze.

Jeśli idziemy tam jako osoba indywidualna warto wcześniej zaplanować co chcemy zobaczyć, aby nie ominąć żadnej interesującej nas atrakcji. Jedną z części tego centrum jest planetarium tzw. Niebo Kopernika. Miejsce, w którym na ogromnym suficie pojawiają się konstelacje za pomocą projektora wyświetlającego do 20 milionów gwiazd. Będzie to niesamowite doświadczenie dla każdego dziecka.

Adres: ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20

ZOO - Warszawski Ogród Zoologiczny

Ogród zoologiczny to atrakcja dla dzieci w Warszawie, którą zawsze warto zobaczyć. Najmłodsi uwielbiają zwierzęta. Szczególnie zaciekawią je te, których nie spotkają na co dzień. ZOO znajduje się po prawej stronie Wisły. Zimą bilety są dużo tańsze, a dla dzieci do 3 lat całkowicie bezpłatne przez cały rok.

Na miejscu można wziąć udział również w wycieczce, gdzie przewodnik oprowadzi nas po najważniejszych szlakach ogrodu. Ciekawym udogodnieniem jest fakt, że przy kasie lub u ochroniarza możemy dostać darmowe "bransoletki" dla dzieci. Wpisujemy na nich swój numer telefonu i w razie zaginięcia osoba, która znajdzie pociechę będzie mogła łatwo skontaktować się z opiekunem.

Adres ZOO: ul. Ratuszowa 1/3

Dom zagadek

Ostatnimi czasy w Polsce dużą popularność zdobyły Escape Room'y. Są to pomieszczenia, w których zamyka się grupę osób i daje im określony czas na wydostanie się. Dom zagadek to świetna atrakcja dla dzieci w Warszawie. Pociechy nie tylko będą się dobrze bawić, ale też nauczą się rywalizacji oraz pracy w grupie. Przed organizacją tego typu wycieczki upewnij się, że dzieci chcą brać udział w takiej grze i nie spanikują, kiedy zostaną zamknięte.

Dom zagadek posiada wiele ciekawych i rozbudowanych scenariuszy dostosowanych do każdego wieku. Im trudniejsza staje się rozgrywka tym lepsza będzie zabawa. Pokój jest cały czas monitorowany przez pracowników, więc opiekunowie (o ile nie biorą udziału w grze) mogą mieć wszystko pod kontrolą.

Adres: ul. Zwrotnicza 6

Teatr Niewielki

Teatr Niewielki od początku do końca został stworzony z myślą o najmłodszych. Uwzględniając scenografię i scenariusze spektakli wszystko zostało zorganizowane w najbardziej przystępny dla dziecka sposób. Pociechy mogą nauczyć się tam jak funkcjonuje prawdziwy teatr, a także obejrzeć sztuki inspirowane ulubionymi bajkami. Sala teatralna jest mała, więc dzieci mogą siedzieć bardzo blisko sceny na wygodnych poduszkach. Jest to jedna z ciekawszych atrakcji dla dzieci w Warszawie od 1 do 7 roku życia.

Adres: ul. Mińska 25, budynek 8

Muzeum kolejnictwa i Muzeum domków dla lalek

Ostatnią naszą propozycją atrakcji dla dzieci w Warszawie są muzea. Bez względu na to czy na waszej wycieczce będzie pogoda czy nie do tego typu miejsc można wejść zawsze. Dzieci poznają historię i nauczą się jak korzystano kiedyś z danych przedmiotów. Dla chłopców ciekawą opcją będzie Muzeum kolejnictwa. Znajdziemy tam wiele informacji o kolei oraz transporcie. Dowiemy się jak powstawały pierwsze lokomotywy czy pociągi na świecie i w Polsce.

Alternatywą dla dziewczynek może być Muzeum domków dla lalek. Można tam spotkać ponad 100 eksponatów historycznych. Na wystawie znajdziemy też kolekcje zabawek sakralnych oraz mnóstwo uroczych wnętrz i drobiazgów. Miejsce to ma swój nieprzemijalny urok, który zachwyci każdą miłośniczkę lalek.

Adres Muzeum kolejnictwa: ul. Towarowa 3Adres Muzeum domków dla lalek: plac Defilad 1